TJ SPARTAK CHRASTAVA - VIDEO

Videorepotáž ze zápasů nebo společných akcí

Sezóny: 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019 | 2019/2020 | 2020/2021 | 2021/2022 | 2022/2023 | 2023/2024 |

Chrastava - Česká Lípa 3:1 07.05.2011

videoUtkání se pro Spartak nevyvíjelo vůbec dobře, po přestávce ale domácí zabrali a otočili výsledek. Hrdinou zápasu byl střelec dvou branek Jakub Holec. Hosté začali lépe a předváděli kvalitní kombinační hru se spoustou náběhů. Stejně jako v pěkném podzimním zápase, ve kterém Chrastava na půdě České Lípy dokázala remizovat 1:1.Úvodní tlak českolipských v první půli zúročil jejich kapitán, který pohotově dorazil prudký střílený centr z levé strany. Ve vápně zůstal trestuhodně nepokryt.Do druhého dějství ale Chrastava vlétla ve velkém stylu. Hned z první akce vytěžila vyrovnávací gól. Pěkná přízemní kombinace skončila až u Kuby Holce, který sám před brankářem nezaváhal a prudkou ranou ho propálil.Tentýž hráč navíc po další čtvrthodině gólově dokončil výbornou práci Holinského, který na pravé straně dostihl zdánlivě ztracený míč a předložil Holcovi na malé vápno. Chrastavský záložník nemohl nedat a připsal si druhý gól v utkání.Na konečných 3:1 upravil v poslední minutě kapitán Žemlička, když bezpečně proměnil pokutový kop nařízený po faulu českolipského brankáře na pronikajícího Sochora.Kaňkou na vítězství bylo zranění Roberta Šipuly, který nedohrál kvůli poraněnému ramenu.

Raspenava - Chrastava 1:3 01.05.2011

videoSmrtící brejky a velká dávka štěstí, to byly hlavní důvody překvapivého vítězství chrastavského Spartaku na horké půdě v Raspenavě. Hrál se napínavý zápas s kvantem vyložených šancí na obou stranách. Nikdo by se nemohl divit, kdyby po 90. minutách svítil na tabuli výsledek 7:2, 4:4 nebo klidně 3:5.Raspenavské "letiště" v utkání mnohem více vyhovovalo domácím, kteří na něm v předchozím zápase rozdrtili Dubici 5:0. Tenhle výsledek naháněl strach a samotný zápas ukázal, že v Raspenavě hned tak někdo vyhrávat nebude. Raspenava začala utkání náporem a od začátku zatápěla chrastavské obraně. První náznaky šancí ale odvrátila obrana společně se spolehlivým brankářem Kosařem. Už po 11. minutách se však ukázalo, že zlobit bude i Chrastava. A to prostřednictvím rychlých protiakcí. Hned první z nich využil po nezištné přihrávce Jahody Sochor. I když nejprve nechal míč za sebou, měl dostatek času se pro něj vrátit a s přispěním obránce zakončit k tyči.Domácí v první půli uzamkli Spartak na jeho polovině, a vytrvale bušili do jeho obrany. Zdálo se být otázkou času, než vyrovnají, Chrastava však měla potřebné štěstí. Naopak zvýšit mohli ve velkých příležitostech Jahoda a znovu Sochor. Ze začátku druhé půle nebyl raspenavský tlak tolik výrazný, přesto vyústil ve vyrovnávací gól. Nepovedený centr levého obránce skončil k údivu všech za překvapeným Kosařem. Posledních dvacet minut se hrál neuvěřitelně otevřený fotbal nahoru dolů a bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Raspenava se několikrát dožadovala penalty a největší šanci spálil po chybě Šipuly kapitán Koudelka, který osm metrů před brankou těsně minul.Šance měla i Chrastava z brejků, ale v zakončení se jejím hráčům nedařilo. Rozhodnutí přišlo v 89. minutě. Sochor z Holinským zakombinovali na pravém křídle, druhý jmenovaný poslal přízemní míč do vápna, kde sice nejprve Jakub Holec míč netrefil, ale dobíhající Jarda Mareček poslal míč v klidu po levé ruce gólmana do sítě. Raspenavští reklamovali ofsajd a celá situace skončila drobnou strkanicí. Vyhrocený konec zápasu provázely velké emoce, které ještě vygradovaly po dalším gólu. Vyběhnutí domácího brankáře až na polovinu hřiště využil Holinský, který mu udělal kličku a ač naháněn obránci, doběhl s míčem kousek před branku, kde už nemohl netrefit - 1:3.Domácí po zápase zasypali trojici rozhodčích sprškou nadávek, ani to jim však nepomohlo. Chrastava si připsala důležité tři body a upevnila si třetí místo v tabulce.

Chrastava - Stráž pod Ralskem 3:0 23.04.2011

videoKonečně! Fotbalisté Spartaku Chrastava zlomili prokletí, které je provází v celé sezoně a v zápase proti silné Stráži dokázali v rozhodujících chvílích zápasu proměnit šance, vytěžili z minima maximum a radovali se ze tří důležitých bodů. Na výhře proti předposlednímu, ale kvalitně posílenému soupeři, měl značný podíl výtečný brankář Pavel Kosař. Bratři Věchetové a rychlonohý Čonka. Tato "třetiligová" jména v sestavě hostů naháněla před zápasem hrůzu, samotný duel ale ukázal, že jména sama o sobě výhru nepřinesou.Chrastava měla problémy se sestavou, z různých důvodů chyběli Mareček, Aubrecht, Mazánek a Trakal. Další z řady nezapomenutelných návratů tak prožila chrastavská legenda Pavel Henzl, který se postavil k Vávrovi do středu zálohy. Kapitán Karel Žemlička řídil tým z pozice stopera.Úvod zápasu, který se hrál v Hrádku na umělé trávě za letního počasí, překvapivě patřil právě domácí Chrastavě. Už ve třetí minutě přišel přímý kop z nadějné pozice těsně za vápnem, brankář Stráže však střelu Vávry nadvakrát lapil. Do další nadějné pozice se dostal Henzl, avšak prováhal vhodný moment ke střele a utopil svou akci v kličkách.Chrastavští svého soupeře tlačili zhruba pětatřicet minut, pak se ale začali osmělovat i hosté, kteří přišli na to, že "to samo nepřijde". A konec poločasu patřil jim. Nejdříve v tisíciprocentní šanci selhal útočník Roll, kterému na poslední chvíli metr před prázdnou brankou ukopl míč Žemlička. Potom Kosař konečky prstů vyrazil trestný kop a následně i gólovou hlavičku Věcheta. V poslední minutě první půle skončila střela jednoho z hostujících hráčů na levé tyči chrastavské branky.Do druhé půle už nenastoupil Tomáš Holinský, který po ráně do hlavy utrpěl lehčí otřes mozku. Vystřídal ho Vojta Holec, jehož role byla v závěru zápasu klíčová. Stráž ve druhé půli znovu kousala a dvacet minut nepustila Chrastavu za polovinu. Domácí ale pozorně bránili a poctivě zdvojovali nejnebezpečnější hráče soupeře. A tak se Stráž nedostala k žádným vyloženým šancím.Naopak dvacet minut před koncem přišel úder domácích. Vojta Holec přetáhl rohový kop ke vzdálenější tyči, kde zůstal naprosto osamocen Lukáš Jahoda a pohotovým volejem poslal Chrastavu do vedení. Stráž vystupňovala tlak, místo vyrovnání ale smutnila podruhé. Vojta Holec znovu přihrával a Henzl svou typickou střelou mezi nohama obránce zvýšil - 2:0.Že je opravdovým mužem zápasu, potvrdil Holec pár minut před koncem, když zaskočil za Kosaře na brankové čáře a zachránil Chrastavu. Třešničku na dortu pak připravili v 90. minutě Jakubové Holec a Sochor. První centroval a druhý levačkou z voleje napálil polovysoký míč do kouta branky. Závěr z říše snů tedy přinesl chrastavským tři body a návrat na třetí místo v tabulce I.B třídy.

Láďa Aubrecht narozeniny 09.04.2011

videoDne 09.04. jsme oslavili narozeniny našeho nového spoluhráče a kamaráda Ládi. Přejeme hodně zdraví a fotbalových úspěchů

Staré Splavy - Chrastava 2:3 02.04.2011

videoDůležitou výhru v krásném zápase, na který se bude nějakou dobu vzpomínat, vybojovali ve druhém jarním kole 1.B třídy fotbalisté Spartaku Chrastava. Gólovou přestřelku ve Starých Splavech nakonec dovedli ke tříbodovému zisku a na jaře jsou zatím stoprocentní.Domácí Splavy v krásném téměř letním počasí vlétly do zápasu svou typickou nátlakovou hrou, kdy všechny míče mířily okamžitě do vápna na nebezpečné, zkušené a důrazné útočníky. Centry ale spolehlivě sbírala jak obrana, tak brankář Pavel Kosař a fotbalisté Splavů si žádnou výraznější šanci nevypracovali. Jejich hra pak po půlhodině utrpěla hned dvojím střídáním kvůli zranění, čehož Chrastava využila a pomalu ale jistě začala přebírat útočnou iniciativu. A zhruba ve 40. minutě se dočkala úvodního gólu. Milan Trakal předvedl krásný dlouhý pas za obranu, kam si zaběhl kapitán Žemlička, pravou nohou zpracoval a levačkou pohotově zakončil. Zkušený brankář Splavů sice reflexivně zasáhl, vyražený míč však stejně zapadl do sítě.V tu chvíli se zdálo, že má Chrastavu hru ve své moci, minutu před přestávkou ale přišel dlouhý aut domácích, který jeden útočník prodloužil za sebe a druhý nikým neatakován pohodlně poslal míč přes Kosaře do branky. Nutno říci, že v tu chvíli trestuhodně chybovala prakticky celá defenziva Chrastavy. Chrastavští se gólem do šatny nenechali zdeptat a do druhé půle vlétli velmi aktivně. S dlouhými míči si dobře rozuměli útočníci Sochor s Holinským, i útok výrazně podporující Kuba Holec. Po deseti minutách hry přišla přihrávka do otevřené obrany na Sochora, ten z levé strany individuálně prošel do středu a z dvaceti metrů vyslal nechytatelnou ránu, na kterou si gólman Splavů sice znovu sáhl, zastavit ji však nedokázal - 1:2.Chrastava hrála v té chvíli opravdu dobře, jenže přišla opět identická chyba při bránění dlouhého autu. Přišel závar, centr a snadné zakončení nehlídaného útočníka. Hru Chrastavy poté oživil střídající Vojta Holec a do obrovské šance se po chvíli prodral Tomáš Holinský. Mohl rozhodnout, jenže mířil příliš vysoko. Poté přišel nádherný okamžik, kdy Sochor přenechal přihrávku Robertu Šipulovi, který se z pětatřiceti metrů opřel do míče, a jeho nevídaná bomba skončila na břevně, dopadla někam do blízkosti brankové čáry a odrazila se zpět do hřiště. Rozhodčí míč za čarou neviděli, takže gól nemohl platit. Neúnavná aktivita Holinského v útoku nakonec přinesla ovoce. Chrastavský útočník využil v 80. minutě nedorozumění domácí obrany, vlétl mezi stopery a řítil se sám na branku. Poslednímu hráči Splavů už nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat. Výsledkem byla červená karta a trestný kop přibližně dva metry za velkým vápnem.Zodpovědnost na sebe vzal Aleš Vávra a střelu poslal přes zeď od břevna do sítě. Radost chrastavských v tu chvíli propukla naplno. Ve zbylých minutách už nepřipustili další komplikace a obranu Splavů aktivně zaměstnávali až do konce utkání. Dvě dobré šance spálil Holinský, ale Chrastavu to mrzet nemuselo. Ze Splavů si zaslouženě odvezla všechny body a vyhoupla se do čela soutěže. Bohužel pouze na čtyřiadvacet hodin, kdy se před ní díky výhrám znovu dostala Krásná Studánka, a také Rozstání. Právě Rozstání bude soupeřem Chrastavy v příštím kole na "domácí" půdě v Hrádku nad Nisou. A půjde o velmi důležitý zápas.

Spartak Chrastava - Habartice 2:1 28.03.2011

videoFotbalisté chrastavského Spartaku zahájili jarní část sezony výhrou nad předposledními Habarticemi. Vítězství se nerodilo lehce. Po špatném prvním poločase se však přece jen chrastavští vzpamatovali, ve druhé půli svého soupeře přehráli a zaslouženě získali důležité tři body.Trenér Martin Paleček měl před zápasem starosti se sestavou, ze které vypadli distancovaný Aubrecht, nemocný Vojta Holec a zranění Mareček s Mazánkem. Do branky se postavil zkušený Kosař. V úvodu utkání bylo znát, že se hraje první kolo. Hra s obou stran působila chaoticky a ani jedno mužstvo nedokázalo kvalitně kombinovat. Chrastavští zkoušeli střílet ze střední vzdálenosti a zahrozili sérií rohových kopů. Výraznější šance měli překvapivě hosté. Nejprve zahrál habartický hráč trestný kop chytře pod zdí k bližší tyči, Kosař se však rychle přemístil a nohou míč na poslední chvíli vyrazil. Potom chyboval stoper Trakal, nebezpečí ale znovu uhasil chrastavský gólman.Do druhé půle už Chrastava vlétla v mnohem ostřejším tempu a začala si tvořit slibné šance. Po čtvrthodině hry se dočkala. Přetažený rohový kop vrátil Šipula hlavou před branku, kde osamocený Žemlička chladnokrevně poslal míč do sítě.Další velkou šanci pak prováhal střídající Pavel Henzl, který ale jinak hru výrazně oživil. Hosté byli prakticky neškodní a defenziva Chrastavy pracovala spolehlivě. Logickým vyústěním herního obrazu bylo zvýšení skóre na 2:0. A byla to akce jako z učebnice moderního fotbalu. Zrodila se na levé straně, kde jí rozjel bek Stránský. Přihrál na střed Vávrovi, ten kolmicí vysunul rychlonožku Sochora, který přihrávkou pod sebe vyzval nabíhajícího Jakuba Holce. Holec míč jedním dotykem zpracoval a druhým ho umístil přesně k tyči. To už se blížil závěr zápasu. Vyšperkovat výsledek ještě mohl po pěkné akci Henzl, jeho střela těsně minula pravý horní roh habartické branky.V nastaveném čase hosté dokázali kosmeticky upravit výsledek, když jejich hráč zůstal uvnitř vápna trestuhodně neobsazen. I tak ale první jarní body putují do Chrastavy, která si díky výhře udržela třetí místo v tabulce 1.B třídy.

Turnaj Železný Brod 13.11.2010

videoDne 13.11.2010 jsme se zúčastnili listopadového jednodenního turnaje k oslavě otevření nové umělé trávy v Železném Brodě. Spolu s touto akcí zde ještě probíhali vepřové hody, takže se hráči za malý poplatek mohli občerstvit pochutinami ze zabíječky. Tohoto turnaje se zúčastnilo 16 týmů a hrálo se až do večerních hodin. My jsme obsadili 6 místo, poté kdy nám semifinále uteklo o jediný bod ve velmi zamotané skupině. Turnaje se zůčastnili: Trakal, Stránský, Rozmajzl, Šipula, Mareček, Vávra, Aubrecht, Sochor, Mazánek, Rieger, Jahoda a brankář Pepa z Machnína. Dole je krátké video z turnaje.

Slavoj Dubá - Spartak Chrastava 2:3 (1:3) 07.11.2010

videoPoločas byl jasně pro hosty, který kromě tří branek měli další čtyři tutovky. nejprve v 19. minutě veterán Paleček sám před bránou neuspěl, ale ve 37. po přihrávce od Sochora protrhl střeleckou smůlu. Hned nato Jahoda přidal druhý gól Chrastavy. V rychlém sledu domácí snížili, aby přestřelku do poločasu uzavřel Vávra krásnou střelou zpoza vápna. V úvodu druhého poločasu začali hosté špatně a po faulu domácí proměnili nařízenou penaltu. Hrálo se pak nahoru - dolů, ale domácí žádnou velkou šanci neměli. Hosté je k ohrožení Kosařovy branky nepustili. A to přesto, že dohrávali pět minut bez vyloučeného hráče.

Družba Bukovany - Spartak Chrastava 1:4 (1:2) 31.10.2010

video Dlouholetá noční můra. Asi tak by se dal označit vztah Chrastavy k utkáním na půdě Družby Bukovany. Chrastavští na hřišti soupeře z I. B Třídy nikdy nebodovali a vstřelili pouze jeden gól. A nálada před dalším výletem za neoblíbeným soupeřem nebyla příliš optimistická. Bukovany se před zápasem vyhřívali na druhém místě tabulky. Zřejmě právě pocit, že vlastně nemají co ztratit, vehnal do žil Chrastavských patřičnou sílu a odhodlání. A zápas to byl nezapomenutelný. Zbytečného respektu se totiž hosté zbavili už po čtyřech minutách. Holinský si ve vápně šlápl na balon, čímž ale dokonale zmátl domácí obránce a dobíhající Mazánek levačkou bodlem z deseti metrů mířil přesně - 0:1. Pak přišlo peklo. Bukovany se na těžkém terénu cítily jako doma a spustily tlak, který hosté v tomto ročníku soutěže ještě nezažily. Vypadalo to, že je otázkou času, kdy domácí srovnají krok a také že ano. V 15. minutě po zmatcích v obraně vyrovnal pohotovou střelou Sedlák. Tlak ještě chvíli pokračoval, poctivá defenzíva Chrastava už ale nedovolila, aby se soupeřovi hráči dostávali do šancí. A navíc se Spartak čím dál častěji vydával k nebezpečným brejkům. Opatrnější taktika se vyplatila a devět minut před přestávkou přinesla své ovoce. Po dlouhém nákopu Stránského se zničehonic řítil sám na brankáře Holinský a střelou kolem gólmana strhl vedení opět na stranu Chrastavy. Gól do šatny se později ukázal jako klíčový, protože ve druhém poločase se už Bukovany k podobnému tlaku, jakým se prezentovaly v první půli, nedostaly. Sice měly územní převahu, ale jejich akce končily daleko od Kosařovy branky. A Chrastava měla Holinského. Ten při akci v 53. minutě otravoval život domácímu brankáři tak nepříjemně, že ho donutil k nemístným poznámkám vůči rozhodčímu. Sudí nařídil nepřímý kop uvnitř vápna a Trakal s pomocí teče Rozmajzla prostřelil vše - 1:3. Bukovany se nevzdávaly, hluboký obranný blok hostů ale fungoval výborně. Domácím nezbývalo nic jiného, než střílet z uctivé vzdálenosti a nebo centrovat do vápna. Tam ale kraloval brankář Kosař, který pak zazářil při jediné šanci Bukovan. Gólovou střelu efektně vytáhl na roh. A tak se v 85. minutě znovu utrhl Holinský a po úniku svým druhým gólem pečetil jednoznačné vítězství, které stálo hosty mnoho sil.

Ruprechtice - Spartak Chrastava 1:3 (0:1) 16.10.2010

video Velmi dobrý výkon podali hráči Spartaku Chrastava v dalším kole letošní B třídy. Na umělé trávě U Nisy proti favorizovaným Ruprechticím předvedli bojovnost a vůli, a zaslouženě získali tři body. Trenéři Rozmajzl s Palečkem opět zamíchali sestavou a sedět tentokrát zůstali Šipula a Holinský. Nejlepší střelec týmu Žemlička se z pozice stopera posunul do středu zálohy. A právě záloha hrála v zápase důležitou roli. Chrastava začala zostra. Už ve druhé minutě napřáhl z rohu velkého vápna Vávra, nečekaná střela se však pouze odrazila od tyče zpět do hřiště. A hosté dál útočili. Do šance se dostal Jahoda, ale mířil pouze nad. Skvělou akci pak předvedl Sochor, zpětnou přihrávkou našel ve vápně Žemličku, jehož střelu zablokovali obránci Ruprechtic. A pak už se hosté dočkali. Na pravé straně dobře zakombinoval Mareček s Vávrou, našel Sochora, kterého ve vápně zastavili domácí pouze za cenu faulu. Rozhodčí měl snadnou úlohu - penalta. Míč si postavil i přes svůj neúspěch v utkání ve Stráži pod Ralskem tradiční exekutor Mazánek a gólmana poslal na druhou stranu - 0:1. Hosté pokračovali v dobrém výkonu, domácím nenechávali žádný prostor a ti pouze neúčelně nakopávali míče, které v pohodě sbírala hostující obrana. Jenže hned na začátku druhého dějství přišel šok. Slabší chvilku si totiž vybrali sudí. Nevinný střet gólmana Berana s útočníkem na hranici velkého vápna nejenže chybně posoudili jako faul, ale viděli ho navíc ve vápně. Hostující hráči v tu chvíli měli velké potíže udržet nervy na uzdě a na rozhodčího se snesla sprška nadávek. Kopala se tedy druhá penalta a Kusebauch s jejím proměněním neměl problém. Kontroverzní vyrovnávací gól dostal Chrastavu psychicky dolů a Ruprechtice toho začali využívat. Stále častěji se tlačili před Berana, on i obrana však úspěšně odolávali. A pak přišla chvíle kapitána Žemličky. Kvůli bolavému svalu si sice říkal o střídání, z posledních sil ale předvedl pěknou individuální akci a nádherně z pětadvaceti metrů přehodil špatně postaveného brankáře domácích - 1:2. Hned poté už se mohl nechat v pohodě vystřídat. Chrastava pak hrála velmi dobře takticky. Zatáhla se do účinného bloku, z něhož vyrážela do rychlých kontrů a favorita z Ruprechtic už k ničemu nepustila. Naopak v poslední minutě nacentroval Sochor přesně na hlavu nabíhající Jahody a ten v klidu uklidil míč do brány.

Mazi narozeniny HD 08.10.2010

video Náš kamarád a spoluhráč Pavel Mazánek slavil v sobotu své 30. kulaté narozeniny. Řádně jsme to oslavili v našem klubovém bufetu. Mazi, přejeme ti hodně štěstí, zdraví a mnoho odehraných zápasů.