TJ SPARTAK CHRASTAVA - VIDEO

Videorepotáž ze zápasů nebo společných akcí

Sezóny: 2007/2008 | 2008/2009 | 2009/2010 | 2010/2011 | 2011/2012 | 2012/2013 | 2013/2014 | 2014/2015 | 2015/2016 | 2016/2017 | 2017/2018 | 2018/2019 | 2019/2020 | 2020/2021 | 2021/2022 | 2022/2023 | 2023/2024 |

Otevírání hřiště a Chrastava - Baumit Jablonec 24.06.2012

videoV neděli 24. června 2012 bylo v Chrastavě slavnostně otevřeno opravené fotbalové hřiště, které bylo poničeno povodní v roce 2010. Hřiště měli fotbalisté k dispozici po celý den, a tak se na něm mohly vystřídat všechny generace. První utkání začali v 11:00 hodin elévové ze Stráže nad Nisou, Krásné Studánky, Hrádku nad Nisou a Chrastavy. Nakonec si Stráž nad Nisou vybojovala 1. místo, o druhé a třetí se podělili elévové z Hrádku nad Nisou a Chrastavy a na posledním místě skončila Krásná Studánka. Ve 13:00 hodin nastoupili na hřiště žáci FK Baumit Jablonec nad Nisou a TJ Spartak Chrastava. Zápas byl velmi napínavý. V prvním poločase vedli chrastavští 4:0, ovšem ve druhém přidali žáci Baumitu na výkonu a zvítězili 7:4. Ve 14:30 se na hřiště postavili zástupci obou pohlaví. Hrály totiž ženy TJ Slovan Liberec proti staré gardě TJ Spartak Chrastava. Krásné ženy bojovaly, ale garda byla tvrdá a nakonec vyhrála s konečným stavem 4:1. Ještě před zahájením posledního zápasu proběhl slavnostní akt otevření hřiště. Na místě byli přítomni: Václav Severýn, předseda fotbalového svazu a zástupce pana Miroslava Pelty (předseda oddílu FK Baumit Jablonec nad Nisou a předseda Fotbalové asociace ČR), Mgr. Petr Tulpa, náměstek primátora Jablonce nad Nisou, starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta, předseda oddílu kopané TJ Spartak Chrastava Vratislav Procházka a samozřejmě Ing. Michael Canov, starosta města Chrastavy. V 17:00 hodin se utkali muži FK Baumit Jablonec nad Nisou a TJ Spartak Chrastava. Výkop provedl starosta města. Důležitost tohoto zápasu potvrdil i velký počet fanoušků, a to převážně chrastavských. Nakonec po tvrdé dřině prohráli chrastavští kluci 11:0. Nutno podotknout, že celá rekonstrukce hřiště vyšla na 5 milionů korun. Právě nepřítomný pan Miroslav Pelta napomohl získat 3 miliony korun přes MŠMT a zbylé finance poskytlo město Chrastava z povodňových darů. Po celý den bylo pro fanoušky připraveno občerstvení a nejen k poslechu hrála chrastavská kapela WOKO.

Chrastava - Rynoltice 3:1 (2:0) 13.05.2012

videoDomácí zaskočili Rynoltice v 9. minutě, kdy se Rozmajzl probil až před brankáře a po kličce ho překonal. Ve 21. našel Šipula přihrávkou Jahodu, který sám před brankářem nezaváhal. Chrastava měla více ze hry a ještě Žemlička na vápně vystřelil těsně vedle. Hosté neohrozili vážněji domácího gólmana, až v 55. minutě, kdy jejich střelu chytil. Velké domácí šance však nedali dvakrát Mareček a Jahoda, Vávra namířil pouze do tyče. V 77. bylo 3:0, kdy Vávra přihrál Marečkovi a ten nezištně ještě Jahodovi. Hosté se přece jen čestného úspěchu dočkali a po skrumáži dorazil míč do branky Kotek. V samém závěru Jahoda mohl dvakrát navýšit skóre a v poslední minutě byl blízko úspěchu Stránský.

Chrastava - Nová Ves 3:2 (2:2) 08.04.2012

videoChrastavě patřil úvod, v němž nastřelila Bartošem břevno a Rozmajzlem vstřelila gól. Navíc měl dvě dobré hlavičky Rozmajzl. V závěru poločasu pak vznikla branková přestřelka, kdy Řezka nejprve srovnal skóre na 1:1 a po gólu Marečka na 2:2. To vše během necelých dvou minut. Vsi patřila druhá půle, ale ani jeden tým nebyl schopen vstřelit gól. Na straně lepších hostů to byl především Řezka, u domácích pak Mareček a Jahoda. Hrálo se nahoru dolů, jenže nakonec se radovali domácí, kteří Bartošovou zázračnou střelou sedm minut před koncem šťastně rozhodli o bodech.

Zimní turnaj v Hrádku n.N. 12.03.2012

videoZimní turnaj v Hrádku nad Nisou - jehož pravidelnými účástníky jsme každým rokem - skončil tento rok poprvé vítězným koncem bez bodové ztráty, kdy jsme všem soupeřům vždy nadělili pěkný nášup gólů. Tohoto turnaje se zúčastnila celá kostra týmu a předvedli jsme v některých zápasech pár pěkných momentů. Skóre 32:11 hovoří o tom, že útok je dobře připravený na jarní sezónu a obrana taktéž. Střelcem turnaje se stal náš Lukáš Jahoda, který nastřílel za 5 zápasů děvět gólů a hned za ním v závěsu Petr Rozmajzl se 7 góly. Těšíme se na své fanoušky, kteří nás přijdou podpořit již za 14 dní k prvnímu mistrovskému utkání.

BALET CUP 14.01.2012

videoDne 14.1.2012 pořádali Milan Trakal a Robert Šipula opět každoroční BALET-CUP, který se nekonal v prosinci, ale až nyní v lednu. Turnaje se zůčastnilo jako každoročně velké množství týmů, dokonce i tým Policie Liberec, který přijel obhajovat finále. Nakonec se obhajoba podařila našim dvoum celkům. Tým Baletu obhájil jako minulý rok třetí místo a tým áčka obhájil druhé místo, když ve finále prohráli s Libereckým týmem Prašivky. Turnaj proběhl v přátelském duchu a byly vidět obdivuhodné výkony. Nakonec měl i malou černou kaňku v podobě jednoho zranění, které nakonec dopadlo dobře. Po konci turnaje se hojně oslavovali vítězství a narozeniny našich kamarádů Honzi Bartoše a Michala Rozmajzla.

Chrastava - Dubice 3:2 06.11.2011

videoDomácí zaspali začátek a v 7. minutě po rychlé rozehře soupeře inkasovali. Chrastava se postupně dostala do tempa a s brankářem Frankem z neregistrovaných dokázala po centru a hlavičce Rozmajzla vyrovnat. Za deset minut byl blízko branky Vávra, jenže střelu zastavila tyč, takže ho zastoupil dorážející Jahoda. Vávra měl zřejmě nazuty obráceně kopačky, protože po hodině hry opět nastřelil tyčku. V 63. zlepšil náladu Chrastavy Rozmajzl, který využil přihrávku Mazánka na 3:1. Přesto ve vyrovnaném boji hosté snížili, a to střelou ze 22 metrů. V posledních minutách se Dubice snažila ještě vyrovnat, ale domácí si náskok pohlídali.

Chrastava - Jablonné 3:0 22.10.2011

videoChrastava měla katastrofální, desetiminutový nástup, v němž musel Trakal vyřešit sólový nájezd Zeidlera. Pak napřáhl levačkou z dálky Šipula a byl z toho krásný gól, který domácí uklidnil. Za šest minut vyslal Rozmajzl kolmicí Jahodu a bylo 2:0. Chrastava hrála dobře a z tlaku přišly i gólové situace. Jenže v nich selhali do poločasu zejména Stránský a Jahoda. Hrálo se stále v režii domácích, jenže branka padla jen jediná. V 66. minutě se prosadil hlavičkou Jahoda po centru. Stejný hráč ale zazdil další tři tutovky. Hosté byli pod neustálým tlakem a nic z jejich strany nehrozilo.

OSLAVA porážky Stráže pod Ralskem 08.10.2011

videoMocné kouzlo trenéra Rozmajzla zapůsobilo. Po dovolené v Maroku naordinoval svým hochům taktiku, která dostala lídra soutěže do kolen. Záloha zahrála nezvykle kvalitně, z čehož těžil i dobře hrající útok. Mazánek otevřel skóre v 11. minutě, pak Rozmajzl vyslal Jahodu a bylo 0:2. Skrytý talent Vávra poté přidal třetí kus a mezeru mezi dalším úderem vyplnil střelou do tyče Mazánek. Poté se prosadil z brejku Šipula. Domácí jen těžko lapali po dechu, toto na podzim ještě nezažili. byli jako na kolotoči. Přesto snížili z trestného kopu. Hosté jim oplatili po změně stran stejnou mincí, když se zaměřil z trestného kopu na zadní tyč Žemlička. Pak přišla chyba chrastavské obrany a bylo 2:5. Ale chrastavská mašina se nedala zastavit a na Bartošovu kolmici naběhl Jahoda - 2:6. V závěru nebyla již Chrastava tolik koncentrována, protože se všichni viděli, jak slaví s půllitrem v ruce. Domácí toho využili a trestali na přijatelných 4:6.

Chrastava - Raspenava 2:1 21.08.2011

videoRok poté, co zažili na trávě v Hrádku proti Raspenavě možná nejhorší zápas posledních sezon (0:2), nastoupili Chrastavští proti stejnému soupeři na stejném hřišti. Na pohyblivé hosty tentokrát změnili taktiku, nastoupili pouze s jedním útočníkem a zesílenou zálohou, a první "domácí" zápas nového ročníku zvládli. A to přesto, že se situace s nedostatkem fotbalistů oproti minulému týdnu ještě zhoršila. Asistent Paleček musel hrát od začátku. Domácí ale začali sympatickým tlakem, dobře kombinovali a už po osmi minutách se dočkali prvního gólu. Mazánek "mazácky" přihrál za obranu na Šipulu, ten zpracoval a levačkou poslal míč nad gólmanem do sítě. Zkušený defenzivní hráč tak otevřel gólový účet Chrastavy v nové sezoně. Jak už to tak u Spartaku bývá, po vstřelené brance přišel herní útlum. Raspenava začala více běhat a dostávala se čím dál častěji ke Kosařově brance. Po necelých dvaceti minutách přišel šok, když nevinný souboj Trakala s hostujícím útočníkem posoudili rozhodčí jako penaltový. Brankář Kosař, který chytal se zraněným prstem, ovšem vytáhl parádní zákrok a střelu Zemana nadvakrát zkrotil. Ve 40. minutě už ale kapituloval. Gól to byl podobný jako minulý týden v Rozstání. Nepokrytý roh a nešťastný odraz míče do sítě, tentokrát od zad jednoho z hostujících. Raspenava vycítila šanci, to by ale nesměl mít střeleckou chuť Robert Šipula. Minutu před poločasem využil dobrou práci Holinského, natáhl z pětadvaceti metrů a rána zapadla do horního rohu raspenavské branky.Ve druhém poločase už se skóre nezměnilo, přestože šance byly. Domácí několikrát zazdili tutovky, přičemž v této činnosti dominoval Lukáš Jahoda. Neuspěli ani Paleček se Žemličkou. Po druhé žluté kartě byl dvacet minut před koncem vyloučen smolař zápasu Zeman, Chrastava však přesilovku nevyužila. Naopak nechala deseti raspenavských až příliš prostoru a mohla být ráda, že snaživí hosté některou ze svých akcí nedotáhli k vyrovnání.