facebook


twitter


youtube


instagram

TJ SPARTAK CHRASTAVA - HLAVNÍ STRÁNKA

Oficiální internetová prezentace fotbalového klubu Spartak Chrastava


POSTUP DO DIVIZE SE NEKONÁ 25.06.2015

Oficiální vyjádření Spartaku Chrastava. Podle všech ověřených informací z losovacího aktivu, jsme dnes dopoledne obdrželi zprávu, že Jablonec nad Jizerou soutěž přihlásil.

Tudíž pro nás možnost postupu do DIVIZE padá. I příští rok budeme hrát s plnou motivací Krajský přebor Libereckého kraje - kde opět naším cílem bude umístění do 6. místa tabulky. Když se bude dařit - rádi se opět porveme o postup.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ ZA NÁMI STÁLI!


JEDEN TÝM - JEDNO MĚSTO - JEDEN SEN


#CHRASTAVAHRAJESRDCEM



Prohlášení starosty města:

Finanční podpora Města pro DIVIZI schválena 23.06.2015

Včera v pondělí dne 22.06.2015 se konalo řádné zastupitelstvo města, kam byl navrácen návrh o finanční podpoře města v případě postupu A týmu do soutěže DIVIZE v ročníku 2015/2016.


ČLÁNEK STAROSTY MĚSTA:

Zastupitelstvo města Chrastava schválilo 16 hlasy PRO (jeden PROTI, jeden se zdržel, jeden nepřítomen) mimořádnou podporu fotbalistům na svém zasedání dne 22. června 2015 ve výši 400 tisíc Kč na sezónu 2015/2016.

Schválené usnesení se ovšem nerodilo vůbec snadno. Poprvé bylo na programu již 1. června, když kvůli možnému postupu do divize a nutné mimořádné podpoře pro přijetí postupu bylo svoláno mimořádné zastupitelstvo již 1. června. Na mimořádném zastupitelstvu neprošla mnou navrhovaná podpora ve výši 500 tisíc na sezónu 2015/2016 při rekordní neúčasti 6 zastupitelů o jeden jediný hlas (9 PRO, nikdo PROTI, 4 se zdrželi). Vzhledem k nečekanému posunu uzávěrky přihlašování do soutěží se však vyskytla možnost předložit návrh znovu i na řádném zastupitelstvu. Dne 22. června. Toho využil Petr Rozmajzl mladší a návrh v totožném znění na mimořádnou podporu ve výši 500 tisíc opravdu předložil.

Při schvalování programu však prošel protinávrh, aby byl tento bod vyřazen z programu. Vzápětí se však ukázalo, že šlo o nedorozumění, že navrhovatel a ti co jeho návrh podpořili jen žádali návrh na podporu v nižší výši. A tak zastupitelstvo svůj návrh revokovalo a bod do programu zařadilo zpět.

Výsledkem široké diskuse byl protinávrh ve výši mimořádné podpory 150 tisíc Kč na sezónu. Za této situace, kdy bylo zřejmé, že drtivá většina členů zastupitelstva je pro podporu, ale liší se pro ně přijatelná výše, bylo uspořádáno tzv. dohadovací řízení, při kterém jednají členové zastupitelstva za uzavřenými dveřmi. Po cca hodinovém dohadovacím řízení předložil pan Petr Rozmajzl upravený návrh na podporu ve výši 400 tis. Kč na sezónu 2015/2016 a ten byl schválen drtivou většinou zastupitelů.


OSUD CHRASTAVY MÁ NYNÍ V RUKOU JABLONEC NAD JIZEROU

Může se ukázat, že veškeré rozhodování zastupitelstva města Chrastavy bylo zbytečné, neboť závěrečné a rozhodující slova má Jablonec nad Jizerou. Chrastava totiž z druhého místa postoupí do divize jen v případě, že Jablonec nad Jizerou svoji účast do 25. června do 10 hodin v divizi odvolá. Tvrdí se, že tak učiní, protože přestal být farmou Jablonce nad Nisou. Nicméně k datu rozhodování zastupitelstva města přihlášen byl.

Pokud se Jablonec nad Jizerou nakonec skutečně odhlásí, naplní se sen generací Chrastavských fotbalistů a Chrastava dovrší svoji popovodňovou Klabzubáckou jízdu snů, kdy by se dostala během tří let z 1.B třídy přes 1. A třídu a Krajský přebor až do divize. Pokud se Jablonec nad Jizerou z divize neodhlásí, zůstane Chrastava v krajském přeboru.

Každopádně ať tak či tak, byl to poučný měsíc, kdy se zastupitelé rozhodovali každý dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A já osobně jsem rád, že nakonec rozhodnutí zastupitelů bylo téměř jednomyslné, byť každý musel trochu ustoupit ze svých představ. O to je rozhodnutí a vyjednaný kompromis cennější. Však ho také samotní fotbalisté a jejich příznivci ocenili potleskem.


V Chrastavě dne 22.06.2015 Michael Canov, starosta



VYJÁDŘENÍ TJ SPARTAK CHRASTAVA

Sportovní oddíl kopané TJ Spartak Chrastava - chce tímto poděkovat všem (opravdu VŠEM) zastupitelům města za možnost projednat tento návrh ještě jednou na řádném zastupitelstvu. S tím spojené schválení podpory je pro nás už BONUS navíc. Opravdu si této podpory vážíme a slibujeme, že budeme své město reprezentovat, jak nejlépe umíme.

DĚKUJEME

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM


zastupitelstvo

ZASTUPITELSTVO MĚSTA 20.06.2015

Toto pondělí 22.06.2015 se bude konat ŘÁDNÉ ZASTUPITELSTVO MĚSTA, kam jako jeden z bodů projednávání vrátil Petr Rozmajzl ml. návrh na mimořádnou podporu TJ Spartak Chrastava v případě postupu do divize.

Zastupitelstvo se koná v jednací síni na radnici města Chrastava od 17:00. Proto přijďte i vy naši fanoušci, přátelé fotbalu a podporovatelé vyjádřit svou podporu. Za nás tam budeme všichni, budeme ale potřebovat i vás.

SPOLU JAK NA HŘIŠTI, TAK I MIMO NĚJ.

rozlučka

Rozlučka se sezónou 2014/2015 16.06.2015

S odstupem času sem přidávám fotky z rozlučky. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

rozlučka

CHRASTAVA B - NOVÉ MĚSTO P.S. 0:8 (0:4) 16.06.2015

Domácí celek měl za sebou sobotní mohutnou rozlučku se sezonou po posledním utkání áčka v krajském přeboru a životospráva jeho borců dostala dost zabrat. To se v nedělním horkém odpoledni muselo na výkonu projevit. I když ve 4. minutě měli první šanci Chrastavští, brejk dvojice Sochor – Jahoda gólem neskončila, zato tím takřka skončila jakákoli domácí aktivita. Hosté, bojující o záchranu, využili situace a nakonec bídné jaro zakončili svou nejvyšší výhrou v tomto ročníku. Jako první se trefil v 10. minutě Šindler, jenž prostřelil hradbu těl. V 17. se po nevydařeném odkopu Chrastavských dostal k míči Kolenkár, který obešel i brankáře a zvýšil na 0:2. V 25. si po centru Bartoše nešťastně srazil míč do vlastní sítě Melichar a do poločasu přidal čtvrtý gól Nového Města Kolenkár dorážkou vyraženého balonu. Po přestávce novoměstský gólostroj pokračoval. V. Černý v 49. obešel tři protihráče a excelentní akci přesně zakončil – 0:5. V 57. Kolenkár dovršil hattrick. O tři minuty později měli ojedinělou možnost také domácí, ale Sochorovu hlavičku po Doležalově přihrávce zneškodnil gólman Kocourek. V závěru se ještě dvakrát prosadil Suk a hosté si odvezli rekordní osmigólovou výhru, znamenající záchranu v soutěži.

CHRASTAVA: Kosař – Urban, Melichar, Rieger, Šipula – Sochor, Doležal, Abrahám, Malý – Jahoda, Krága (46. Kverka).

BRANKY: Rozhodčí: Felgr, ŽK: 1:1. Diváků: 60.

PODĚKOVÁNÍ NAŠIM SPONZORŮM 14.06.2015

Děkujeme všem, kteří podporují fotbal v Chrastavě - ať už malými dary jako jsou chlebíčky, či ovoce, tak i velkými dary a podporou.

DĚKUJEME

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

sponzoři

TŘI ROKY NA VRCHOLU 14.06.2015

V sobotu 13.06.2015 se po zápase ve Mšeně konala rozlučka na našem hřišti se sezónou 2014/2015. Tímto bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří se kolem fotbalu v Chrastavě motají, všem fanouškům, všem sponzorům. Byla to báječná jízda a nyní přicházejí již zasloužené prázdniny a volno.

DĚKUJEME A TĚŠÍME V NOVÉ SEZÓNĚ.

3rokynavrcholu

MŠENO A - CHRASTAVA A 2:1 (1:0) 14.06.2015

Vyrovnaný průběh zápasu byl čtvrt hodiny, kdy se hra většinou odbývala ve středu pole. Ve 20. měli hosté první velkou šanci změnit skóre, ale po centru Uzla poslal Michal Rozmajzl hlavičku vedle. Po půl hodině využil domácí Vejprava při standardní situaci nepozornosti chrastavského bránění a vstřelil úvodní gól. Po pěti minutách mohlo být srovnáno, ale osamocený Beneš nevyzrál na gólmana Kobachidzeho. Hned po přestávce Beneš neuspěl proti brankáři v další tutovce. V 56. ve výhodné pozici hlavou hostující Uzel přestřelil, ale po dalším rohu již gól dal. Sice zády, ale takový se počítá. Čekalo se, kdy hosté vstřelí další gól, ale opět si Beneš neporadil s Kobachidzem. V 79. hosté zahrávali standardku, kterou nevyužili a naopak domácí podnikli kontr a Mrklas přehodil úspěšně Kverku na 2:1. Hosté se ještě pokusili o závěrečný nápor, jenže ten změnu skóre již nepřinesl. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kverka – Malý, Uzel, Žemlička, Melichar (72. P. Rozmajzl) – Sochor, M. Rozmajzl, Štajner, Abrahám (80. Vávra) – Beneš, Bednář (60. Kos).

BRANKY: 57. Uzel. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 2:0. Diváků: 250.

jiskramšeno

GENERÁLNÍ SPONZOR - BOHEMIA Production s.r.o. 12.06.2015

Generální sponzor firma BOHEMIA Production s.r.o. zasponzorovala a nechala vyrobit pro hráče TJ Spartak Chrastava a celkový realizační tým upomínková oslavná trička za uplynulou sezónu 2014 / 2015. Po sobotním zápase ve Mšeně se bude na našem hřišti od 13:00 konat rozlučka. Pronajaté bude volejbalové hřiště, k pití bude BENYHO Cvikovské lahodné pivo jako NUTELA a na rožni se bude točit sele.

DĚKUJEME

bohemia

HANNOVER TAGESZEITUNG 12.06.2015

Minulý víkend vyšel v Hannoveru v novinách článek o našem hráči Jiřím Štajnerovi a o jeho působení v našem klubu.

PŘEKLAD:

Fotbalový genius - Štajner hraje 5. českou nejvyšší soutěž.

Jiří Štajner ještě pořád nemá dost. Třiceti-osmiletý hráč se upsal týmu TJ SPARTAK Chrastava (v blízkosti svého bydliště) - a bojuje se svými novými týmovými kolegy o postup do 4. nejvyšší soutěže.

Po svém vleklém zranění a po ukončení smlouvy v březnu 2015 u Neugersdorfu se rozhodl Jiří Štajner odejít do fotbalového důchodu. Knížku už také napsal s názvem Šílený Génius - jak také jinak by se mohla kniha jmenovat.

Štajner si s Chrastavou stojí na druhém místě tabulky, se čtyřbodovým odstupem na vedoucí Semily. Dnes hraje zápas proti soupeři ze třetího místa z Doks. Nejasným stále ale zůstává zda Chrastava bude z druhého místa postupovat do divize. Chrastava už v předešlých dvou letech dvakrát postupovala o soutěž výše. Každopádně zůstává vše otevřené, zda bude Chrastava následující rok hrát divizi. Dne 1.6.2015 se konalo na radnici mimořádné zastupitelstvo o případné podpoře města - kde však zastupitelé svoji důvěru nevyslovili. Avšak má Štajner se svým klubem ještě čas do 21.6.2015 finance obstarat.



sipron


sipron

NISATRADE s.r.o. - nový sponzor 11.06.2015

Dalším sponzorem Chrastavského týmu se na konci sezóny stala firma NISATRADE s.r.o. pod vedením pana Františka Galetky. Děkujeme. Váš partner pro recyklaci odpadů. Navštivte náš web: nisatrade-sro.mstranky.cz.

sipron

TJ SPARTAK CHRASTAVA - Krajský přebor 2014 / 2015 10.06.2015

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

Děkujeme všem našim fanouškům, sponzorům a lidem, kteří v nás věří.

přebor

POZVÁNKA - 13.KOLO 09.06.2015

Tuto sobotu vyjíždíme brzo ráno do Jabloneckého Mšena. Pojeďte s námi na poslední zápas sezóny a po zápase pojďme společně zakončit tuto sezónu rozlučkou na hřišti. V neděli se ještě představí béčko na domácím hřišti a bude chtít Novému Městu tvrdě oplatit potupnou prohru z podzimu.

JiskraMšeno

CHRASTAVA I LETOS NA VRCHOLU 08.06.2015

K překvapení všech, soupeřů i nás samotných, jsme opět skončili na vrcholu krajské soutěže. Letos jsme jako Vicemistři Libereckého krajského přeboru zakončili sezónu 2014/2015 s určitou šancí postupu do DIVIZE. Bude se ještě čekat na vyjádření ze svazu. Chtěli bychom poděkovat všem našim fanouškům, kteří tvořili výborné kulisy jak na domácích zápasech, tak hlavně i na těch venkovních. Příští sobotu vyjíždíme k poslednímu zápasu do Mšena, který se hraje dopoledne a ihned poté se vracíme na domácí stadion, kde bude probíhat rozlučka a vehementní oslavy. Pojeďte s námi a podpořte nás naposledy v této sezóně.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

VÍCEMISTŘI



VÍCEMISTŘI

CHRASTAVA A - DOKSY A 3:0 (0:0) 06.06.2015

Čtvrt hodiny měla Chrastava sice mírnou převahu, ale ta byla bez šancí. Kupodivu první větší možnost měnit skóre patřila hostům v 17. minutě, kdy se dostali do přečíslení, ale proti byl Zíka. Hrálo se ve vysokém tempu a ve 31. Kouba obešel vše, jenže místo přihrávky volil slabší střelu. Pak se na hranici šestnáctky uvolnil Beneš, branka mu však byla malá. Ještě před poločasem vyrovnaného zápasu se zjevil osamocený Řezka před brankářem, ale také on nebyl přesný. Po přestávce se opět jako první probudili hosté, kdy spálili doslova tutovku z malého vápna. Domácí konečně vstřelili gól v 66. po rychlé akci M. Rozmajzla se Štajnerem vypálil krásně a přesně Kouba. Po další spolupráci Štajnera s M. Rozmajzlem nastřelil Beneš břevno. Na gólovou pojistku se čekalo až do samého závěru. V 83. dostal čerstvý Bednář přihrávku od Štajnera a bylo 2:0. Za tři minuty pečetil za výkon ve druhé půli zaslouženou výhru Beneš hlavou. A opět servíroval Štajner. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka - Rozmajzl P. (61. Sochor), Žemlička, Uzel, Abrahám (67. Melichar) - Malý, Štajner, Rozmajzl M., Kouba - Beneš, Řezka (81. Bednář).

BRANKY: 64. Kouba, 83. Bednář, 85. Beneš. Rozhodčí: Medlík, ŽK: 0:1. Diváků: 250.

tjdoksy

GASSERVIS - CHRASTAVA B 6:1 (2:1) 06.06.2015

Na domácím mužstvu byla znát větší motivace k tomuto zápasu. Plynaři mají stále šanci zachránit se, i když jejich postavení v průběhu sezony už mnohdy vyhlíželo beznadějně. Skóre otevřel v 10. minutě Házi, na což ještě stačil v 17. minutě odpovědět vyrovnávací brankou Kos, ale to bylo ze strany Chrastavských na mníšeckém pažitu v sobotu vše. Gasservis zejména v druhém poločase navyšoval skóre, které může ještě hrát při konečném záchranářském účtování v tabulce roli. Ještě v první půli, v 28. minutě, se radoval z gólu Jakub Louda, takže do kabin šli domácí s jednobrankovým vedením. V závěru poločasu se zranil chrastavský brankář Škarýd, ale ač kulhal, valnou část druhé půle ještě odchytal. Musel však vytahovat často míč ze své sítě. V 48. dal svůj druhý gól Házi, potom se v 57. a 68. dvakrát trefil Smejkal, který v 73. odmítl hattrick. Neproměnil totiž penaltu, nařízenou za hru rukou jednoho z chrastavských fotbalistů v pokutovém území. V 80. gólman Škarýd už musel vystřídat, na hřiště nastoupil hráč do pole Močárko, a protože hosté neměli náhradního brankáře, šel zbývajících deset minut odchytat Stránský. Jednou byl překonán, když v 85. završil konečný výsledek na 6:1 střídající Guzik.

CHRASTAVA: Škarýd (80. Močárko – do pole) – Urban, Rieger, Žďárský, Doležal – Šipula, Stránský (od 80. do branky), Paleček, Kos – Jahoda, Valeš.

BRANKY: 17. Kos. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:1. Diváků: 30.

FÓRUM MĚSTA CHRASTAVA - podpořte naše fotbalisty!!! 05.06.2015

Na Chrastavském foru se rozjela ohromná divoká diskuze vůči našemu požadavku a návrhu o přidělení mimořádné dotace městem na zasponzorování části příštího soutěžního ročníku v případě postupu do DIVIZE! Buďte s námi dvanáctým na hráčem jak na hřišti, tak i mimo něj a vyjádřete také svůj názor. Váš hlas se počítá a nenechte nás zahambit.

!!! BUĎTE KONEČNĚ I VY SLYŠET - NAŠI FANOUŠCI - MY NEMŮŽEME DĚLAT VŠECHNO SAMI !!! .

Zde je odkaz:http://www.chrastava.cz/forum/viewtopic.php?t=5373.

sipron

SIPRON - nový sponzor 03.06.2015

Dalším sponzorem fotbalového týmu v Chrastavě se stala firma SIPRON pod vedením pana Ondřeje Nováka. Děkujeme. Přijďte se k nám podívat nebo navštivte náš web: www.sipron.cz.

sipron

POZVÁNKA - 12.KOLO 03.06.2015

Přijďte tento víkend na poslední domácí utkání v této sezóně. Hrajeme proti soupeři z Doks a rozhodně budeme chtít oplatit podzimní prohru. Ve stejný den a čas nastoupí naše Béčko na Gasservisu.

TJDOksy

POSTUP DO DIVIZE - o fous NEPODPOŘEN 02.06.2015

Oficiální prohlášení TJ Spartak Chrastava oddílu kopané. Minulý týden nám byla nabídnuta možnost postupu do divize z druhého místa krajského přeboru a tím se zařadit svými výkony mezi velká města jako jsou Karlovy Vary, Pražské kluby, Kolín, Litoměřice, Turnov, Kladno a mnoho dalších. Na toto rozhodnutí jsme dostali krátký časový úsek. Jelikož náš tým sponzoruje jeden generální sponzor, 8 malých partnerů či fanoušků fotbalu. Potřebovali jsme podporu města Chrastava, která by nám pomohla spolu zafinancovat tento jedinečný sen, který jsme svou pílí vydobyli. Pan starosta Canov byl z této skutečnosti nadšený a přislíbil nám jednání v mimořádném zastupitelstvu, které se konalo v pondělí 02.06.2015.

Návrh zastupitelstva:

ZM se zavázalo k mimořádné podpoře TJ Spartak Chrastava – oddílu kopané v případě postupu tohoto oddílu v kategorii dospělých do soutěžní kategorie – divize, a to ve výši 0,5 mil. Kč ročně na soutěžní sezónu (tzn. v případě postupu v letošní sezóně již 0,25 mil. Kč v roce 2015) s tím, že tato mimořádná podpora je stanovena nad dosavadní běžnou podporu a závazek je určen pro sezónu 2015/2016 s tím, že o případné další podpoře na další ročník rozhodne zastupitelstvo města do konce února 2016. Předložil starosta, ve znění pozměňovacího návrhu zastupitelů Ing. Pavla Štekla, ThMgr. Šimona Dvořáka a místostarostky Zity Václavíkové.

Nakonec tento návrh po dlouhém jednání nebyl přijat o jeden jediný hlas (bylo potřeba 10 platných hlasů). Chtěli bychom tímto poděkovat městu Chrastava a panu starostovi Michaelu Canovovi, který nám umožnil projednání návrhu na mimořádném zastupitelstvu města. Dále bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným a zastupitelům, kteří hlasovali pro nás. DĚKUJEME.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

Budeme i nadále živit náš sen v následujícím roce.

JEDEN TÝM - JEDNO MĚSTO - JEDEN SEN

zastupitelstvo

CHRASTAVA B - HEJNICE B 4:3 (2:2) 31.05.2015

Domácí se posílili o několik hráčů z áčka z krajského přeboru, ale do vedení šly Hejnice. Sirůček v 8. minutě proměnil penaltu, nařízenou za faul. Domácí Kouba však kontroval již za dvě minuty, když přehodil gólmana – 1:1. Hned v 11. mohl Kouba přidat druhý gól, ale v koncovce zaváhal, stejně jako ve 14. Vávra po průniku přes čtyři hráče. Ve 20. minutě unikl Jahoda a jeho centr pohotově z první zakončil Bednář umístěnou ranou k tyči – 2:1. V 21. měli gólovku Hejničtí, ale Čivrný nedal. V 28. zamířil těsně mimo z výhodné pozice chrastavský Jahoda po centru Kouby. V 38. se hostům podařilo vyrovnat na 2:2, když Zoreník zahrál precizně trestný kop. Pohledný útočný fotbal pokračoval i po změně stran. Už v 46. vletěl Kouba do pokutového území a vymetl šibenici – 3:2. V 55. zvýšil Bednář „angličanem“ na 4:2 a vypadalo to na pohodový zbytek zápasu pro Chrastavu, zvláště když v 67. nařídil rozhodčí penaltu za faul na Koubu. Bednářovu střelu z penaltové značky však brankář Kobr vyrazil a vzápětí chytil dorážku Sobotky! Hosty to nakoplo a postarali se ještě o dramatický závěr. V 87. Zoreník přešel přes tři protihráče a zakončil k tyči na 4:3. Zbývající minuty se nesly ve znamení ohromného náporu Hejnic, ale Chrastava již těsné jednobrankové vedení v divácky velmi vděčném a atraktivním utkání udržela.

CHRASTAVA: Kverka – Řezka (75. Škarýd), Kouba, Vávra, Šipula (62. Žďárský), Sochor (62. A. Stránský), Urban, Doležal, P. Rozmajzl – Jahoda (55. Sobotka), Bednář (80. Rieger).

BRANKY: 10. a 46. Kouba, 20. a 55. Bednář. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 0:1. Diváků: 50.

BOZKOV - CHRASTAVA A 3:4 (2:1) 30.05.2015

Článek brzy. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka- Abrahám, Žemlička, Uzel, Melichar - Rozmajzl P. (56. Sochor), Štajner, Rozmajzl M., Kouba - Řezka, Bednář (82. Kos).

BRANKY: 39. Štajner, 70 Štajner (z pen.), 77. Štajner, 90. Uzel. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 2:2. Diváků: 200.

tjsokolbozkov

POZVÁNKA - 11.KOLO 27.05.2015

Pojeďte s námi tento víkend do Bozkova a pojďme společně vytvořit ŽLUTO-MODRÉ PEKLO . Bozkovákům máme rozhodně co vracet za domácí porážku. Pojeď s námi, že naše borce kupředu a buď číslo 12 na hřišti. V neděli nastoupí naše rezerva proti Hejnicím B.

TJSokolBozkov

SPONZOR - PODĚKOVÁNÍ MARCELE LEVOROVÉ 23.05.2015

Dalším partnerem Chrastavského fotbalu je naše fanynka s rodinou Marcela Víková (Levorová), která darovala Chrastavskému A týmu peněžitý sponzorský dar

Marcelo děkujeme.

Dále majitelky prodejny Zeleniny a ovoce v Chrastavě - Ilona Kušníraková (Levorová), Marcela Levorová - uzavřela partnerství s naším A týmem a na veškerá domácí utkání do konce této sezóny dodává ovoce pro naše hráče, aby měli energii.

zelenina

CHRASTAVA A - VELKÉ HAMRY A 5:1 (4:1) 23.05.2015

Hrálo se ze začátku ve vlažném tempu, které ve 13. minutě okořenil svým prvním gólem Beneš. Po nevyužitém sóle Řezky však přišli ke slovu hosté a byl to z trestného kopu Průcha, který srovnal stav. Pouze čtyři minuty vydržel tento stav a po spolupráci s Řezkou „věšel“ Beneš na 2:1. Za pět minut nahrával Malý Štajnerovi, který dal na 3:1. Chrastava již byla lepší, ale sudí jí upřel penaltu za viditelný faul na Beneše. V další šanci po kolmici od Štajnera byl Malý, ale neprosadil se. Minutu před poločasem byl opět sražen Beneš, tentokrát sudí vše viděl a nařídil penaltu, kterou Beneš proměnil na 4:1. Po přestávce přišly dvě šance Štajnera a Řezky, ale byl to až Beneš, který si naběhl na centr M. Rozmajzla a hlavou si připsal svůj čtvrtý gól. Pak ještě neuspěl zblízka M. Rozmajzl, ale to již jeho spoluhráči ovládli hru, které chyběly jen další góly. Hosté měli útočné šance jen sporadicky. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka – P. Rozmajzl, Žemlička, Melichar (75. Kos), Abrahám – Malý (83. Sochor), M. Rozmajzl, Štajner, Kouba – Beneš, Řezka (75. Vávra).

BRANKY: 13., 23., 44. z pen. a 61. Beneš, 28. Štajner. Rozhodčí: Pavlus, ŽK. 2:2. Diváků: 250.

fkvelkéhamry

FRÝDLANT B - CHRASTAVA B 7:0 (4:0) 23.05.2015

Od začátku utkání byl Frýdlant lepší. Hosté působili odevzdaným dojmem, hráli jakoby bez zájmu a do jejich sítě padal jeden gól za druhým. Hrdinou zápasu byl 20letý Tomáš Částek, autor šesti gólů! V 11. minutě se dostal Částek do sólového úniku, jeho první střelu brankář Kverka vyrazil, ale Částek hlavou doklepl do sítě. V 20. se Částek opět ocitl sám před gólmanem, tentokrát to vyřešil kličkou na 2:0. O minutu později přišel centr Buřity, který zužitkoval Lopuszynski v krásný volej z 11 metrů k tyči – 3:0. Poslední gól poločasu padl v 30. minutě, kdy Částek zakončil kombinační akci přesnou střelou z prostoru penaltové značky. Chrastavští do druhé půle vyměnili brankáře, ale ani Krága nezabránil dalšímu navyšování skóre.V 56. po centru Lopuszynského skóroval Částek od břevna do brány. Za stavu 5:0 měli hosté svou jedinou vážnější šanci po chybě frýdlantské obrany, ale Plesar v brance dokázal tečovanou ránu odvrátit na roh. V 66. zakončil Částek z těžkého úhlu k zadní tyči na 6:0 a gólový účet zápasu završil na 7:0 opět Částek v 78., kdy prošel sám přes celé hřiště a prostřelil gólmana.

CHRASTAVA: Kverka (46. Krága) – Škarýd, Pokorný, Rieger, Šipula – Vodička (35. Močárko), Doležal, Urban, Žďárský – Jahoda, Bednář.

BRANKY: Rozhodčí: Popelář, ŽK: 0:0. Diváků: 60.

POZVÁNKA - 10.KOLO 21.05.2015

Tento víkend hrajeme domácí utkání proti ostřílenému soupeři z velkých Hamrů. Zveme všechny příznivce našeho fotbalu na sobotu k nám na stadion a pojďme společně za vítězstvím.

FKVelkéHamry

SEMIFINÁLE POHÁR: CHRASTAVA A - SEMILY A 2:3 (0:1) 21.05.2015

Článek brzy. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Melichar, Rozmajzl M., Uzel, Abrahám - Malý (72. Sochor), Štajner, Vávra (72. Žemlička), Kouba - Beneš, Řezka.

BRANKY: 46. Štajner, 71. Uzel.

sksemily

CHRASTAVA B - NOVÁ VES 6:1 (2:1) 18.05.2015

Domácí měli za sebou sérii čtyř proher a začali místní derby proti Vsi poněkud s respektem. Hostům se sice už v 10. minutě zranil Lanc (podvrtnutý kotník), ale ve 14. se ujali vedení zásluhou Trojana. Chrastavští po osmi minutách vyrovnali, když se trefil Bednář, po chvíli však museli čelit šanci Smoly, kterému ukopli obránci míč v poslední chvíli. I nadále měla Ves více ze hry, další gól však již nepřidala a naopak v 42. předvedl chrastavský stoper Melichar výstavní bombu z 25 metrů, která skončila v Markově síti – 2:1. Tento stav domácí nabudil a od začátku druhé půle se na novoveskou branku valily útoky, z nichž dva proměnili v 51. min. znovu Bednář a v 60. Řezka. Za stavu 4:1 se hosté nevzdali a domácí brankář Kverka dvakrát podržel – v 77. a v 80. minutě. Závěr patřil Davidu Bednářovi. V 88. znamenala jeho dorážka hattrick a v 90. vsítil svůj čtvrtý gól.

CHRASTAVA: Kverka – Stránský, Šipula (46. Řezka), Melichar (68. Močárko), Škarýd (57. Václavík) – Sochor, Urban, J. Doležal (46. Kos), P. Rozmajzl – Jahoda (57. Rieger), Bednář.

BRANKY: 22., 51., 88. a 90. Bednář, 42. Melichar, 60. Řezka. Rozhodčí: Vacek, ŽK: 0:1. Diváků: 70.

ČESKÁ LÍPA - CHRASTAVA A 2:1 (2:0) 18.05.2015

Bez Štajnera, který hrál ve Walesu za starou gardu Liberce, byla hra Chrastavy neurovnaná a její hráči podali v celém utkání matný výkon. Domácí naopak byli o poznání hladovější po fotbale a více na nich byla vidět touha vyhrát. Po dvou minutách musel při šanci domácího hráče zaskočit za brankáře Žemlička a v dalším útoku českolipský hráč neuspěl tváří v tvář proti Kosiewiczovi. Ve 14. minutě přišla první šance Chrastavy, ale centr malým vápnem proletěl bez užitku. Ve 21. přihrál zprava před bránu Čonka a Vodrážka dostal Lípu do vedení. Za šest minut mohlo být ještě hůř, ale míč skončil naštěstí na břevně Chrastavských. Domácí se přesto dočkali celkem zaslouženě druhého úspěchu, když Čonka proměnil penaltu za faul. Druhý poločas se konečně Chrastava probrala, jenže Beneš nedokázal v 54. proměnit svůj sólový únik. Po vyloučení domácího hráče se nakonec Beneš dočkal trefy, když proměnil penaltu. Hosté přešli na hru se třemi útočníky, jenže přes velkou snahu a úsilí tlak ke gólovému efektu nevedl. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz – P. Rozmajzl (64. Sochor), Uzel, Žemlička (75. Bednář), Abrahám – Malý, M. Rozmajzl, Vávra (57. Kos), Kouba – Řezka, Beneš.

BRANKY: 77. Beneš z pen. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 5:3, ČK: 67. Pažout (ČL). Diváků: 80.

českálípa

POKAL - SEMIFINÁLE 15.05.2015

Příští středu budeme hrát semifinále poháru na domácím hřišti proti soupeři ze Semil. Určitě budeme chtít oplatit porážku ze soutěže. Proto přijďte v co největším počtu a žeňte Chrastavu kupředu svým fanděním. Buďte dvanáctým hráčem na hřišti.

pohársemifinále

POKAL - VÝSLEDKY 15.05.2015

pohársemifinále

POZVÁNKA - 9.KOLO 11.05.2015

Tuto sobotu vyjíždíme opět do České Lípy. V poháru jsme si s tímto celkem dokázali poradit až v druhé půli a zvítězili jsme 3:0. Proto opět budeme potřebovat vaši podporu. A na neděli je připravené derby naší rezervy proti nové Vsi.

ČeskáLípa

VIŠŇOVÁ B - CHRASTAVA B 4:1 (2:1) 10.05.2015

Dění prvního poločasu vzal do svých rukou jediný muž zkušený útočník Višňové Martin Štrbák. Již v 5. minutě se uvolnil v pokutovém území, byl faulován a nařízenou penaltu sám proměnil. V 7. šel Štrbák po přihrávce Cýruse sám na gólmana Kverku, ale mířil přes břevno. V 20. připravili další možnost Višňové jiní hráči: Soukupův trestný kop našel na malém vápně Bufáka, jehož pokus brankář dokázal vyrazit na roh. V 25. předvedli domácí nádhernou akci, při níž Soukup nezištně uvolnil T. Mazánka, ten běžel na branku v dvojici se Štrbákem a posledně jmenovaný zvýšil na 2:0. V 27. byl v šestnáctce přistrčen Kepr, byl z toho druhý pokutový kop a provedení se úspěšně chopil opět Štrbák 3:0. Teprve v 32. se dostali ke slovu hosté, kteří měli k dispozici slibný přímý kop z 20 metrů, jenže s Urbanovou nepříliš prudkou ranou neměl Závůrka potíže. V 38. běžel Soukup po odebrání míče stoperovi od půlky hřiště, před šestnáctkou uviděl volného Štrbáka, přesně mu nahrál a muž zápasu přidal svůj čtvrtý úspěch 4:0. Ani po přestávce Višňová nezastavila svou převahu, na chrastavskou branku se valil jeden útok za druhým. Agilní Soukup hledal centrem od brankové čáry v 47. na malém vápně Štrbáka, který se však k hlavičce už nedostal. V 50. Kverka vyrazil jedovatou střelu Soukupa z 15 metrů. O dvě minuty později se Soukup uvolnil v šestnáctce, přehodil gólmana, ale jeho lob přelétl i horní tyč. Hosté se dostali v 57. po faulu na Šipulu k dalšímu trestnému kopu, který napálil Bednář jen do zdi. V 64. se Chrastava ale přece jen dočkala dílčí gólové radosti: Šipula vypálil z 20 metrů přesně k tyči a snížil na 4:1. Višňovští si z toho nic nedělali, v 67. Bufák neskutečně přešel přes čtyři protihráče až před Kverku, ale vyslal také příliš vysoký lob. Mezi 72. a 80. minutou nevyužili slibné šance postupně Kocián, Soukup a dvakrát Nguyen buď zasáhl brankář, nebo mířili těsně mimo. Minutu před koncem měl Štrbák velkou možnost vsítit pátý gól, probil se na malém vápně k vyraženému míči, jenže přestřelil. Višňová byla po celý zápas lepší, držení míče v její prospěch bylo snad osmdesátiprocentní a poměr gólů 4:1 ani nevystihuje převahu domácích. Chrastavská rezerva obdržela v posledních čtyřech zápasech 20 gólů, nezískala v nich ani bod a může být ráda, že si na podzim vytvořila dostatečný bodový polštář, takže sestupové starosti se jí nebudou týkat.

CHRASTAVA: Kverka - Stránský, Pokorný (70. Močárko), Rieger, Šipula - Sochor, Václavík, Škarýd, Urban - Jahoda, Bednář.

BRANKY: 64. Šipula. Rozhodčí: Halík, ŽK: 1:0. Diváků: 50.

CHRASTAVA A - SKALICE 4:0 (0:0) 11.05.2015

Chrastava se střelecky trápila celý první poločas, i když vytvořených šancí bylo na pět gólů. Hned v 5. minutě předvedli domácí první šanci, po níž Beneš těsně minul bránu. Podobně dopadl za chvilku zblízka i Michal Rozmajzl. Netrefil se ani Řezka a také Beneš. To vše se událo v první čtvrthodině. Poté se hra vyrovnala a Koubova šance letěla nad. Hosté se prezentovali velmi nepřesnou střelou až ve 32. minutě. Pak Malého centr poslal Beneš ze dvaceti metrů do břevna. Závěr vyzněl pro Skalici, která zahrozila Havláskem. Hned po přestávce zahodil šanci Řezka, stejně jako po chvíli i Beneš. Konečně v 57. přišel zlom. Byl faulován Řezka a z penalty protrhl střeleckou smůlu Štajner. Blízko úspěchu byl opět M. Rozmajzl, ale nebyl přesný, stejně jako hosté po svém trestném kopu. Naděje hostů na plichtu rázně uťal Kouba, který poslal centr Malého nekompromisně do sítě. V 83. Beneš našel Řezku a bylo 3:0 a vzápětí se podruhé v utkání trefil Jiří Štajner. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Malý, Žemlička, Uzel, Abrahám - Vávra (72. Sochor), Štajner, M. Rozmajzl, Kouba - Řezka (80. Vodička), Beneš.

BRANKY: 57. Štajner (z pen.), 75. Kouba, 82. Řezka, 83. Štajner. Rozhodčí: Buchta, ŽK: 0:2. Diváků: 250.

skalice

CHRASTAVA B - KRÁSNÁ STUDÁNKA B 1:6 (0:2) 07.05.2015

Naprosto nečekaný a neuvěřitelný výsledek se zrodil na chrastavském hřišti. Kdo však viděl zápas na vlastní oči, tomu už tak neuvěřitelný nepřipadal, vzhledem k přístupu hráčů obou rezervních mužstev k utkání. Chrastavští působili jako bez zájmu o fotbal, jako by zápas odehráli jen z donucení. Naopak Studánka se rvala jako o život a po první čtvrthodině vedla 2:0. V 10. skóroval po rohovém kopu hlavou M. Herman a v 15. po vypíchnutí míče při chrastavské rozehrávce a samostatném úniku Hak. Domácí i za nepříznivého stavu pouštěli hosty do gólovek, hráli lajdácky, ale skóre se již v první půli nezměnilo. Chrastava o přestávce vystřídala tři hráče (i když na výměnu byli takřka všichni). Efekt to mělo jen v první pětiminutovce druhého poločasu, kdy si domácí vytvořili v 47. a v 49. minutě slibné slibné příležitosti. Brankáře Martina však nepřekonali a na druhé straně Hak v 54. zvýšil krásnou trefou do šibenice na tříbrankový rozdíl. V 63. se konečně prosadili domácí, konkrétně Jahoda hlavou po centru Bednáře. Žádná stíhačka ve skóre se však nekonala, další góly sice padaly, ale střílela je jen Studánka. V 67. po brejku Novák, v 75. po rohu Pova a v 83. z dalšího brejku Novák. Béčko Krásné Studánky tak poprvé od 11. října minulého roku, kdy vyhrálo 2:0 v Jablonném, okusilo slast vítězství.

CHRASTAVA: Kverka – Močárko (46. Škarýd), Pokorný (46. Žďárský), Rieger, Šipula – Sochor, J. Doležal, Glaser, Bednář – Krága (46. Urban), Jahoda.

BRANKY: 63. Jahoda. Rozhodčí: Rejf, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

POZVÁNKA - 8.KOLO 04.05.2015

Tuto sobotu můžete zavítat na domácí utkání proti Skalici. A B tým se utká v neděli s rezervou Višňové.

SKSkalice

PODĚKOVÁNÍ VAŠKOVI ZIKMUNDOVI 03.05.2015

Celý tým Chrastavy, jak hráči tak vedení, by chtěli poděkovat našemu dlouholetému fanouškovi Vaškovi Zikmundovi, který i když to má v životě těžké a bojuje jako lev, tak opět přispěl celému týmu sponzorským darem. VAŠKU DĚKUJEME. A doufáme, že tě budeme fotbalem bavit ještě dlouho.

vencazikmund

HRÁDEK A - CHRASTAVA A 2:7 (2:6) 03.05.2015

Na Štajnyho a spol. se do Hrádku přišlo podívat nevídaných pět stovek diváků. Pokud nefandili domácím, museli být s gólovým představením spokojeni, zato Hrádečtí mají už jen oči pro pláč a smiřují se sestupem. Hosté vedli už po čtvrthodině 3:0 a do přestávky přidali do Robovy sítě další tři kusy. O pět z těchto zářezů se za jediný poločas postaral jediný muž – Michal Řezka! Ani domácí se nakonec nenechali zahanbit a v závěru bláznivé první půle se dvakrát trefil Breburda. Po přestávce už se hra uklidnila, pokud jde o góly (padl jen jeden vlastenec), ale i tak byla k vidění zábavná podívaná plná pěkných akcí zkušených i mladých hráčů na obou stranách barikády. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Rozmajzl P. (61. Vodička), Rozmajzl M., Uzel (76. Žemlička), Abrahám - Malý, Vávra, Štajner, Kouba - Řezka (67. Bednář), Beneš.

BRANKY: 2. Řezka, 11. Řezka, 15. Beneš, 20. Řezka, 41. Řezka, 42. Řezka, 67. Vávra. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 4:1. Diváků: 500.

hrádek

ČARODEJNICE NA SPARTAKU 03.05.2015

Tento čtvrtek probíhalo na našem hřišti pálení čarodějnic. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

čarodejnice


čarodejnice

PĚNČÍN - CHRASTAVA B 5:1 (4:0) 03.05.2015

Dohrávka. Článek brzy.

CHRASTAVA: XX

BRANKY: XX

POZVÁNKA - 7.KOLO 28.04.2015

Tuto sobotu čeká naše borce z áčka tvrdý souboj v derby proti mladým puškám z Hrádku nad Nisou. Pojeďte s námi autobusem a buďte opět dvanáctým hráčem na hřišti. Když je vás slyšet, naši hráči to odměňují krásným fotbalem a góly. V neděli nastoupí rezerva proti Krásné Studánce.

SlovanHrádek


SlovanHrádek

CHRASTAVA A - VIŠŇOVÁ 3:2 (1:1) 26.04.2015

Čtvrt hodiny se žádná strana nemohla prosadit, až pak vyšel brejk hostů, který zakončil Studnička a Višňová se ujala vedení. Hosté mohli skórovat podruhé, ale hlavička nebyla přesná. Ve 26. minutě se pískala ruka po nepřehledné situaci a penaltu domácí Beneš proměnil. Chrastava po gólu převzala iniciativu, ale byli to hosté, kteří vstřelili gól. Naštěstí pro domácí byl z ofsajdu a nebyl uznán. Ve vyrovnaném boji se domácí dočkali druhého úspěchu po přestávce, kdy rohový kop Abraháma trefil Michal Rozmajzl hlavou. Po další domácí kombinaci ve vápně zakončil Beneš slabou střelou. Navíc po chvíli mířil M. Rozmajzl do tyče. Jenže opět Višňová předvedla svůj rychlý kontr a Studnička po dlouhém nákopu ukázal svoji skvělou koncovku. V 72. se domácí dočkali třetího gólu, který po akci Štajnera zařídil Beneš. Višňová se přesto domnívá, že padl z ofsajdové situace a cítí se být proto poškozena. Možná by byl klid, kdyby se po další akci místo do tyče trefil do brány domácí Kouba. Bojovalo se až do konce a čtyři minuty před ním dala Chrastava další gól, ale tentokrát neplatil pro ofsajd. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Malý, Uzel, Melichar, Abrahám - P. Rozmajzl (64. Vodička), M. Rozmajzl, Štajner, Kouba (90. Žemlička) - Řezka (76. Kos), Beneš.

BRANKY: 26. z pen. a 72. Beneš, 53. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Horák, ŽK: 1:0. Diváků: 450.

višňová

JABLONNÉ - CHRASTAVA B 5:3 (3:0) 26.04.2015

Domácí ovládli hned začátek zápasu. Po rohu Opatřila byl blízko gólu Černý, po akci Černého zase mířil Pál nad branku. V 7. minutě už se ale mohlo Jablonné radovat, když skóre otevřel Vít Šimon, a v 10. týž hráč vsítil po hrubce chrastavského brankáře druhý gól. V 15. se hosté snažili kontrovat, ale domácí gólman Rýdl se vyznamenal při střele Procházky. V 30. nevyužil chyby domácí obrany Jahoda. Potom naopak zahodili dvě šance domácí Opršal a Hetver. V 40. byl po trestném kopu ze strany domácí gólman překonán, ale obránce vyhlavičkoval z brankové čáry. Jablonné tak šlo do kabin s čistým kontem a navíc ještě v poslední minutě poločasu Černý vysunul Hetvera, který přesně zakončil 3:0. Aby toho nebylo málo, hned v druhé minutě druhé půle přesně nahrál Ptáček V. Šimonovi, který dovršil hattrick a bylo to 4:0. V 55. se blýskl gólman Trakal, když zneškodnil jasnou šanci Hetvera. Po chybě domácí obrany snížil v 60. minutě Jahoda, ale v 65. byl ve vápně sražen Hetver a Pál z penalty upravil na 5:1. Rozhodnutý stav jablonské hráče trochu ukolébal, takže Chrastavě se podařilo zásluhou dvou branek Procházky v závěrečné desetiminutovce zkorigovat konečný výsledek na 5:3.

CHRASTAVA: Trakal - Stránský (50. Močárko), Pokorný (46. Starý), Rieger, Šipula - Sochor (80. Urban), Doležal (70. Krága), Vávra, Bednář - Jahoda, Procházka.

BRANKY: 80. a 85. Procházka, 60. Jahoda. Rozhodčí: Kvítek, ŽK: 3:1, 70 diváků.

PAŽIT 26.04.2015

Takto včera náš správce Slavomír Jůva připravil hřiště.

pažit

POZVÁNKA - 6.KOLO 23.04.2015

Tuto sobotu nastoupí náš A tým proti borcům z Višňové. Vaše podpora, která na domácích zápasech je vždy znát až v posledních minutách bude opět potřeba. Ve stejný den a čas nastoupí naše béčko v rozjetém Jablonném.

JiskraVišňová

ZPRÁVY NA TV NOVA, A HNED PO NÁS BAYERN 23.04.2015

Celé video naleznete zde.

CHRASTAVA A - KOŠTÁLOV 2:1 (1:1) 22.04.2015

Článek brzy. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Malý, Procházka (46. Řezka), Melichar, Abrahám - Vodička (81. Kos), Rozmajzl M., Vávra (80. Bednář), Kouba - Štajner, Beneš.

BRANKY: 20. Procházka, 89. Kouba.

košťálov

ODLOŽENÉ - 3.KOLO 19.04.2015

Tento víkend jsme v přímém boji o první místo v tabulce padli. A proto zveme všechny Chrastaváky na středeční dohrávku třetího kola na našem hřišti. Přijďte nás hnát svým fanděním, tak jak to děláte na venkovních zápasech. Buďte dvanáctým hráčem na hřišti. Budeme potřebovat vaši podporu! Protože u nás v Chrastavě jedeme JEDEN za všechny, a VŠICHNI za jednoho.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM. Pořád jdeme dál zápas od zápasu.

fkkošťálov

CHRASTAVA A - SEMILY A 0:1 (0:0) 19.04.2015

V pěkném a kvalitním zápase před slušnou návštěvou chtěly oba týmy pochopitelně vyhrát. Aby ne, když hrál druhý s prvním v tabulce. Domácí však měli notnou porci smůly. Nejprve musel nuceně střídat již v 15. minutě obránce Bartoš, aby za další čtvrthodinu musel předčasně do sprch vyloučený Petr Rozmajzl. Jeho faul byl penaltový, ale Rumler nařízený pokutový kop zahodil! Chrastava pak v deseti bojovala a dřela, ale oba brankáři Zíka a Koudelka byli skvělí ve svých zásazích. Semily byly přece jen v přesilovce fotbalovější, ale stále bylo utkání bez branek, i když zkraje II. půle jejich Ježek nastřelil břevno. Až v samém závěru se vše měnilo. V 88. fauloval domácí Melichar hostujícího Bínu a byla z toho druhá penalta! K výkonu se postavil gólman Koudelka, jenže Zíka mu ji zlikvidoval. Za minutu však centr Hrma usměrnil hlavičkou Rumler a Semily vedly. Drama vrcholilo, protože krátce nato fauloval Bret domácího Beneše a na světě byla třetí penalta. Excelentní kanonýr Beneš na ni neměl nervy, a proto ji šel kopat Michal Rozmajzl. Měl na noze vyrovnání, ale v tomto momentu selhal a skvělého Koudelku nepřekonal. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka - Malý, Uzel, Melichar, Bartoš (15. Vodička) - P. Rozmajzl, M. Rozmajzl, Kouba (89. Bednář), Abrahám - Beneš, Řezka (78. Kos).

BRANKY: Rozhodčí: Milner, ŽK: 2:2, ČK: 30. P. Rozmajzl 89. Bret. Diváků: 350.

sksemily

VRATISLAVICE - CHRASTAVA B 1:1 (1:0) 19.04.2015

Navzdory hrbolatému terénu se hrál solidní fotbal, ovšem oboustranně spíše ze zabezpečených obran a bez většího počtu nebezpečných situací. Hrálo se důrazně, ale bez zákeřností, obě žluté karty byly uděleny za protesty. Hosté byli v prvním poločase v podstatě bez šancí, domácí příležitosti často končily ukopnutím si balonu kvůli nerovnému terénu (Žabka, Abdumannabov). Až v 36. minutě se zablýskalo. Po centru zprava posunul Klíma míč na Preisslera, který technickou zakončil přesně k zadní tyči 1:0 pro Vratislavice. Také v první desetiminutovce druhé půle byli aktivnější domácí, ale poté jako by přestali hrát a aktivita se na čtvrt hodiny přesunula na chrastavské kopačky. Vedla ke čtyřem slibným šancím, když při dvou zasahoval na poslední chvíli na brankové čáře brankář Jirák. Poté domácí sice vyrovnali hru, ale hosté v 81. vyrovnali skóre. Po faulu na polovině hřiště následoval dlouhý trestný kop až do vratislavického vápna, tam došlo k nedorozumění stoperů a balon se dostal k volnému Jahodovi, který z 11 metrů nezaváhal 1:1. V závěru domácí ještě mocně tlačili, ale už výhru na svou stranu nestrhli navzdory obrovské šanci v 88. minutě: Dědič po úniku přeloboval gólmana a míč šel do břevna, od něj se odrazil k Opatřilovi, který trefil opět břevno (!) a poslední dorážka z hlavy Dědiče mířila nad branku…

CHRASTAVA: Kverka - Močárko (46. Krága), Glaser, Rieger, Šipula - Sochor, J. Doležal (78. Franěk), Vávra, Václavík (46. R. Doležal 57. Pokorný) - Jahoda, Procházka.

BRANKY: 81. Jahoda. Rozhodčí: Kříž st., ŽK: 0:2, 70 diváků.

vraták

Poslední posila Chrastavy 17.04.2015

Na konci přestupového období doplnil naše řady ještě chrastavský rodák z dorostu Jablonce nad Nisou mladičký Martin Malý.

malý

POKAL - VÝSLEDKY 17.04.2015

pohár2kolo

NAJDI PĚT ROZDÍLŮ 15.04.2015

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

grilování

ÚDRŽBA HŘIŠTĚ A PRVNÍ GRILOVÁNÍ 15.04.2015

Někdo má ve středu trénink. My jsme si po včerejším vítězném pohárovém utkání udělali den volna. Na hřišti jsme formou brigády srovnali hřiště a doplnili díry. A nakonec jsme otevřeli grilovací sezónu. Parta jak na hřišti tak mimo něj. Fotky z akce si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

grilování

grilování

POZVÁNKA - 5.KOLO 15.04.2015

Tento víkend náš A tým čeká boj o prvenství v Krajské přeboru. Přijďte v co největším počtu podpořit naše borce, vytvořit báječnou kulisu a být dvanáctým hráčem na hřišti.

sksemily

POKAL 2: ČESKÁ LÍPA - CHRASTAVA A 0:3 (0:0) 14.04.2015

Článek brzy. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Rozmajzl P. (79. Malý), Uzel, Procházka, Bartoš - Abrahám, Rozmajzl M., Kos (87. Jahoda), Kouba - Beneš, Řezka (77. Bednář).

BRANKY: 66. Beneš, 69. Beneš, 86. Beneš.

arsenalceskalipa

POKAL - 2.KOLO 13.04.2015

Toto úterý vyjíždíme do České Lípy ke druhému kolu poháru LKFS. Pojeďte s námi opět autobusem a požeňte naše borce kupředu.

pohár2kolo

CHRASTAVA B - JINDŘICHOVICE 2:2 (1:2) 12.04.2015

Začalo se hodně svižně: v 7. minutě hosté trefili břevno, v 11. chytil domácí gólman Kverka Koutskému penaltu, nařízenou za zákrok ve skrumáži, a hned z protiútoku napálil míč do břevna chrastavský Procházka. V 17. minutě se již Procházka mohl radovat, když jeho záludná střela z trestného kopu prošla až za záda překvapeného Rezlera – 1:0. V 29. domácí ztratili balon, kterého se zmocnil jindřichovický Řádek a ranou z hranice pokutového území vyrovnal na 1:1. Po chybě obrany Chrastavy se hosté dostali do další šance, první střelu Kverka vyrazil, ale proti dorážce Tichého byl bezmocný a Jindřichovičtí šli do kabin s jednogólovým náskokem. Domácí udělali do druhé půle dvě změny v sestavě a snažili se o útočnou hru a vyrovnání. V 60. minutě se jim zranil brankář Kverka a musel být vystřídán, více se ale hrálo na polovině hostů. Ti zkušeně drželi těsné vedení, občas i za cenu až příliš zdlouhavého rozehrávání standardních situací či výkopů, šetřili každou minutu. V 76. Chrastavští opět dvakrát střídali a vyplatilo se. Žďárský, který byl na hřišti sotva čtyři minuty, v 80. vystihl rozehrávku, šel sám na gólmana a svou šanci využil k vyrovnání na 2:2, které bylo vzhledem k průběhu zápasu spravedlivé. Diváci před utkáním marně vyhlíželi novou posilu Jindřichovic Ladislava Hampla, „Jarmila“ ze seriálu Okresní přebor. Herec se tentokrát nemohl zúčastnit zápasu kvůli zaneprázdnění, ale jak přislíbil šéf jindřichovického klubu Petr Forman, nastoupí „Jarmil“ k utkání příštího kola.

CHRASTAVA: Kverka (60. Škarýd) – Stránský (46. Franěk), M. Kopecký, Urban, Šipula – Sochor (76. Žďárský), J. Doležal (46. Václavík), Vávra, Bednář (76. R. Doležal) – Jahoda, Procházka.

BRANKY: 17. Procházka, 80. Žďárský. Rozhodčí: Šrajbr, ŽK: 2:2, 80 diváků.

TURNOV B - CHRASTAVA A 1:2 (0:0) 11.04.2015

Posílená rezerva a přímý souboj Petříků na lavičkách. Syn na domácí, otec na Chrastavské. V Pěnčíně se odehrál zajímavý zápas před pěknou diváckou kulisou. V úvodu byli lepší domácí hráči, kteří si vypracovali šanci díky Šulcovi. Ten však neuspěl. Následně Turnov nastřelil břevno, jeho aktivitu ale přibrzdilo nucené střídání Kunsta. Na špatném terénu se hrál kvalitní fotbal, i když kombinace moc nešla kvůli nerovnosti plochy. Hosté dvakrát orazítkovali tyč, ale do vedení se dostali domácí v 66. minutě šťastně po odraženém míči. Chrastava nezná slovo rezignace a v poslední desetiminutovce to také náležitě předvedla. Beneš srovnal na 1:1 a Michal Rozmajzl za další dvě minuty dostal hosty do vedení. Navíc v 89. minutě nastřelil tyč. Sice fajn tři body, ale zápas nedohrál jak zraněný gólman Zíka, tak i s otřesem mozku Melichar. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zika (38. Kosiewicz) - Rozmajzl P., Melichar, Uzel (46. Vodička), Bartoš - Abrahám, Rozmajzl M., Kos (70. Kopecký), Kouba - Řezka, Beneš.

BRANKY: 81. Beneš, 83. Rozmajzl M. Rozhodčí: Paulus., ŽK: 7:2. Diváků: 200.

pencinturnovb

POZVÁNKA - 4.KOLO 07.04.2015

Minulý týden byla utkání A týmu i B týmu odložena. Proto se již naši borci těší na tento víkend, kdy A tým vyjíždí do Turnova a naše rezerva se ukáže v neděli proti Jindřichovicím. Buď i ty u toho a staň se dvanáctým hráčem na hřišti.

Výdej místenek do autobusu startuje dnes 07.04.2015 od 12:00.

fkpěnčín-turnov

TO NEJLEPŠÍ NA ZÁVĚR - Nová posila Chrastavy 04.04.2015

Aby toho nebylo málo, tak tento týden ke konci přestupového období naši partu modro-žlutých srdcí rozšířila ikona českého a světového fotbalu Jirka Štajner. Budeme dál pracovat na práci, kterou jsme začali. Parta jak na hřišti, tak i mimo něj. Jdeme s pokorou zápas od zápasu a pracujeme na našich výkonech. A hlavně - HRAJEME TO PRO VÁS NAŠE FANOUŠKY. Aby se vám fotbal líbil a chodilo vás co nejvíce a hnali jste nás vaším fanděním kupředu. I Jirka chce svými výkony přispět ke krásnému fotbalu a stmelení party.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM

štajny

Nová dlouho očekávaná posila Chrastavy 04.04.2015

Tento týden náš celek doplnil ze Slovanu Liberec mladičký útočník David Bednář.

bedýnka

APRÍLOVÉ POČASÍ 04.04.2015

Tento týden si počasí s námi aprílově zažertovalo.

počasí

DALŠÍ NOVINÁŘSKÁ KACHNA JAKO V LONI? 04.04.2015

Když je ten APRÍL. Vloňském roce 2014 vyšel v tisku tento článek.

štajny

ODLOŽENO - 3.KOLO 03.04.2015

Sobotní utkání A týmu bylo odloženo.

fkkošťálov

VIDEO - KDYŽ JEDEME VEN! 31.03.2015

POZVÁNKA - 3.KOLO 30.03.2015

Tuto sobotu nastoupí náš A tým na domácím hřišti proti soupeři z Košťálova. Přijďte opět vytvořit parádní atmosféru a žeňte naše borce kupředu. Ve stejný den nastoupí B tým proti soupeři z Pěnčína.

fkkošťálov

CHRASTAVA B - RASPENAVA A 4:1 (0:0) 29.03.2015

V prvním poločase se hrálo převážně od vápna k vápnu, takřka bez gólových šancí, a tak bezbrankový stav při odchodu do kabin odpovídal obrazu hry. Druhá půle začala nastřelenou tyčí a v 58. už se domácí dočkali vedoucího gólu. Vsítil ho přesnou trefou Procházka po centru Vávry. V 66. si centr J. Doležala srazil raspenavský Balog do vlastní branky a bylo to 2:0. Hra se potom přiostřila, na hřišti přibylo nervozity a rozhodčí to musel řešit častým rozdáváním žlutých karet. Skóre se potom měnilo až v závěrečné desetiminutovce. V 80. se báječně trefil Václavík „angličanem“ od břevna do sítě – 3:0. Za minutu přidal čtvrtý gól Chrastavy Jahoda po vyšachování hostující obrany. Hosté měli v průběhu utkání také několik šancí, ale s jejich proměňováním byli na štíru. Až v 84. se jim podařilo zkorigovat stav na konečných 4:1, když Pikous mladší zavěsil z přímého kopu.

CHRASTAVA: Kverka – Žďárský (75. Stránský), Glaser, Rieger, Šipula – Václavík (85. Kraga), J. Doležal, Vávra, Urban (44. R. Doležal) – Jahoda, Procházka.

BRANKY: 58. Procházka, 66. vlastní (Balog), 80. Václavík, 81. Jahoda. Rozhodčí: Mizera, ŽK: 4:4, 50 diváků.

ŽELEZNÝ BROD A - CHRASTAVA A 0:2 (0:1) 28.03.2015

Na špatném terénu se hrálo čtvrt hodiny oboustranně dost opatrně. Poté však Abrahám našel centrem Beneše a jeho hlavička znamenala vedení Chrastavy. Domácí mohli vyrovnat po brejku, ale hráči se vlivem terénu v rozhodujícím momentu zamotal míč mezi nohy. Další momenty patřily Chrastavským, kdy byl dobře zahrán trestný kop Uzlem a za pár minut Beneš pálil do břevna. Domácí zazlobili trestným kopem z 18 metrů, který naštěstí skončil na zdi. Do poločasu zkoušel chrastavský Kouba utěšenou bombou ze 20 metrů reflex gólmana. Krátce po přestávce nasměroval Kouba rohový kop na Benešovu hlavu a bylo 2:0 pro hosty. Chrastava hrála podstatně lépe než v prvním kole a dokonce Beneš vstřelil třetí gól, který však byl zrušen kvůli ofsajdu. Hned na to Cusnir ze šestnáctky nastřelil spojnici domácí svatyně. A opět Cusnir přesným centrem našel Beneše, jehož hlavička mířila jen těsně nad. Brod ohrozil Zíku v 72. minutě, kdy ho pozlobil trestným kopem. Hostující Abrahám měl jednu z posledních možností navýšit, ale neuspěl. Závěr přinesl již jen ostré zákroky na obou stranách. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka - Rozmajzl P. (85. Jahoda), Uzel, Melichar, Bartoš - Cušnír, M. Rozmajzl, Kouba, Abrahám - Beneš, Procházka (46. Řezka). Na střídání připraveni: Vodička, Kosiewicz. Rozhodčí: Novotný, ŽK: 4:3. Diváků: 200.

BRANKY: 16. Beneš, 47. Beneš.

zeleznybrod

POZOR!!! - POJEĎTE S NÁMI NA ZÁPAS 24.03.2015

bus2

Předseda Procházka končí! 23.03.2015

Tuto sobotu před domácím utkáním A TÝMU jsme se rozloučili s naším dlouholetým předsedou Vratislavem Procházkou.

POJEĎTE S NÁMI NA ZÁPAS 22.03.2015

Generální sponzor firma BOHEMIA Production s.r.o., zajišťuje autobusovou dopravu na venkovní zápasy pro naše hráče a naše fanoušky ZDARMA. Informace od odjezdu od STAVEBNIN Petr Rozmajzl budou vždy předem oznámeny na vývěsce pana Smolíka nebo na pozvánce k zápasu.

bus

POZVÁNKA - 2.KOLO 22.03.2015

Tuto sobotu vyjíždíme na velmi horkou půdu do Železného Brodu. Pojeďte s námi autobusem, který platí oficiální sponzor BOHEMIA Production s.r.o. a buďte dvanáctým hráčem na hřišti. V neděli se představí naše rezerva na domácím hřišti.

fkželeznýbrod

CHRASTAVA A - SEDMIHORKY 2:0 (0:0) 21.03.2015

Od začátku se hrál opatrný fotbal a obě strany čekaly na chybu. Ve vyrovnané hře branku hostů ohrozil v první půlhodině dvakrát Beneš, poté měla již Chrastava převahu. Sedmihorky se osmělily po hodině hry, ale proti byl Zíka, který vytáhl střelu zpod břevna. Domácí neustávali v útočení, ale na branku se čekalo až do 71. minuty. Po trestném kopu Abraháma se konečně trefil hlavou Uzel. Pět minut nato byl vyloučen hostující Dvořák, ale byli to hosté, kteří nebezpečně po rohu ohrozili domácí svatyni. Přesilovku nakonec využil Kouba, po pěkné akci Cusnira. Toho krátce předtím vychytal gólman. Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Video zde.

CHRASTAVA: Zíka - Rozmajzl P. (55. Bartoš), Uzel, Melichar, Abrahám - Cušnír, M. Rozmajzl, Kos (88. Vávra), Kouba - Beneš, Procházka (60. Řezka). Na střídání připraveni: Kosiewicz.

BRANKY: 71. Uzel, 88. Kouba.

sedmihorky

DĚTŘICHOV - CHRASTAVA B 8:1 (1:1) 21.03.2015

Skóre otevřel v 10. minutě ukázkovým „vlastencem“ do šibenice svého gólmana Zemana domácí Kocián a v první dvacetiminutovce se pozměněné mužstvo hostů prezentovalo solidní rychlou hrou, Dětřichovští byli zaskočeni. Postupně se však dostávali do tlaku, v 20. minutě ještě Koťátko po akci Davida Ráže nedal, ale v 29. minutě již bylo vyrovnáno – D. Ráž se trefil k tyči po úniku ze strany. Úvod druhé půle pak naopak zaskočil hosty takovým způsobem, že zcela odpadli. Nejprve ve 48. Koťátko dorážkou vlastní střely dostal domácí celek do vedení a o dvě minuty později přidal svůj druhý úspěch D. Ráž. Chrastavští se za stavu 3:1 takřka rozsypali a Dětřichov do konce zápasu přidával do sítě nováčka jeden gól za druhým. Padaly po hezkých akcích a utkání již bylo jen otázkou skóre, které se nakonec zastavilo na výsledku 8:1.

CHRASTAVA: 10. vlastní. Rozhodčí: Zaplatílek, ŽK: 0:1, 40 diváků.

BRANKY: Kverka (46. Kosař) – Škarýd, Pokorný, Rieger, Šipula – Václavík (46. Kraga), Doležal (80. Paleček), Urban, Sochor – Jahoda, Žďárský.

POZVÁNKA - 1.KOLO 19.03.2015

Tuto sobotu nastupují oba naše celky ke svým prvním mistrovským utkáním. Přijďte proto podpořit naše borce v jarním startu soutěže.

fksedmihorky

POKAL - VÝSLEDKY 16.03.2015

pohár1kolo

POKAL 1: FRÝDLANT - CHRASTAVA 1:2 (0:1) 15.03.2015

První kolo poháru je úspěšně za námi. Předvedli jsme výkon, na kterém se dá stavět. Celý poločas jsme soupeře nepustili za půlku, ale dokázali jsme z mnoha šancí proměnit jen jednu. V druhém poločase už byl soupeř odvážnější a potrestal to gólem v 85. minutě. Video zde.

V pohledném fotbale byli 35 minut lepší hosté, kteří byli na tom lépe kombinačně a byli i běhavější. Dokázali po kombinační akci a dorážce vytěžit po zásluze gól. Pak se předvedl parádním zákrokem domácí gólman Höfler, který zlikvidoval bombu Beneše. Poté se hra vyrovnala a hrála se rovnocenná partie. Frýdlant měl ve druhé půli několik šancí, navíc Coufal trefil po rohu břevno. Odměnou za aktivitu bylo vyrovnání dorážkou Štrbáka po trestného kopu. Vypadalo to, že zápas spěje do penalt, když jedna z posledních akcí Chrastavy po trestném kopu z půlky skončila brankou. Obránci si nepohlídali kop a Beneš poslal do 2. kola Chrastavu.

CHRASTAVA: Zíka - Rozmajzl P., Kopecký, Melichar, Abrahám - Cušnír (85. Jahoda), M. Rozmajzl, Kos (46. Vávra), Kouba - Beneš, Procházka (60. Sochor). Na střídání připraveni: Vodička, Bartoš, Kosiewicz

BRANKY: 15. Kos, 88. Beneš.

frýdlant

POKAL - 1.KOLO 11.03.2015

Tuto sobotu nastupují naši hráči v prvním kole poháru LKFS proti Slovanu Frýdlant. Přijďte podpořit naše borce a buďte 12. hráčem na hřišti.

pohár1kolo

ZT: HRÁDEK C - CHRASTAVA B 9:2 (2:1) 09.03.2015

Na zápas jsme odjeli v 11 lidech. První poločas byl herně dobrý. Do vedení jsme šli po brejku Lukáše Jahody v 15 minutě. Potom jsme měli dvě šance, ale nedali jsme. Soupeř trestal ve 30 minutě při náhodném dlouhém centru. Do poločasu jsme dostali ještě jeden gól. Na začátku druhého poločasu jsme dostali na 3:1. V 55. minutě snižoval Lukáš Glaser. Čtvrtý gól byl z penalty. V 60. minutě odstoupil náš první hráč, v 75 se zranil druhý a chvíli na to třetí, takže jsme dohrávali v osmi lidech. Soupeřovy góly utěšeně narůstaly a zastavily se na devíti. I v menším počtu hráčů jsme měli několik tutovek, ale bohužel vyšly naprázdno.

CHRASTAVA: Kosař - Močárko, Doležal J., Rieger, Pokorný - Václavík, Urban, Glaser, Žďárský - Jahoda, Kraga.

BRANKY: 15. Jahoda, 55. Glaser.

MY JSME SPARTAK - sezóna startuje 08.03.2015

Již tuto sobotu 14.03.2015 vstupujeme do jarní části sezóny. Buď u tuho hned od začátku. Podpoř svým fanděním naše borce a ukažme spolu v čem je naše síla. MY JSME SPARTAK.

Velký COMEBACK - do jarní sezóny s plnou vervou! 08.03.2015

Odborný asistent trenéra Josef Petřík se vrátil opět do Chrastavy. Práce, která se tu započala bude pokračovat. Už tuto sobotu stál na lavičce a pomáhal dirigovat naší výhru proti Jablonci.

petřík

FK JABLONEC N.N. U17 - CHRASTAVA 1:2 (1:0) 08.03.2015

Generálka před pohárovými a mistrovskými utkáními našemu týmu vyšla. Stoupající tendence výkonů ukázala, že budeme mít chuť v jarní sezóně opět bojovat za SPARTAK!

Článek brzy.

CHRASTAVA: Zíka - Rozmajzl P., Uzel (46. Šipula), Melichar, Abrahám - Vodička (65. Jahoda), M. Rozmajzl, Kouba, Cušnír - Beneš, Řezka (46. Sochor).

BRANKY: 53. Vodička, 71. Kouba.

jablonec

Poslední přátelské utkání 06.03.2015

Tento víkend odehrajeme poslední přípravné utkání a generálku na pohár.

fkjablonecnadnisouu17

BOHEMIA Production s.r.o. - Sponzorský dar 04.03.2015

Náš generální sponzor zaplatí zbylé tréninky na nové umělé trávě v Krásné Studánce v celkové hodnotě 4 800 Kč. Děkujeme.

bohemia

JABLONEC N.J. - CHRASTAVA 3:2 (2:0) 02.03.2015

Hráči z krajského přeboru byli diviznímu Jablonečku vyrovnaným soupeřem, jenže svoji tutovku neproměnili. Naopak divizní hráči trestali tvrdě. Po gólu proměnili penaltu za faul brankáře a vedli tak o dvě branky. Chrastava se nebála útočit, jenže faul na hráče ve vápně domácích nebyl pískán. Po přestávce se hosté zlepšili, ale byl to soupeř, který přidal třetí zásah, i když s velkou tečí chrastavského obránce. Ani tříbrankové manko a nucené střídání Michala Rozmajzla pro zranění, jim nebránilo v útočení, které bylo okořeněné brankami Kouby a Uzla. Kupodivu měla Chrastava v závěru fyzicky navrch, ale v dobré konfrontaci se nikdo z jejich hráčů střelecky neprosadil.

CHRASTAVA: Kosiewicz (46. Zíka) - Kopecký, Uzel, Procházka (46. Melichar), Bartoš - Rozmajzl P. (46. Sochor), M. Rozmajzl, Vávra (46. Kos), Abrahám (46. Cušnír) - Beneš, Řezka (46. Kouba).

BRANKY: 65. Kouba, 79. Uzel.

jablonec

ZT: CHOTYNĚ - CHRASTAVA B 4:1 (1:1) 02.03.2015

V prvním poločase hra dobrá, měli jsme dvě tutovky, ale nedali jsme. Až ve 33. minutě dal na 1:0 Slávek Procházka. Soupeř vyrovnal ve 42. minutě po rohu. Zápas se rozhodl hned na začátku druhého poločasu, kdy jsme dostali tři slepené branky. Do hry jsme se opět dostali až ke konci zápasu, ale nedali slibné šance. Soupeř hrál velmi tvrdě.

CHRASTAVA: Kverka - Močárko, Doležal J., Rieger, Šipula - Václavík, Urban, Procházka, Kraga - Žďárský, Jahoda. Na střídání: Pokorný, Řezník.

BRANKY: 33. Procházka.

Páté přátelské utkání - Divizní celek 26.02.2015

Tuto sobotu se střetneme s divizním celkem z Jablonce nad Jizerou. Přijďte podpořit naše borce proti těžkému soupeři.

sokoljablonecnj

Rozpis utkání jaro 2015 - A TEAM 24.02.2015

rozpisutkáníáčko

Rozpis utkání jaro 2015 - B TEAM 24.02.2015

rozpisutkáníbéčko

TURNOV - CHRASTAVA 6:1 (4:0) 23.02.2015

Divizionáři na účastníka krajského přeboru vlétli a hned první, ohromnou šanci zahodil Polívka. Přesto za deset minut vedl Turnov 2:0. Převaha od prvních minut byla jasná a trvalá. Do poločasu ještě Zíka dvakrát lovil míč ze své brány. Po prostřídání ve druhé půli měla Chrastava světlejší chvilky, ale byli to Turnovští, kteří zvýšili až na 6:0. V 80. minutě se dočkala Chrastava alespoň čestného úspěchu, když penaltu za hraní rukou proměnil Michal Rozmajzl. Připomeňme liberecké hráče (kromě Papouška): zkoušený gólman Lukáč, Mudra, Karišik, Janošík, Polívka, Zitka.

CHRASTAVA: Zíka - Kopecký, Uzel, Procházka, Bartoš - Vodička, M. Rozmajzl, Vávra, Abrahám - Beneš, Řezka. Střídali: Kos, Kouba, Cušnir.

BRANKY: 80. Rozmajzl M.(z pen.).

turnov

ZT: VÁCLAVICE - CHRASTAVA B 3:5 (2:2) 22.02.2015

V 5. minutě jsme prohrávali 2 : 0. V 11. minutě jsme vyrovnali dvěma slepenými góly. Ve druhém poločase jsme šli do vedení 4:2. Potom jsme měli 3 tutové šance. Jahoda nedal penaltu. Soupeř snížil na 3 : 4. V 80. minutě jsme sehráli nejhezčí akci zápasu na jeden dotek Šipula - Jahoda - Urban - Václavík - Žďárský dával do prázdné branky na 5:3. Lexa Stránský odvezen do nemocnice.

CHRASTAVA: Škarýd - Stránský, Šipula, Rieger, Pokorný - Václavík, Urban, Doležal M., Kraga - Jahoda, Ždárský. Na střídání: Močárko, Doležal J.

BRANKY: 10. Kraga, 11. Jahoda, 50.Václavík, 72. Ždárský, 80. Ždárský.

Čtvrté přátelské utkání - Divizní celek 16.02.2015

Tento víkend nastoupíme od 10:00 na umělé trávě v Harcově proti zástupci z Divize z města Pěnčín Turnov.

fkpěnčínturnov

ZT: HRÁDEK N.N. B - CHRASTAVA B 6:4 (3:1) 16.02.2015

CHRASTAVA: Kverka - Stránský, Doležal J., Šipula, Rieger - Václavík, Urban, Doležal M., Kraga - Szpyt, Procházka. Na střídání: Paleček, Pokorný, Žďárský.

BRANKY: 25. Procházka, 59. Procházka, 63. Václavík, 89. Doležal M.

RUMBURK - CHRASTAVA 1:5 (0:2) 16.02.2015

Třetí přípravné utkání skončilo vítězstvím našeho celku nad zástupci z Ústeckého krajského přeboru.

CHRASTAVA: Kosiewicz - Rozmajzl P., Uzel, Melichar, Bartoš (46. Kopecký) - Cušnír, Vávra (46. Rozmajzl M.), Kos, Vodička - Beneš, Abrahám.

BRANKY: 21. Abrahám, 31. Abrahám (z pen.), 52. Beneš, 68. Beneš, 84. Beneš.

fkrumburk

Třetí přátelské utkání - Ústecký kraj 10.02.2015

Tento víkend nastoupíme od 12:00 na umělé trávě v Heřmanicích proti zástupci Krajského přeboru z města RUMBURK. Tento tým už v zimní přípravě deklasoval naše kamarády z Bílého Kostela 1:6 a poté z Hrádku nad Nisou a to 1:8. Do tohoto boje poneseme s odhodláním vlajku Libereckého kraje.

fkrumburk

ZT: BÍLÝ KOSTEL B - CHRASTAVA B 4:4 (2:2) 07.02.2015

První zápas naší rezervy proti Bílému Kostelu na zimním turnaji v Hrádku nad Nisou.

CHRASTAVA: Noskovič - Stránský, Doležal J., Rieger, Šipula - Doležal M., Urban, Václavík, Kraga - Paleček, Jahoda. Na střídání: Szpyt.

BRANKY: 17. Šipula, 28. Jahoda, 56. Jahoda, 87. Jahoda.

ODERWITZ 02 - CHRASTAVA 3:5 (1:3) 07.02.2015

Druhé přípravné utkání proti Kreisobeligovému soupeři z Oderwitz jsme dotáhli do vítězného konce. Na hřišti v Hrádku nad Nisou jsme otevřeli utkání po rychlé akci Rozmajzla a Beneše. Minutu na to jsme dostali hned po rozehře díky naší nedisciplinovanosti gól. Disciplína chyběla chrastavskému celku po celý zápas. Až v závěru dokázali chrastavští opět hrát svou pressingovou hru a přestřílet soupeře z Německa. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA: Zika - Rozmajzl P. (46. Kopecký), Uzel, Melichar, Bartoš - Cušnír, Rozmajzl M., Abrahám, Sochor - Beneš, Řezka (46. Jahoda).

BRANKY: 7. Beneš, 21. Rozmajzl M., 42. Řezka, 81. Jahoda, 89. Rozmajzl M.

fsvoderwitz02

Druhé přátelské utkání - BUNDESLIGA 04.02.2015

Tuto sobotu nastoupíme v Hrádku nad Nisou od 15:00 proti německému celku FSV Oderwitz 02, proti kterému jsme v letní přípravě odehráli přípravné utkání. Přijďte podpořit naše borce ke druhému přátelskému zápasu.

fsvoderwitz02

FRÝDLANT - CHRASTAVA 3:3 (2:1) 31.01.2015

Náš A tým měl tuto sobotu první generálku na jarní část soutěže. Utkali jsme se proti mladý puškám z Frýdlantu. Úvod do zápasu jsme měli bravurní a hned v první minutě jsme se radovali z gólu po na cvičené akci z tréninku. Postupně jsme se, ale zase spokojili se svou hrou a přizpůsobili se soupeři, který dvakrát potrestal, jednou hlavičkou z rohu, a po druhé překvapil našeho gólmana dalekonosnou střelou. Do druhého poločasu jsme vlétli opět s energií. Ke konci zápasu jsme už soupeře přehrávali a ten hrozil jen z brejků. A tak se opa týmy rozešli s remízou. Na našem výkonu je stále co zlepšovat a je na čem pracovat.

CHRASTAVA: Kosiewicz - P. Rozmajzl, Melichar (38. Procházka), Uzel, Bartoš - Vodička (46. Jahoda), M. Rozmajzl, Abrahám (46. Kos), Cušnír - Beneš, Sochor (46. Řezka).

BRANKY: 1. Vodička, 62. Beneš, 75. Jahoda.

frýdlant

ŽLUTO MODRÉ PEKLO startuje 31.01.2015

Zveme všechny své příznivce a fanoušky fotbalu na první přípravné utkání tuto sobotu 31.01.2015 od 14:00 proti Frýdlantské štice z 1.A třídy. Zápas se bude konat ve Frýdlantu na umělé trávě.

slovanfrýdlant

Soustředění Bedřichov 2015 26.01.2015

Náš A tým se vrátil v neděli 25.01.2015 z týdenního soustředění konaného v Bedřichově. Během soustředění probíhalo v ranních fázích běžkování po Jizerských horách. V odpolední fázi silové běhání a dovednostní hry. Ve večerních fázích probíhala regenerace a stmelování kolektivu. Chceme poděkovat všem zúčastněným. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

soustředění

20 let rozdíl, časy se mění, ale FAGALA zůstává 26.01.2015

Děkujeme Frantovi Čálkovi za výborné vaření během celého soustředění.

fagala1

fagala2

ŽLUTO MODRÉ PEKLO startuje 14.01.2015

Zveme všechny své příznivce a fanoušky fotbalu na první přípravné utkání tuto sobotu 17.01.2015 od 11:00 proti diviznímu celku z Nového Boru. Zápas se bude konat v Novém Boru na umělé trávě.

fcnovýbor

Přípravné zápasy Jaro 2015 06.01.2015

Zde je předběžný přehled přípravných zápasů na jarní sezónu 2015. Jedná se o předběžné termíny. Čas a místo konání potvrdíme vždy na pozvánce týden před zápasem.

Tímto zveme naše příznivce, aby se na nás přišli podívat a podpořit před novou sezónou.

příprava

Nový správce stadionu 06.01.2015

K 1.1.2015 se stal novým správcem stadionu pan Slavomír Jůva. Za celý oddíl Spartak Chrastava a realizační tým děkujeme a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

Odborný asistent trenéra - oficiální vyjádření 06.01.2015

Oficiální vyjádření o ukončení činnosti odborného asistenta trenéra Josefa Petříka v Chrastavě. Děkujeme panu Petříkovi za odvedenou práci. Pan Petřík nyní pracuje jako trenér prvoligového Libanonského celku v Bejrútu.

Přejeme mnoho zdaru a sportovních úspěchů.

petřík

Sponzorský dar 31.12.2014

Hlavní sponzor Chrastavského A týmu firma BOHEMIA Production s.r.o. věnuje dar v hodnotě 25 000 Kč na zimní soustředění v Bedřichově na Horo chatě.

Přejeme všem hráčům a celému realizačnímu týmu úspěšný vstup do Nového roku 2015.

silvestr

Silvestrovský zápas 30.12.2014

Dne 30.12.2014 se uskutečnil v Chrastavě na umělce Silvestrovský zápas hráčů Chrastavy a chrastavské gardy.

Přejeme úspěšný vstup do Nového roku 2015.

silvestr

PF 2015 23.12.2014

PF 2015 - TJ Spartak Chrastava oddíl kopané přeje všem svým příznivcům, podporovatelům, sponzorům a fanouškům vše nejlepší v novém roce, hodně štěstí a zdraví. Prožití vánočních v svátků v rodinném kruhu, protože rodina je základ a to nejdůležitější co máte. Abyste v následujícím roce byli spokojení s naší hrou a podporovali nás dále v boji o titul.

V neposlední řadě přejeme i krásné svátky všem svým soupeřům z Libereckého kraje.

pf2015

SPARTAK a BAYERN 23.12.2014

Najdete pět rozdílů? Hezké vánoční svátky.

rozdíly

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM 23.12.2014

I přes svátky nezapomeňte kdo jsem, odkud jdeme a kolik nás to stálo sil a námahy. V novém roce se budeme rvát jako lvi srdcem.

ZPÁTKY DO MINULOSTI 23.12.2014

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to jak to bylo na Horochatě před lety s Klobásníkem, Pištou a předsedou.

zdm

zdm zdm

zdm zdm

CHRASTAVA B - GASSERVIS 1:5 (0:3) 10.11.2014

V Chrastavě se závěr podzimu vůbec nepovedl. Deka sedla jak na áčko v krajském přeboru, tak na rezervní tým v okrese. Oba celky své poslední dva zápasy prohrály a pokazily si tím předchozí velmi úspěšnou bilanci. Béčko sice nastoupilo s dvěma posilami z A mužstva, ale poslední tým tabulky zjevně podcenilo a myslelo si asi, že se Gasservis porazí sám. Jenže plynaři příkladně bojovali, hráli s chutí, jakoby bez nervů, dojížděli souboje a byli po celý zápas jasně lepší. Pro čtyři desítky chrastavských fanoušků byl průběh utkání velkým rozčarováním. Vše začalo v 22. minutě, kdy se Sochor ve skrumáži trefil na protější tyč vlastního gólmana – 0:1. Poté měl dvě tutovky nejagilnější hráč Gasservisu Brückler. V 25. mířil těsně nad břevno, v 33. mu šanci chytil brankář Lichtner. V 34. se už ale Brückler po úniku z poloviny hřiště dočkal a zvýšil na dvoubrankový náskok pro plynaře. V 37. vyrazil Lichtner těžkou hlavičku Háziho k tyči. Domácí poprvé a naposledy v první půli zahrozili v 38., kdy Kouba nastřelil tyč branky hostů. Ti přidali v 42. třetí gól, v chumlu hráčů před brankou opět Brückler prostřelil vše. Pět minut po pauze prošel náhradník Trojan po samostatném úniku až před branku a gólem na 1:3 vzkřísil chrastavskou naději, ta ale zhasla v 60., kdy Koubovu přihrávku na Trakala vystihl Brückler a završil svůj hattrick – 1:4. Domácí se definitivně zhroutili a jejich zmar dovršil v 76. minutě Lednický, jehož centr k překvapení všech a možná i jeho samotného zapadl k zadní tyči Lichtnerovy branky až do sítě – 1:5.

CHRASTAVA: Lichtner – Kopecký (66. Stránský), Doležel, Trakal, Šipula – Mareček (46. Kos), Cusnir, Doležal (46. Trojan), Sochor – Kouba (72. Mazánek), Jahoda.

BRANKY: 50. Trojan. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 2:1, 40 diváků.

DOKSY A - CHRASTAVA A 2:1 (0:1) 10.11.2014

Hned na začátku utkání pálil chrastavský M. Rozmajzl ze 25 metrů, ale míč našel jen tyč. Vzápětí po rohu jeho spoluhráč Abrahám netrefil hlavičkou bránu. Domácí kontrovali šancí, kdy útočník ze 12 metrů mířil mimo. Poté trestný kop Beneše vykopli z brankové čáry obránci. V rychlém tempu a nasazení ještě zahrozili domácí střelou těsně mimo, ale to již Řezka našel Koubu, který přesnou hlavičkou rozvlnil síť. Poté Doksy dvakrát ohrozily Zíku, který se činil zejména při individuální akci protihráče. V závěru hosté doplatili na nerovnost terénu, protože v šancích míč špatně odskočil jak Benešovi, tak i Žemličkovi. V úvodu II. půle domácí propásli dobrou příležitost, stejně jako hostující Kouba, jehož trestný kop do šibenice nádherně vyrazil gólman. Pak přišly velké chvíle pro Doksy. Nejprve vyrovnal Válek a za dvě minuty zužitkoval předlouhý výkop svého gólmana Šimon. Během necelých tří minut tak domácí otočili stav zápasu. Hosté v závěrečné čtvrthodině dotírali na domácí bránu, jenže vše bez úspěchu, přestože hlavička Beneše měla skončit gólem. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM.

CHRASTAVA: Zíka - P. Rozmajzl (66. Kopecký), Žemlička, Uzel, Bartoš - Abrahám, M. Rozmajzl, Vávra, Kouba - Beneš, Řezka (46. Jahoda).

BRANKY: 23. Kouba. Rozhodčí: Horák, ŽK: 2:1. Diváků: 250.

doskya

Poslední kolo 03.11.2014

Dvakrát po sobě jsme padli. Tento víkend hrajeme poslední těžký zápas s kvalitním soupeřem v Doksech. Teď jako nikdy dříve budeme potřebovat vaši houževnatou podporu. Proto přijďte fandit a buďte naším dvanáctým hráčem na hřišti. O vaši přízeň se bude snažit i B tým hrající v neděli proti Gasservisu.

tjdoksyagasservis

PADLI JSME, ABYCHOM MOHLI ZNOVU POVSTAT! 03.11.2014

CHRASTAVA HRAJE SRDCEM. Dvakrát po sobě jsme padli, proto povoláváme všechny Chrastaváky a naše příznivce, aby přišli mohutně fandit na poslední zápas. Už nám dochází síly a potřebujeme vaši podporu. Hrajeme to srdcem a pro vás. Potřebujeme svého dvanáctého hráče na hřišti. Přijďte nás tento víkend hnát za vítězstvím. Slibujeme, že budeme makat až do konce!

MY JSME SPARTAK

HEJNICE B - CHRASTAVA B 2:1 (1:0) 02.11.2014

Hejničtí zahájili duel s třetím mužstvem tabulky ideálně: už ve 4. minutě se rozběhl přes půlku hřiště s míčem Zrubec, ve finální fázi akce přesně přihrál Fetrovi a ten se se svou šancí nepáral – 1:0. Šance se potom střídaly na obou stranách, ale brankáři Chmelík a Lichtner se s nimi dokázali vypořádat. V 41. domácí Zoreník nepotvrdil svou pověst kanonýra, když šel sám na gólmana, zakončil však vedle branky. Také v druhém poločase pokračoval oboustranně útočný, pohledný fotbal. Hosté byli fotbalovější, ale domácí měli více příležitostí. Velké neproměnili Kobr a opět Zoreník. To se vymstilo v 61. minutě, kdy po zaváhání Čivrného využil svou možnost chrastavský Abrahám a bylo vyrovnáno. Hejnice se přece jen dočkaly zaslouženého vítězství – v 74. se krásně trefil z hranice šestnáctky sváteční střelec Horčička a těsně vedení 2:1 už domácí uhájili navzdory tomu, že Chrastavští v závěrečné čtvrthodince vrhli všechny síly do útoku. Naopak Hejnice ještě mohly zvýšit z brejků, dvakrát jejich hráči netrefili branku z malého vápna, a stav 2:1 se již nezměnil.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský (40. Trojan), Trakal, Šipula, Žďárský – Sochor, Kos, Cusnir, Mareček – Jahoda, Abrahám.

BRANKY: 61. Abrahám. Rozhodčí: Halík, ŽK: 1:2, 80 diváků.

CHRASTAVA A - BOZKOV 1:2 (0:0) 02.11.2014

Střetly se dva kvalitní týmy, které jsou fotbalově na výši. Domácí se od minulého utkání v Hamrech trápí v koncovce a zřejmě prožívají menší herní krizi. Hostům patřila úvodní čtvrthodinka, ale nic podstatného si nevytvořili. Ve 22. minutě měl Bozkov první šanci, Chrastava odpověděla dorážkou, která ale neměla gólové parametry. Ve 34. rozjel gólovku domácí Kouba, ale 100% šanci nedal. Oba celky podávaly disciplinovaný výkon, při kterém se ale skóre neměnilo. Stačila však minuta po změně strana a Michal Rozmajzl byl po skrumáži před brankou Bozkova neomylný a Chrastava vedla. Ale za další tři minuty gólová hlavička hostů nenašla cíl. Domácí pak v 55. minutě nechali dorážet před brankou Černého, který srovnal skóre. Domácí sice dál tlačili a šli do šancí, jenže Vávra nastřelil tyč, při hlavičce M. Rozmajzla skvěle zakročil gólman a navíc mladý Ďuriš nastřelil spojnici branky. A byli to Bozkovští, kteří se s plichtou nechtěli smířit. V 82. ještě pálili do spojnice břevna a tyče, aby pár minut před koncem vstřelil po rohu Černý svůj druhý gól – vítězný. A to ještě v samém závěru Kosiewicz zneškodnil brejk hostů. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz – P. Rozmajzl, Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám (71. Kopecký), M. Rozmajzl (72. Cusnir), Vávra, Kouba – Ďuriš (71. Beneš), Řezka.

BRANKY: 46. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Pavlus, ŽK: 0:4. Diváků: 220.

bozkov

KALENDÁŘE NA ROK 2015 jsou tu 30.10.2014

Chceme oznámit, že nové kalendáře TJ Spartak Chrastava jsou nyní v prodeji. V kalendáři naleznete události z celého roku 2014, hráče, fanoušky, oslavy. Udělejte radost sobě nebo svým blízkým.. Vhodné i jako dárek k vánocům.

Cena kalendáře je pouhých: 99 Kč. Nakupovat můžete ve Stavebninách Petr Rozmajzl nebo tento víkend na posledním domácím utkání proti Bozkovu.

kalendář

Dvanácté kolo 27.10.2014

Minulý víkend jsme ostudně prohráli na hřišti Velkých Hamrů. Tento týden bychom chtěli na domácí půdě vše odčinit. Přijďte fandit a hnát naše borce k vítězství. V neděli pak bude hrát naše rezerva v Hejnicích.

sokolbozkovhejniceb

VELKÉ HAMRY - CHRASTAVA A 1:0 (0:0) 27.10.2014

Hosté se nedokázali vyrovnat s hrou domácích, přestože byli jasnými favority. Chrastavským se nedařilo, a to zejména při finálních nahrávkách a zakončení. Měli sice spoustu nadějných šancí, ale ty ztroskotaly na špatném řešení. Tento faktor provázel hosty v celém utkání, i když se rychlý Řezka bil a vytvářel řadu příležitostí, jenže ty nedokázal dál předat. Ve druhé půli se hrál fotbal od branky k brance a Hamry zaměstnávaly chrastavskou obranu dlouhými míči. Nakonec hosté doplatili na sterilitu a domácí po rohu a zaváhání obrany vstřelili jedinou, ale rozhodující branku. Chrastava sice měla tlak, jenže ze všeho konání byla jen tyčka, kterou nastřelil Michal Rozmajzl. A to bylo na lídra hodně málo. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM.

CHRASTAVA: Kosiewicz – Abrahám, Uzel, Žemlička, Bartoš – Vodička (75. Cusnir), M. Rozmajzl, Vávra (90. Šipula), Kouba – Řezka, Beneš.

BRANKY: Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2, Diváků: 100.

velkéhamry

CHRASTAVA B - FRÝDLANT B 5:0 (3:0) 26.10.2014

Chrastavští chtěli dokázat, že dovedou vyhrávat i bez posil z áčka, a proti silnému soupeři, doplněném několika borci z prvoátřídního týmu Frýdlantu, se jim to nakonec povedlo vrchovatou měrou. Už v 2. minutě prošel hostující obranou Procházka, nahrál Jahodovi a ten otevřel skóre. Na druhé straně Částek mířil v 20. minutě z 25 metrů utěšenou bombou těsně nad břevno. V 25. se na velkém vápně hezky uvolnil Procházka a jeho dělovku k tyči brankář hostů Tauš bravurně vyrazil na roh. V 28. Procházka vyslal po lajně Ďuriše a ten bombou pod břevno přes celou branku zvýšil na 2:0. V 38. po rohu hostů a šanci Coufala podržel Chrastavu gólman Lichtner. Z protiútoku pak přešel Jakub Sochor přes celé hřiště a upravil poločasový stav na 3:0. V režii Chrastavy se dohrála první půle a domácí začali aktivně i tu druhou. V 51. neproměnil Jahoda samostatný únik. Poté vystrčili drápky hosté, několikrát zamotali hlavu domácí obraně Coufal a Částek, ale Lichtner držel čisté konto. V 64. se krátce po sobě vyfaulovali domácí Procházka a hostující Částek. Po faulech inkasovali oba druhou žlutou kartu a museli předčasně pod sprchy. V závěru ještě vítězná Chrastava navýšila své vedení na pět gólů, když v 84. vypíchl Jahoda míč protihráči a vsítil svůj druhý gól v zápase, o dvě minuty později pak završil střídající Tarant po samostatném brejku konečné skóre na 5:0.

CHRASTAVA: 2. Jahoda, 28. Ďuriš, 38. J. Sochor, 84. Jahoda, 86. Tarant. Rozhodčí: Šisler, ŽK: 2:2, ČK: 64. Procházka – 64. Částek, 60 diváků.

BRANKY: Lichtner – A. Stránský, Trakal, Doležel, Szpyt (67. Tarant) – J. Sochor (65. A. Sochor), Ďuriš (78. Dymeš), Mazánek (55. Doležal), Mareček – Procházka, Jahoda.

Jedenácté kolo 24.10.2014

Tento víkend vyjíždíme na nejžhavější půdu v celém krajském přeboru. Proto budeme potřebovat vás, naše fanoušky, aby se neopakovala situace jako v minulém roce. Přijďte hnát naše rytíře do boje proti Hamrovákům. Ve stejný čas hraje i rezerva o špici proti Frýdlantu.

velkéhamryfrýdlantb

CHRASTAVA A - ČESKÁ LÍPA 2:1 (0:0) 19.10.2014

Oba celky předváděly organizovanou hru, která byla dost opatrná, protože nikdo nechtěl udělat chybu. Oba soupeři se tak více hlídali, a přestože se hrálo od vápna k vápnu, vyložené šance chyběly. Tu první měla ve 27. minutě Lípa, naštěstí bez efektu. Domácí zahrozili svoji typickou křídelní akci, ale také bez zakončení. Po přestávce to byl domácí Kouba, který už už zprava zakončoval, ale obětavý skluz beka vše zachránil. Neprošla ani kolmice na stejného hráče. Po hodině hry převzala Lípa iniciativu na hřišti a výsledkem byla branka, kterou dosáhl po trestném kopu Klimenta. Odpověď domácích přišla skutečně okamžitě a Kouba po úniku z levé strany prostřelil gólmana. Domácí nápor ještě umocnil svým vyloučením Klimenta. Bojovní domácí makali do posledních okamžiků a byli za vše odměněni vítězným gólem. Ten přišel z pokutového kopu, nařízeným za hraní rukou, za což šel ven Kaňkovský. Michal Rozmajzl jej proměnil střelou od tyče do tyče. A jeho otci – trenéru na lavičce málem při exekuci prasklo srdce. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Kosiewicz – P. Rozmajzl, Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám, Vávra, M. Rozmajzl, Kouba – Vodička (87. Ďuriš), Řezka (90. Šipula).

BRANKY: 75. Kouba, 86. M. Rozmajzl (z pen.). Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:3, ČK: 80. Klimenta, 85. Kaňkovský (oba CL). Diváků: 300.

českálípa

NOVÁ VES - CHRASTAVA B 5:1 (3:0) 19.10.2014

Článek brzy.

CHRASTAVA:

BRANKY:

Rozhovor s odborným poradcem Petříkem 15.10.2014

Dnes ve středu 15.10.2014 vyšel v deníku SPORT rozhovor s naším odborným poradcem trenéra Josefem Petříkem.

petříkvesportu

Desáté kolo 15.10.2014

Minulý týden jsme v dopolední zápase zvládli Skalici. Tento víkend před námi stojí velká výzva z České Lípy. Přijďte k domácímu utkání a požeňte naše borce ku předu. Rezerva hraje ve stejný den v Nové Vsi.

českálípaanováves

CHRASTAVA B - VIŠŇOVÁ B 4:2 (2:2) 12.10.2014

Parádní fotbalová podívaná z obou stran. V domácím táboře panovala pohoda i kvůli výsledku z Pěnčína, i díky výhře, kterou přivezlo áčko ze Skalice (5:1). Natěšení domácí začali ve velkém stylu a ve 4. minutě Jahoda po samostatné akci prostřelil gólmana 1:0. Když v 11. Sochor pronikl po lajně a jeho centr proměnil Procházka v druhý gól, vypadalo to na debakl. Jenže Višňová není mužstvo, které by předčasně házelo ručník do ringu. V 18. min. prošel po chybě domácí obrany Štrbák a snížil na 2:1. Hosté se dostali do hry a jednoduchými akcemi dokázali domácím zatápět. V 39. prošel míč po trestném kopu ze strany až k volnému Štrbákovi a ten svou druhou brankou srovnal na 2:2. V druhém poločase se hrál výborný fotbal, oboustranně nahoru dolů. A šance přicházely před oběma brankami. V 73. domácí Ďuriš pálil zblízka mimo, na druhé straně těsně minul višňovský Pešek. V 83. se Chrastava dočkala vedoucího gólu po centru Cusnira zůstal před brankou volný Procházka a překonal Kreminu na 3:2. Rozhodnuto však ještě nebylo, v 85. stáli při domácích všichni svatí, když Mrázek mířil z jasné pozice hlavou do gólmana. O minutu později rozhodl střídající Doležal, opět po centru Cusnira 4:2. Chrastava mohla slavit, její béčko se jako nováček po úctyhodné sedmizápasové vítězné šňůře dostalo do čela přeboru okresu.

CHRASTAVA: Lichtner - Stránský (69. Žďárský), Trakal, Šipula, Szpyt - J. Sochor (80. Doležal), Ďuriš, P. Mazánek (77. Kos), Cusnir - Procházka, Jahoda.

BRANKY: 4. Jahoda, 11. Procházka, 83. Procházka, 86. Doležal. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 1:1, 120 diváků.

SKALICE - CHRASTAVA A 1:5 (1:1) 12.10.2014

Domácím se vydařil první protiútok a Šíma je dostal do vedení. Chrastava se trochu na hřišti hledala, a tak musel v 11. minutě po domácí kombinaci zachraňovat Kosiewicz. Kolem 15. se Chrastava dostala dvakrát do dobré šance, na druhé straně domácí vstřelili druhý gól, který naštěstí nebyl pro ofsajd uznán. Hostům chyběla přesnost, podobně jako Řezkovi, jenž těsně minul. Minutu před koncem se utrhl rychlý Beneš a vyrovnal stav. Přesto byla v kabině Chrastavy o poločase pořádná bouře, která však rozhodně pomohla. Krátce po přestávce pálil z velkého vápna k tyči Michal Rozmajzl a hostům se hned lépe dýchalo. Za chvilku Chrastava kopala penaltu, ale tu Beneš nedal. K vyraženému míči se však dostal Abrahám a dorazil ho do sítě. V 56. zaútočil Žemlička, jehož nakonec vychytal brankář domácích. Podobně zachránil na druhé straně Kosiewicz při penaltě domácích. Chrastavští měli navrch a šance se rodily v rychlém sledu. Beneš při svém dalším pokusu skončil ještě na gólmanovi, ale za čtyři minuty po brejku dal svůj druhý gól. Pak domácí brankář bravurně vytáhl trestný kop Kouby, aby gólový účet uzavřel svým hattrickem Jakub Beneš. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM.

CHRASTAVA: Kosiewicz – P. Rozmajzl (88. Trakal), Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám, M. Rozmajzl, Vávra, Kouba – Beneš, Řezka (79. Procházka).

BRANKY: 44. Beneš, 49. M. Rozmajzl, 51. Abrahám, 67. Beneš, 88. Beneš. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 3:3. Diváků: 200.

skalice

Chrastavský Beneš obhájil prvenství 09.10.2014

Jubilejní dvacátý ročník soutěže o nejlepšího fotbalového kanonýra Liberecka vyhrál chrastavský Jakub Beneš, který tak dokázal obhájit své loňské prvenství. V 19. ročníku nastřílel 38 gólů, v sezóně 2013/14 jich vsítil 34. Za ním skončili se 24 úspěchy Marek Hrstka z Bílé a Jaroslav Brückler z Gasservisu Liberec, který jich dal 21. Takže všichni tři střelci jsou dvaadvacetiletí a mají tak před sebou ještě spousty a spousty fotbalových zápasů. Soutěž pořádá Liberecký deník ve spolupráci s firmou Mobilplus, která zadotovala kanonýry poukázkami do svého obchodu na Soukenném náměstí.

Jakub Beneš opět jako v předchozí sezoně pomohl své Chrastavě k postupu. Loni to byl góly ještě v I. B třídě, ve skončené sezoně to byly trefy v I. A třídě a nyní dává branky v krajském přeboru, kde jich má na svém kontě osm. S fotbalem začal v rodné Nové Pace, odkud odešel do RMSK Cidlina, ale od 14 let již byl na internátě Slovanu v Liberci, kde prošel od žáků přes ligový dorost až mezi třetiligové béčkaře. Následovala epizoda v německém Neugersdorfu a od roku 2012 je v Chrastavě, kde střílí góly jako na běžícím pásu. Ví, jak se dávají góly v I. B a I. A třídě a nyní v krajském přeboru. „Jsou to velké rozdíly. Mezi I. B a I. A třídou a nyní mezi I. A třídou a krajem. Skutečně velké rozdíly mezi týmy. V I. B a I. A třídě jsou tak tři mužstva kvalitní, pak tak průměr do 9. místa a pět týmů hraje, aby nesestoupily. Loni jsme měli konkurenci ve Velkých Hamrech i Rynolticích, které byly nepříjemné, ale také přibylo víc fotbalu, kdy soupeři chtěli hrát," přibližuje útočník, který potvrdil, že Chrastava měla cíl do 3. místa, ale po podzimním prvenství to již chtěla dotáhnout do vítězného konce. „Navíc se nám podařil krajský double, kdy po vítězství v I. A třídě jsme vyhráli i krajský pohár. To byla velká euforie. Nyní jsme v přeboru, kostra týmu funguje, tým se vhodně doplnil a také příchod zkušeného trenéra Petříka byl velkou posilou. Oproti loňské I. A třídě jsme se zlepšili o 30 %. A kdyby se ještě sehnali dva hráči, můžeme myslet na divizi," tvrdí hráč, kterému se v I. A třídě povedlo vstřelit v zápase s Frýdlantem čtyři góly. „Trénujeme třikrát týdně a na mých gólech má podíl celý tým. V útoku jsem hrával loni s Procházkou nebo Jahodou, teď většinou se Řezkou. A jaký mám recept na góly? Už nejsem tak rychlý, ale jsem jako Lafata, výběr místa je pro mě rozhodující," uzavírá Beny.

benystřelec

Jsme v tom s vámi - pro lepší Chrastavu 09.10.2014

Vážení fanoušci, vážení spoluobčané. Přijďte tento víkend k volbám, ať už budete volit kohokoliv.

Nasloucháme vám, radíme se s vámi a hledáme nejlepší řešení pro Chrastavu. A hlavně podporujeme sport v Chrastavě.

ANOBUDELÍPCHRASTAVA

Deváté kolo 07.10.2014

Minulý týden jsme na domácím hřišti porazili borce z Hrádku. Tento týden před námi stojí nová těžká výzva ve Skalici. Proto přijďte fandit a podpořit náš tým v dopoledním utkání. Odpoledne nastoupí naše rezerva na domácí půdě proti rezervě Višňové.

skaliceavišnováb

KRÁSNÁ STUDÁNKA B - CHRASTAVA B 0:2 (0:0) 05.10.2014

Domácí v prvním poločase druhému mužstvu tabulky v nedělním dopoledni vcelku úspěšně vzdorovali, úvodní pětačtyřicetiminutovka se ovšem obešla oboustranně bez tutových šancí. Studánka měla k dispozici jen 12 lidí, takže když se v 38. minutě zranil Jakub Dvořák, nastoupil na plac poslední muž z lavičky Hošek. V 52. domácí stoper prohrál souboj a chrastavský kanonýr Procházka toho využil ke gólové hlavičce. V 68. se domácím zranil Herman a dohrávali o deseti, na střídání již nikoho neměli… Přesto se úporně snažili o vyrovnání, největší šanci nevyužili v 82. minutě. Naopak ve čtvrté minutě nastaveného času se hostům vydařil brejk a Procházka z něj definitivně rozhodl. Chrastavské béčko tak prodloužilo svou vítěznou sérii na obdivuhodných šest zápasů v řadě.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský, Trakal, Szpyt (72. Žďárský), Šipula – Vodička (65. Doležal), Kos (46. Mazánek), Jahoda, P. Rozmajzl – Cusnir, Procházka.

BRANKY: 52. Procházka, 90(+4). Procházka. Rozhodčí: Stýbal, ŽK: 2:0, 35 diváků.

CHRASTAVA A - HRÁDEK A 4:0 (2:0) 05.10.2014

Domácí měli ze zápasu obavy, ale ten začal kupodivu v jejich režii. Za deset minut mohli Chrastavští vést o tři góly a Hrádek byl notně zaskočen. Poté měli obrovské příležitosti Řezka a M. Rozmajzl a hned nato i Kouba. V 16. minutě se prvně osmělil hrádecký Švejkovský. Ve 24. minutě se dostal ke střele zleva Kouba a do protipohybu gólmana vstřelil úvodní gól derby. Domácí aktivitu zakončil Řezka ranou nad a po půlhodině se hra vyrovnala. V závěru půle domácí opět ožili a Benešův trestný kop likvidoval brankář Rob. Co se nepovedlo Benešovi, napravil z dalšího trestného kopu Kouba a jeho rána ze 25 metrů skončila v síti na 2:0. Po třech minutách ve druhém poločasu se dostal do koncovky Kouba a byl z toho další střelecký zápis v podobě hattricku. Hrádek dokázal také několikrát notně pozlobit domácí zadáky, ale nebylo mu přáno po trestném kopu a následné hlavičce ani při tečované střele. Čtvrthodinové úsilí pak zakončila hlavička Šámala těsně vedle. Chrastava držela třígólový odstup a ke konci ho dokázala ještě navýšit po nedůrazu hostů. Po skrumáži se opřel do míče Petr Rozmajzl a bylo z toho až příliš vysoké vítězství Chrastavy. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Zíka – Kopecký (66. P. Rozmajzl), Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám, M. Rozmajzl, Vávra, Kouba (83. Procházka) – Řezka (81. Vodička), Beneš.

BRANKY: 24. Kouba, 42. Kouba, 48. Kouba, 84. P. Rozmajzl. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 2:3. Diváků: 460.

SLOVANHRÁDEK

Osmé kolo 01.10.2014

Minulý víkend jsme nešťastně dostali gól až v páté minutě nastavení. Nyní povoláváme všechny chrastaváky, aby hnali tuto sobotu naše bojovníky v regionálním derby proti Hrádku k vítězství. Budeme potřebovat vaši podporu. Den na to nastoupí naše rezerva dopoledne proti borcům z Krásné Studánky.

hrádekastudánka

GENERÁLNÍ SPONZOR: BOHEMIA Production s.r.o. 29.09.2014

Náš generální sponzor firma BOHEMIA Production s.r.o. daruje A TEAMU jako sponzorský dar novou zimní kolekci dresů NIKE (18 hráčských + 2 brankářské).

DĚKUJEME.

bohemiaproduction
dresynike
brankarskedresy

GENERÁLNÍ PARTNER: CoProSys LVI 29.09.2014

Novým generálním partnerem TJ Spartak Chrastava se stala firma CoProSys LVI, která na našem hřišti zajišťuje internet zdarma (zaplatili jsme jen náklady na zřízení a HW - cca. 5000 Kč). Jak internet pro interní věci jako on-line přenosy, tak i celé hřiště je pokryto bezplatnou WIFI sítí pro návštěvníky areálu.

Web společnosti: www.coprosys-lvi.cz . Společnost CoProSys nabízí v Chrastavě připojení k internetu, digitální IP TV a i telefonické služby.

internet

VIŠŇOVÁ - CHRASTAVA A 2:2 (0:2) 29.09.2014

V úvodu kvalitního zápasu měli domácí smůlu, protože ve 2. minutě Melkovu hlavičku Zíka vyrazil a následný roh ze 12 metrů poslal Dobrovodský nad. Podobně skončila další hlavička Dobrovodského. Hrálo se naplno a ve 12. minutě chrastavského Beneše, který se uvolnil ve vápně přes dva beky, vychytal Vykoukal. Pak chyběl v dorážce hostujícímu P. Rozmajzlovi krok, ale po brejku do otevřené obrany se Vávrovi povedl chytrý lob a Chrastava vedla 1:0. Domácí při svých šancích neměli štěstí, když Studničkovi scházel v malém vápně krok na přihrávku a trestný kop Soukupa sice trefil ruku hráče ve zdi, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně ukázal svoji silnou stránku Beneš a střelou ve vápně dostal Chrastavu do dvougólového náskoku. V závěru půle Višňová tlačila, ale opět neměla štěstí v koncovce. Ve druhé půli byl složen ve vápně Studnička a nařízenou penaltu využil Soukup na 1:2. Poté Koudelka uvolnil Studničku, který sice obešel obránce, ale ve výhodné pozici přestřelil. Na druhé straně poslal M. Rozmajzl krásný centr do vápna, ale nebyl spoluhráči pochopen. V 74. měla Chrastava obrovskou šanci, kdy Kouba běžel od půlky sám na Vykoukala, ale ten ho vychytal. Také trestný kop Kouby odvrátila obrana Višňové. To již domácí hráli vabank, dlouhé míče směřovaly do vápna hostů, kam se nastěhovali i stopeři. Nakonec v tříminutovém nastavení vyšla Višňovským poslední akce, při níž Soukupův centr do malého vápna zužitkoval Dobrovodský a byl konec nádherného zápasu. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM.

CHRASTAVA: Zika – Kopecký, Uzel, Žemlička, Bartoš – P. Rozmajzl (78. Vodička), M. Rozmajzl, Vávra, Kouba (84. Ďuriš) – Beneš, Řezka (73. Abrahám).

BRANKY: 19. Vávra, 37. Beneš. Rozhodčí: Milner, ŽK: 4:3. Diváků: 450.

jiskravišňová

CHRASTAVA B - JABLONNÉ 4:0 (1:0) 29.09.2014

První šance se zrodila v 13. minutě, kdy po centru Sochora minul Jahoda branku Jablonného ze 3 metrů… Poté se hrálo spíše od vápna k vápnu, hostí dobře v osmi lidech bránili a domácí favorit se dlouho nedokázal prosadit. Až dvě minuty před přestávkou našel Mazánkův centr na hranici šestnáctky Procházku, který prostřelil brankáře Švorce. Úvod druhého poločasu patřil překvapivě hostům. V 47. trefil Šimon tyč chrastavské branky, v 48. nebezpečnou střelu z trestného kopu lapil gólman Lichtner a v 49. po chybě domácí obrany nastřelil Vejskrab další tyč! Po této smršti však aktivita Jablonného opadla a zcela zvadla v 53. minutě, kdy se hlavou po centru Sochora trefil přesně Doležel na 2:0. Od té doby se hrálo v chrastavské režii. Deset minut po druhém gólu Stránský vysunul Jahodu, jehož načechraný centr proměnil Procházka na 3:0. Procházka měl potom ještě dvě šance, ale třetí hattrick v řadě ve třech kolech za sebou mu nebyl přán v obou případech přestřelil. Připsal si alespoň asistenci u čtvrté branky Chrastavy po Procházkově rohovém kopu v 77. uzavřel skóre zápasu Cusnir.

CHRASTAVA: Lichtner - Stránský, Doležel (75. Doležal), Trakal, Szpyt - Jahoda, Kos, Mazánek, Cusnir - Procházka, Sochor.

BRANKY: 43. Procházka, 53. Doležel, 63. Procházka, 77. Cusnir. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 1:0, 60 diváků.

btým

B tým BIO 29.09.2014

Naše vítězná rezerva.

btým

Nové dresy pro muže 24.09.2014

Ve spolupráci s firmou KIK a projektem Nakopni to s KIKEM, jsem se zúčastnil projektu na získání fotbalových dresů. Našemu požadavku bylo vyhověno a získal jsem pro TJ Spartak Chrastava 4 sady nových fotbalových dresů velikosti XL. Barevnosti modro-bílá s krátkým a dlouhým rukávem a poté černo-bílá s krátkým a dlouhým rukávem.

Kdyby byly otázky proč jsme nesehnali dresy pro děti a mládež, tak v momentě kdy jsem se do projektu zapojoval, už byly dětské velikosti vyčerpané a zbývaly už jen pánské. Petr Rozmajzl ml.

kik1 kik2

Poděkování panu Hlavovi 23.09.2014

Velké poděkování patří našemu fanouškovi a nástěnkáři panu Jaroslavu Hlavovi, který našemu týmu daroval na posledním zápase výborné domácí mošty. Děkujeme.

Sedmé kolo 23.09.2014

Minulý víkend jsme přivezli body z horké půdy Semilské. Děkujeme našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu. Tento víkend v neděli vyjíždíme ne na horkou, ale přímo rozžhavenou půdu do Višňové. Proto přijďte podpořit naše borce a buďte dvanáctým hráčem na hřišti. Budeme vás potřebovat. Stejný den hraje od 14:00 naše rezerva na domácí půdě.

tjjiskravišnováajablonnévpodjestedi

MERCHENDISE - Nová kolekce reklamních předmětů 22.09.2014

Jelikož si vážíme vás našich fanoušků, připravili jsme pro vás podzimní kolekci Chrastavských předmětů, kterou si pořídí i naši hráči. Vyrazte s námi na zápas ve stejnokroji. Nabízíme kvalitní mikinu s vyšívaným logem Spartaku Chrastava (předběžná cena 500-600KčKč) a poté polo tričko také s vyšívaným logem Spartaku (předběžná cena 350-400Kč).

V případě zájmu můžete zavolat přímo mně a udělat si objednávku na tel: 777 688 825. Objednávat by se mělo až někdy 22.10.2014. Proto máte 3 týdny čas na rozmyšlenou. Pokusím se ještě zajistit vzorový kus na vyzkoušení, který bude možné vyzkoušet ve Stavebninách Petr Rozmajzl.

!!! POZOR jedná se o jednorázovou akci, pozdější kusové objednávky už nebudou, čím více si nás objedná nyní, tím bude produkt levnější !!! Proto to pořiďte třeba jako pěkný vánoční dárek svým blízkým.

mikna

polo

HIGHLIGHT ZÁPASU ZE SEMIL 21.09.2014

Jelikož jsme s sebou neměli kameru, tak vám alespoň zábavnou formou HIGHLIGHTU ukážeme včerejší průběh zápasu. CHRASTAVA HRAJE SRDCEM.

CHRASTAVA B - VRATISLAVICE 5:2 (3:1) 21.09.2014

Po posledních výsledcích panovala v domácí kabině pohoda a ta se přenesla i na hřiště. Už ve 4. minutě Abrahám vybojoval míč na polovině hřiště, vysunul Procházku a ten otevřel skóre. V 13. minutě nastřelil Abrahám z 30 metrů tyč. V 18. dostal Procházka pěkný míč od Jahody a vymetl pravou šibenici – 2:0. Chrastavští v této fázi soupeře vůbec k ničemu nepouštěli. V 28. rozehrál Procházka roh na Abraháma, který přesně zakončil na 3:0. Poté domácí trochu polevili, čehož využil v 37. nejlepší hráč Vratislavic Žabka a po chybě Uzla snížil na 3:1. Do druhé půle však domácí opět vstoupili jako uragán. Hned v 46. vybojoval míč střídající Kos, poslal přesný pas na Procházku a ten završil hattrick – 4:1. Mimochodem, Procházka dosáhl hattricku i v minulém kole v Jindřichovicích. V 65. kopl Abrahám trestný kop ze strany na zadní tyč, kde se prosadil číhající Uzel – 5:1. V 75. sice sice vratislavický Krejčík prostřelil z 30 metrů chrastavskou zeď na 5:2, ale zbytek zápasu se už dohrál v pohodě v režii vítězného týmu.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský (71. Mrva), Mazánek, Uzel, Szpyt – Jahoda, Abrahám, Ďuriš (46. Kos), Sochor – Procházka, Trojan.

BRANKY: 4. Procházka, 18. Procházka, 28. Abrahám, 46. Procházka, 65. Uzel. Rozhodčí: Rejf, ŽK: 2:2, 65 diváků.

SEMILY - CHRASTAVA A 3:4 (2:2) 21.09.2014

Domácí zvolili proti Chrastavě nakopávané míče a po jednom trestném kopu zvonila hostům tyč. Jenže ve 24. minutě zahráli domácí rukou ve vápně a Michal Rozmajzl dostal Chrastavu z penalty do vedení. Domácí v prestižním utkání srovnali po čtyřicetimetrovém pasu a koncovce Ježka, ale za minutu nato Chrastava opět vedla po centru M. Rozmajzla a přesném zakončení Beneše. Za pět minut mohli mít hosté vyšší náskok, jenže osamocený Kouba ani natřikrát nepřekonal gólmana Koudelku. Navíc Chrastava dokázala několikrát přečíslit domácí, jenže finále se nekonalo. Škoda, protože po faulu Chrastavy proměnil Hrmo penaltu a srovnal na 2:2. Ještě do poločasu stihla Chrastava vstřelit branku, ale ta nebyla pro údajný ofsajd uznána. Kvalitní hra pokračovala i po přestávce, ale byli to domácí, kteří po hrubici hostující obrany šli prvně do vedení. Hosté v dalších minutách nevyužili možnosti po střelách Bartoše a M. Rozmajzla. A bylo hůř. V 60. se totiž pískala penalta za ruku v chrastavském vápně. Naštěstí pro hosty Hrmo selhal. To se nelíbilo jeho spoluhráči Bínovi, který za dvě minuty nastřelil tyč. Na druhé straně Kouba z vápna přestřelil. Semily šturmovaly za výhrou a Hurt pálil do břevna. Závěr ale vyzněl pro Chrastavu a její fyzicky nadupané borce. Trestný kop zahrál M. Rozmajzl přesně na hlavu Řezky, který vyrovnal. To však nebylo vše, protože hosté předvedli rychlý brejk a Beneš je v koncovce dobrý, i když má v nohách spousty naběhaných kilometrů – 3:4. Závěr byl hektický a dost se také jiskřilo od kopaček. Chrastavští si však cennou výhru nenechali vzít. Pro domácí super tým to byla další hořká pilulka od libereckých týmů. Během týdne deset inkasovaných gólů (Višňová 0:6) je pořádnou náloží. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Videa z oslav naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Zíka – Kopecký, Uzel, Žemlička, Bartoš – M. Rozmajzl, P. Rozmajzl (46. Vodička), Vávra (69. Ďuriš), Kouba – Beneš, Řezka (87. Cusnir).

BRANKY: 14. M. Rozmajzl (z pen.), 26. Beneš, 78. Řezka, 83. Beneš. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 4:3. Diváků: 250.

sksemily

FINÁLE OKRESNÍHO POHÁRU: CHRASTAVA B - HEJNICE B 6:2 (2:1) 18.09.2014

V souboji dvou fotbalových béček nakonec včera v Chrastavě vyhrálo domácí a napravilo tak zaváhání z minulého finále ročníku, kdy prohrálo s Višňovou 1:3. Tentokrát v derby dvou účastníků okresního přeboru bylo bez diskuzí lepší. Střelecky výhru podpořil hattrickem sedmnáctiletý René Ďuriš. Chrastava B tak může podobně jako áčko slavit double. Chrastava A vyhrála I. A třídu a krajský pohár, Chrastava B postoupila z baráže do okresního přeboru a nyní získala i okresní pohár. Oba týmy nastoupily podle předpokladů posílené po čtyřech hráčích z áček, takže obrany vedli domácí Žemlička a hostující Kozel. Oba celky chtěly hrát dopředu, takže to byl spíše útočný fotbal. Do vedení se dostali hosté kanonýrem Zoreníkem, který využil chybu gólmana. Za chvilku ale bylo srovnáno díky Žemličkově hlavičce po rohu. Po půlhodině trestal chybu obrany mladý Ďuriš, který si tak „zadělal" na hattrick. Při gólu se zranil gólman Hejnic Zeman a musel ho zastoupit hráč. Ve vyrovnaném fotbale se v 54. minutě prosadil individuálně přes tři hráče Ďuriš a po tomto gólu jako by hosté odpadli. Chrastava byla lepší a střídající Kouba po dvou minutách pobytu na hřišti vstřelil čtvrtý gól. Hrálo se v režii domácích, za které se po odraženém míči trefil potřetí René Ďuriš. V závěru se hrálo již hodně otevřeně a po centru snížil Zoreník hlavou. Poslední gólové slovo ale měli Chrastavští, kdy po vtipné šajtli Kouby za obranu dostihl míč Procházka a uzavřel pro oko diváka pohledný souboj. „V poháru jsme sehráli tři zápasy a tým jsme měli doplněný o hráče áčka, protože v týdnu dát dohromady kádr je pro všechny špatné. Máme v áčku jedenadvacet hráčů, a tak ti, kteří sedí na lavičce, si tréninky mohli zpestřit účastí v poháru. Myslím, že naše výhra byla zasloužená, zejména za výkon ve druhém poločase," bilancoval trenér vítězů Petr Zimák.

CHRASTAVA: Kverka - Stránský, Žemlička, Šipula, Mrva (69. Kouba) - Cusnir, Ďuriš, Mazánek (46. Vodička), Abrahám - Jahoda, Procházka.

BRANKY: 14. Žemlička, 30. Ďuriš, 54. Ďuriš, 70. Kouba, 77. Ďuriš, 88. Procházka. Rozhodčí: Popelář - Šrajbr, Bohata, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

opfinále1 opfinále2

Šesté kolo 15.09.2014

Tento víkend vyjíždíme na horkou půdu do Semil. Proto vás naše fanoušky opět zveme na zápas kola. Budeme potřebovat vaše hlasivky a vaši podporu, abyste nás hnali kupředu. V neděli nastoupí naše béčko na domácím hřišti proti borcům z Vratislavic.

sksemilyavratislavice

CHRASTAVA A - TURNOV PĚNČÍN B 5:2 (1:0) 14.09.2014

Domácí nehrají s takovou lehkostí, která by jim slušela. V první šanci těsně minul Beneš, hosté odpověděli trestným kopem nad. Šance se střídaly na obou stranách, při jedné z nich se hosté dožadovali penalty a ještě vyloučení. Ale byli to domácí, kteří se dostali do vedení díky Michalu Rozmajzlovi. Hra se postupně přiostřila místy byli hosté fotbalovější. Na začátku druhého poločasu byl Pěnčín lepší a Chrastava se musela bránit. Přesto se domácí dočkali druhého úspěchu, kdy se Kouba vyšrouboval do neuvěřitelného výskoku a skóroval. Tento gól domácím moc pomohl a za tři minuty zakončoval po brejku Beneše Michal Rozmajzl podruhé. Jenže hosté nic nevzdávali a ukolébaným domácím v rozmezí několika minut přidělali pořádné vrásky, protože dvakrát skórovali hlavou. Dokonce Petřík vstřelil Kosařovi třetí gól, ale ten sudí nakonec neuznali. Právě Petřík znamenitě rozhýbal hosty a domácí byli na infarkt. Jenže jen krátce. M. Rozmajzl umí centry a jeden z nich posadil na hlavu Beneše, který tak zvýšil na 4:2. Krátce před koncem střídající mladý Ďuriš povodil beky a byl sražen ve vápně. Z penalty pak Beneš ukončil brankové hody. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Kosař – Vávra (73. Ďuriš), P. Rozmajzl, Žemlička, Bartoš – Kouba, M. Rozmajzl, Vodička (85. Kopecký), Uzel – Beneš, Řezka (79. Abrahám). Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 3:3. Diváků: 230.

BRANKY: 33. M.Rozmajzl, 58. Kouba, 61. M. Rozmajzl, 80. Beneš, 86. Beneš (z pen.)

turnovpěnčínb

JINDŘICHOVICE - CHRASTAVA B 2:5 (2:1) 14.09.2014

Domácí začali lépe, už v 9. minutě se po přímočaré akci řítil na branku Chrastavy Knapp. Byl sražen a penaltu bezpečně proměnil stoprocentní jindřichovický exekutor Koutský. Po domácí standradce ale v 23. přišla první chyba, obráncům utekl Trojan, hlavní sudí nereagoval na ofsajdový pokyn asistenta a uznal gól – 1:1. V 34. ale šli domácí po velmi hezké akci opět do vedení, na Noskovu přesnou ránu k tyči nemohl brankář dosáhnout – 2:1. V 45. mohly vést Jindřichovice o dva góly, Hrochovu dorážku z jednoho metru však na brankové čáře zablokoval chrastavský obránce. V druhé půli ale Chrastavští převzali otěže zápasu a jejich brejky byly rozhodující. V 58. po situaci 2 na 1 vyrovnal Procházka na 2:2. Poté kopali penaltu za faul, ale Trojanovu střelu domácí brankář Příhoda zlikvidoval. V 74. domácí házeli aut, jenže ztratili přitom míč, dlouhý odkop směřoval na Jahodu a hosté vedli. Do otevřené obrany se potom dvakrát prosadil Procházka a bylo hotovo – 2:5.

CHRASTAVA: Lichtner - Stránský, Šipula, Procházka, Szpyt - Cusnir, Mazánek, Kos (46. Jirák), Mrva (70. Doležal) - Jahoda, Trojan.

BRANKY: 23. Trojan, 58. Stránský, 74. vlastní, 76. Procházka, 79. Procházka. Rozhodčí: Pelikán, ŽK: 2:1, 55 diváků.

TJ Spartak Chrastava vítá nové mladé životy 13.09.2014

TJ Spartak Chrastava oddíl kopané, by chtěl popřát novopečeným otcům (Lukáš Jahoda a Milan Trakal), dědečkům (Petr Pišta Matuškovič) a jejich synům a vnoučatům hodně zdravíčka do života a hodně úspěchů.

jahoda pišta trakal

KOŠŤÁLOV - CHRASTAVA A 1:1 (1:1) 08.09.2014

Hosté museli narychlo zaregistrovat gólmana Kverku, protože jejich brankáři nebyli k dispozici. Půl hodiny hrála Chrastava aktivně a dobře, přesto ale inkasovala po přesné hlavičce domácího Piryho, který využil centr zprava. Košťálov těžil z nakopávaných míčů a až z příliš častých standardních situací. Mezihra vyzněla pro Chrastavské, kteří měli jednou štěstí při průniku útočníka, ale ten nakonec hasil Vávra a napravil tak předešlou chybu. Hosté se dostali ve 29. minutě do dobrého útoku, který nakonec domácí ukončili faulem za žlutou kartu. Před půlí měla Chrastava výhodu trestného kopu a Uzel ji dokonale dělovkou využil k vyrovnání. Ve druhém poločase byli domácí překvapivě lepším mužstvem, ale skóre se neměnilo na žádné straně. Hostům chyběly při protiútocích lepší koncovka i finální přihrávka, i když Abrahám jednou skvěle vystřelil. Od 73. minuty zahrávali domácí sérii rohových a trestných kopů, které znamenaly vždy velké ohrožení branky. Nakonec byl nejblíž ke gólu hostující Bartoš, jehož pumelice zleva mířila těsně nad. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Kverka – P. Rozmajzl, Uzel, Žemlička, Bartoš – Vávra, M. Rozmajzl, Kouba, Řezka (78. Cusnir) – Beneš, Abrahám.

BRANKY: 44. Uzel. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 2:3. Diváků: 150.

košťálov

CHRASTAVA B - PĚNČÍN 5:1 (2:0) 07.09.2014

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Brankáři se měli co otáčet už v úvodní pětiminutovce a v dalším průběhu oboustranně atraktivní fotbal pokračoval. Skóre otevřel v 32. minutě domácí Jahoda, který se nejlépe orientoval ve skrumáži v pokutovém území a překonal gólmana technickou střelou k tyči. V poslední minutě poločasu si na dlouhý centr naběhl Doležel a hlavou zvýšil na 2:0. V úvodu druhé půle Chrastava přežila dvě velké možnosti Pěnčína a v 57. šla do třígólového vedení. Sochor utekl, přihrál Procházkovi, který mu míč vrátil a Sochor hlavou přes celou délku brány skóroval. V 60. předvedl nevídanou věc domácí Doležel. V hloubi vlastní poloviny, asi 80 metrů od branky hostů, si všiml postavení brankáře soupeře daleko v poli a zkusil ho z této vzdálenosti překvapit dalekonosným obloukem. Trefil břevno! V této fázi se již hrálo v režii Chrastavy, která v 71. navýšila svůj náskok. Řezka krátce po svém příchodu na hřiště unikl, dostal se na střed velkého vápna a zvýšil na 4:0. Minutu nato skóroval střídající hráč také za hosty. Domácí beci zaspali a Gábr přesně zakončil k tyči – 4:1. A do třetice gól náhradníka, a dokonce po nahrávce dalšího muže z lavičky: v 75. Abrahám zatáhl míč po křídle, centrem našel Trojana a ten se nemýlil.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský, Trakal, Doležel, Szpyt – Jahoda, Mazánek (46. Abrahám), Ďuriš (65. Řezka), Cusnir (56. Kos) – Sochor, Procházka (61. Trojan).

BRANKY: 32. Jahoda, 45. Doležel, 57. Sochor, 71. Řezka, 75. Trojan – 72. Gábr. Rozhodčí: Kejdana, ŽK: 0:2, 80 diváků.

Poslední nové posily Chrastavy - páté odhalení 05.09.2014

Mezi poslední posily Chrastavského týmu před uzávěrkou přestupů patří brankář Martin Kverka z Nové Vsi a Petr Kos z Baumitu Jablonec.

kos kverka

Jak jezdíme na venkovní zápasy? 03.09.2014

U nás v Chrastavě hrajeme fotbal srdcem, pro diváky a proto, že nás to baví. Jsme kamarádi a parta jak na hřišti tak i mimo něj. Podívejte jak si vychutnáváme cesty na venkovní zápasy.

Poděkování patří CA VAVERA Rosťovi Hlucháńovi , panu řidičovi a všem zúčastněným: Michal Rozmajzl, Ludvík Zika, Jakub Beneš, Ondra Vodička, Libor Uzel, Karel Žemlička, Lukáš Jahoda, Michal Řezka, Jan Bartoš, Petr Matuškovič. Váš režisér a kameraman Petr Rozmajzl.

Čtvrté kolo 02.09.2014

Minulý víkend jsme v těžkém souboji porazili Železný Brod. Teď před námi stojí nová výzva. Ožehavá půda v Košťálově. Budeme potřebovat vaše hlasivky. Buďte dvanáctým hráčem na hřišti. Pojeďte s námi v sobotu autobusem na zápas do Košťálova. Vstupenky lze zakoupit v CA VAVERA. V neděli poté se představí naše rezerva na domácí půdě již s tradičním soupeřem z Pěnčína.

košťálovapěnčín

CHRASTAVA A - ŽELEZNÝ BROD 3:2 (3:0) 30.08.2014

Domácí nováček měl převahu, kterou zužitkoval po jedenácti minutách Michal Rozmajzl. Nahrával mu po pohledné akci Beneš. Nahrávač za další dvě minuty nikomu nepřihrával a bylo to po jeho důrazu 2:0. Chrastavští měli navrch, ale Beneš v další příležitosti nechal vyniknout gólmana. Vyniknout mu ale nedal Řezka, jenž hlavičkoval přesně po rohovém kopu. Brod se probral ve 36. minutě, kdy měl první koncovku. Od této chvíle až do konce poločasu byli hráči hostů vidět podstatně víc. Ale zavřít oči jim mohl po své šanci Kouba v poslední minutě. Přestávka moc domácím neprospěla, protože po úvodní nepřesné koncovce Beneše se předváděla oboustranně neurovnaná hra. Hosté se osmělovali víc a víc a nakonec si vykoledovali pokutový kop, který v 76. Maryško využil. Gól Železný Brod pořádně nakopl, když hned minutu nato domácí obrana zaváhala a Holeček snížil na 2:3. Hosté byli dál hodně a hodně smělí a Chrastava nakonec byla za nejtěsnější výhru moc ráda. Náskok mohl potvrdit Řezka, ale jeho střela o centimetry minula břevno. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Zika – Kopecký, Uzel, Žemlička, Bartoš – Abrahám (74. P. Rozmajzl), M. Rozmajzl, Vávra, Kouba (68. Vodička) – Beneš, Řezka (90. Ďuriš). Na střídání: Trakal.

BRANKY: 11. M. Rozmajzl, 13. Beneš, 34. Řezka – 76. Maryško z pen., 77. Holeček. Rozhodčí: Horák, ŽK: 2:1. Diváků: 150.

železnýbrod

RASPENAVA - CHRASTAVA B 2:3 (1:3) 30.08.2014

Jediné vítězství hostů v tomto kole se zrodilo na raspenavském pažitu. Chrastavští začali lépe, měli aktivnější pohyb a od začátku herní převahu. Paradoxně první možnost skórovat měli v 12. minutě domácí. Po rohovém kopu Pikous mladší trefil pouze hostujícího gólmana, který rychlým odkopem vyslal do brejku Sochora. Urban jeho střelu vyrazil a dobíhající Trojan dostal hosty do vedení. Domácí poté zpřesnili hru a ve 20. zahrozil Šámal – z 20 metrů namířil těsně vedle. Martin Zeman byl o dvě minuty později úspěšnější a vyrovnal na 1:1. Autor gólu se v 25. ocitl opět před gólmanem Lichtnerem, ale tentokrát na něj nevyzrál. V 28. naopak udeřili po rohu hosté, hlavou se přesně trefil Mrva – 1:2. Domácí stupňovali tlak, který mohl přeměnit ve vyrovnávací gól Michal Zeman, jehož ve 44. vychytal opět Lichtner. Druhou půli začala Raspenava opět náporem a začal koncert neproměněných šancí. Hosté se dostávali před Urbana sporadicky, ale vždy to hrozilo zvýšením vedení. To se podařilo v 53. Cusnirovi – 1:3. Hned po dvou minutách však Martin Zeman propálil vynikajícího Lichtnera a bylo to opět o gól. Obrovskou šanci na vyrovnání měli domácí v 69., Michal Zeman ale neproměnil penaltu. Raspenava potom spálila další vyložené příležitosti a chrastavská rezerva si odvezla tři body za výsledek 2:3.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský, Trojan, Mazánek, Szpyt – Sochor, Mrva, Jahoda, Procházka – Cusnir, Doležal.

BRANKY: 12. Trojan, 28. Mrva, 53. Cusnir. Rozhodčí: K. Novák, ŽK: 2:3, 40 diváků.

Jsme v tom s vámi - pro lepší Chrastavu 28.08.2014

Podpořte na FACEBOOKU nově vzniklé politické hnutí ANO kandidující do komunálních voleb v Chrastavě 10. - 11. října 2014.

Nasloucháme vám, radíme se s vámi a hledáme nejlepší řešení pro Chrastavu. A hlavně podporujeme sport v Chrastavě.

Dejte nám LIKE na FACEBOOKU. S ANO2011 pro sport v Chrastavě.

PŘIJĎTE K VOLBÁM!

ANOBUDELÍPCHRASTAVA

ICE BUCKET CHALLENGE - #CHRASTAVAHRAJESRDCEM 28.08.2014

ICE BUCKET CHALLENGE - Robert Šipula a David Bláha a TJ SPARTAK CHRASTAVA. Děkujeme za nominace, přispíváme 100$ na léčbu Amyotrofické laterální sklerózy. Dále nominujeme SK Semily, FC Slovan Liberec a FK Varnsdorf.

Zúčastnění: Petr Rozmajzl, Michal Řízajs Řezka, Michal Rozmajzl, Karel Žemlička, Milan Trakal, Lukáš Jahoda, Jakub Beneš, Martin Kverka, Honza Bartoš, Libor Uzel, Slavek Prochy Prochazka, Pavel Doležel a odborný asistent trenéra Josef Petřík. Přispět léčbu můžete na této stránce: http://www.alsa.org/. My jsme přispěli 100$.

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM - padli jsme, abychom znovu povstali! 25.08.2014

Třetí kolo 25.08.2014

Minulý zápas jsme padli. A proto vás žádáme naše fanoušky naše chrastavské podporovatele. Přijďte v sobotu podpořit náš tým na domácí hřiště. Budeme potřebovat vaše hlasivky. Buďte dvanáctým hráčem na hřišti. Ve stejný čas hraje i naše rezerva v Raspenavě.

železnýbrodaraspenava

CHRASTAVA B - DĚTŘICHOV 0:0 (0:0) 25.08.2014

Nováček z Chrastavy zahájil svůj první domácí zápas zhurta a už do 10. minuty měl tři velké šance. Na branku šli sami postupně Trojan (6.), Ďuriš (9.) a Jahoda (10. minuta), ale gólman Zeman je všechny vychytal. První možnost hostů přišla ve 14. min. po rohu, kdy Netolický dobře hlavičkoval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal dopravit míč do sítě. Velkou příležitost měl potom ještě chrastavský Sochor, jenže Zeman byl v neděli nepřekonatelný. Poměr střel na branku byl v prvním poločase 11:2 pro Chrastavu, ale skóre zůstávalo bezbrankové. Po změně stran se pro změnu blýskli Dětřichovští, tři šance v první desetiminutovce měli naopak oni. Netolický napálil z 30 metrů břevno, pak se neprosadil Lachman a Rážovu hlavičku zlikvidoval brankář Lichtner. V dalším průběhu byla hra vyrovnaná, hrálo se spíše od vápna k vápnu, až v závěru opět přišlo více vzruchu. V 81. však domácímu Ďurišovi chytil šanci Zeman a když si o minutu později na druhé straně poradil Lichtner s ranou Ráže k tyči, skončil zápas 0:0.

CHRASTAVA: Lichtner – Stránský (62. Cusnir), Trojan, Mazánek, Szpyt – Jirák (46. Žďárský), Doležal, Ďuriš, Trakal – Sochor, Jahoda. Rozhodčí: Dvořák, ŽK: 1:4, 80 diváků.

BRANKY:

SEDMIHORKY - CHRASTAVA A 3:2 (2:1) 25.08.2014

Hosté měli dvě velké šance, ale ty v 7. minutě Beneš a v 16. Řezka nevyužili. Chrastava však nehrála v nejlepší pohodě, její hráči byli u všeho o krok později, zkrátka se dvakrát nedařilo. Zato domácí plně využili chybu ve středu hřiště a v 19. minutě se ujali vedení. Na toto odpověděl prudkou ranou Vávra ze dvaceti metrů, ale gól na 1:1 padl o dvě minuty později. Řezka vybojoval míč a Beneš jako zakončovatel neměl problém. Jenže lepší domácí standardky umějí, což předvedli ve 32. minutě při rohovém kopu a Špína doklepl míč do sítě. Chvíli po změně stran se Chrastava radovala podruhé, to když po skrumáži zakončil přesně Řezka. Pár minut trvala remíza, když nedůsledně bráněný Marek měl volnost a jeho bomba skončila třetím gólem domácích. Snaha Chrastavy pokračovala a domácím v 66. minutě pomohlo břevno. Poslední čtvrthodinku hrála Chrastava přesilovku za vyloučení domácího Vaníčka, ale brankově se neurodilo nic, i když při sérii rohů stálo při Sedmihorkách pořádné štěstí. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu naleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Zika – P. Rozmajzl, Uzel, Žemička, Bartoš – Vodička, M. Rozmajzl, Vávra (78.Trojan), Kušnír (52. Kouba) – Beneš, Řezka (63. Jahoha). Na střídání: Kosař náhradní brankář. ŽK: 6:4, Diváků: 150. Rozhodčí: Neugebauer.

BRANKY: 27. Beneš, 53. Řezka.

sedmihorky

Nové posily Chrastavy - čtvrté odhalení 21.08.2014

Poslední novou posilou Chrastavského týmu se stal Jakub Kouba.

koubič

Druhé kolo je tu! 20.08.2014

Přijďte v sobotu a v neděli podpořit naše borce!

fksedmihorkyadětřichov

NOVÉ MĚSTO – CHRASTAVA B 6:2 (5:1) 20.08.2014

Vyrovnaný a opatrný začátek zápasu nenasvědčoval tomu, že by měla přijít nějaká kanonáda. Skóre otevřel ve 14. minutě domácí Hnilička hezkou střelou k tyči, ale nováček z Chrastavy za čtyři minuty vyrovnal zásluhou Trojana. Poté se však utkání proměnilo ve one man show novoměstského Václava Černého, který během necelé půlhodiny nastřílel pět gólů! Dva dal z penalt, tři si v podstatě sám vypracoval, vycházelo mu, na co sáhl a hosté si s jeho kousky nevěděli rady. Paradoxně branky na 2:1 a 3:1 vsítil v děsném lijáku, který na deset minut zkropil novoměstské hřiště. Domácím ale pršelo štěstí. V 24. kopali penaltu po faulu chrastavského gólmana a V. Černý proměnil. Další dva góly vsítil v 29. a 37. ze hry a v poslední minutě se po faulu hostujícího obránce kopal další pokutový kop. Přísný exekutor V. Černý byl opět úspěšný – 5:1. A to ještě v první půli Šindler nevyužil dva samostatné úniky, jinak mohlo být skóre ještě vyšší. Po změně stran už domácí pod vlivem výsledku hráli trochu laxněji, to však nevadilo V. Černému – v 52. zvýšil na 6:1. Chrastavský J. Sochor v 61. zmírnil krutou prohru nováčka na konečných 6:2.

CHRASTAVA: Lintner – Stránský, Trojan, Mazánek, Szpyt – Tarant (46. Dymeš), J. Sochor, A. Sochor, Paleček – Procházka (70. Doležal), Žďárský.

BRANKY: 18. Trojan, 61. J. Sochor. Rozhodčí: Dědek, ŽK: 2:2, 50 diváků.

CHRASTAVA A – JISKRA MŠENO A 2:1 (2:0) 17.08.2014

Článek brzy. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde. Videozáznam celého zápasu naleznete zde na: TV-COM. Highlight zápasu a oslavy nazleznete v sekci VIDEO zde.

CHRASTAVA: Zika – Kopecký, Uzel, Žemička, Bartoš – P. Rozmajzl (Vodička), M. Rozmajzl, Ďuriš, Abrahám (Kušnír) – Beneš, Řezka (Jahoha). Na střídání: Trakal náhradní brankář.

BRANKY: 5. Beneš, 22. M. Rozmajzl

jiksramšeno

Nové posily Chrastavy - třetí odhalení 15.08.2014

Poslední novou posilou Chrastavského týmu se stal René Ďuriš z Baumitu Jablonec.

duris

První kolo je tu! 14.08.2014

Přijďte v sobotu podpořit naše borce!

mšenoanovéměsto

PŘ: CHRASTAVA – FSV ODERWITZ 02 5:0 (4:0) 14.08.2014

Článek brzy. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA: Zika – Kopecký, Uzel, Žemička, Bartoš – P. Rozmajzl, M. Rozmajzl, Ďuriš, Abrahám – Beneš, Jahoda. Střídali: Procházka, Řezka, Vodička, Kušnír.

BRANKY: 10. Uzel, 15. Ďuriš, 27. Abrahám, 38. Jahoda, 69. vlastní.

fotablový táta

PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ STŘEDA 11.08.2014

Tuto středu hrajeme přátelské utkání proti Bundesligovému celku. Přijďte podpořit naše borce.

oderwitz

Trenér Petr Rozmajzl oslava 50tin 11.08.2014

Foto z oslavy našeho trenéra a fotbalového táty. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

fotablový táta

POHÁR: PĚNČÍN - CHRASTAVA B 0:1 (0:0) 11.08.2014

Článek brzy

CHRASTAVA B: Lichtner - Trakal, Ždárský, Doležal (90. Sochor), Szpyt - Cušnír, Vávra, Mareček (60. Mazánek), Abrahám - Řezka (59. Trojan), Procházka.

BRANKY: 90. Vávra.

PŘ: CHRASTAVA – VTJ RAPID LIBEREC 5:0 (2:0) 11.08.2014

Na jaře ještě domácí hráli I. A třídu a hosté divizi, ale od nové sezony jsou Chrastavští v krajském přeboru a Rapid v I. A třídě. Tak se věci mají. A oba kádry prošly nyní změnami, když domácí posílili a soupeř omladil. V utkání byli domácí více na balonu a vytvořili si čtyři gólové situace. Rapid až zas tak špatný nebyl, snažil se, ale zůstávalo v útoku jen u centrů. Chrastava po těžkých pohárových zápasech hrála útočně a obrana v kombinovaném složení pracovala obstojně. „Mohli jsme si prověřit a vyzkoušet útočnou fázi, které se věnujeme na trénincích a chceme se jí prezentovat v soutěži,“ potvrdil odborný poradce Chrastavy Josef Petřík. Nakonec z toho bylo jasné vítězství, na kterém se gólově podepsali dvakrát Řezka, Abrahám, Trojan a Vávra.

CHRASTAVA: Zika – P. Rozmajzl, Uzel, Žemička, Szpyt – Abrahám, M. Rozmajzl, Vávra, Vodička – Řezka, Jahoda. Střídali: Procházka, A. Sochor, Mareček, Lichtner, Trojan.

BRANKY: Řezka, Abrahám, Abrahám, Trojan, Vávra.

PŘ: FRÝDLANT B - CHRASTAVA B 1:3 (0:3) 29.07.2014

Článek brzy

CHRASTAVA B: Lichtner - Stránský, Trakal, Doležel, Žďárský - Mrva, Mazánek, Vodička, Sochor - Trojan, Procházka. Na střídání Zikmund.

BRANKY: 10. Trojan, 23. Procházka, 25. Trojan.

POHÁR ČESKÉ POŠTY: CHRASTAVA - VARNSDORF 0:8 (0:4) 28.07.2014

Fotbalová Chrastava včera zažila fotbalový svátek, když místní nováček krajského přeboru hrál pohárový zápas s druholigovým soupeřem. Karty byly rozdány dopředu a druhá liga potvrdila osmi góly svoji kvalitu.

Téměř sedm stovek diváků drželo domácím palce, ale hosté začali od 10. minuty naplňovat roli favorita beze zbytku. Varnsdorf měl neustálou převahu, která byla přetavena gólem Rudnytskyyho. Stálý tlak a hra na jednu bránu pokračovala Martanovou střelou do tyče, předtím třikrát zachraňoval gólman Zíka. Toho překonal pěknou střelou ze 25 metrů Tvaroha a po závaru ještě Kouřil. Na poločasových 0:4 mířil přesně z trestného kopu Rudnytskyy. Domácí se dostali na polovinu soupeře sporadicky a navíc byli nepřesní.

Po změně stran překvapil Zíku Novotný a po akci, kdy byli domácí rozebráni do šroubku, zakončil Breite. Chrastava zkoušela útočné akce, ale moc se nevedlo. Naopak po rychlém útoku a individuální akci Daníček sám proti Zíkovi nezaváhal. Hosté si zakombinovali a zastříleli, třikrát domácí zachránil Zíka. První vážnější moment Chrastavy přišel v 74. minutě, ale Cusnir proti gólmanovi neuspěl. Na druhé straně Bartoš vykopl míč z prázdné brány. Domácí umdlévali, a tím se dostalo soupeři většího prostoru k manévrování. Domácímu Benešovi srazili střelu na roh, ale akce Varnsdorfu skončila na břevně a pět minut před závěrem po slalomu mezi třemi beky Breite završil na 0:8. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA A: Zíka – Kopecký, Žemlička, Uzel, Bartoš - Rozmajzl P. (76. Jahoda), Rozmajzl M., Vávra (61. Cušnír), Abrahám (66. Vodička) - Řezka, Beneš. Na střídání: Trakal, Kosiewicz, Procházka. Rozhodčí: Bílek.

BRANKY:

trapvilémov

Soustředění A týmu 28.07.2014

Náš A tým zakončil soustředění v Bedřichově. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

soustředění

PŘ: FRÝDLANT - CHRASTAVA B pozvánka na sobotu 25.07.2014

Naše rezerva vyjíždí ke svému prvnímu přátelskému utkání do Frýdlantu. Výkop startuje v 18:00.

Podpora fanouškovské obce 25.07.2014

Naši fanoušci vzkázali našemu A týmu...

DĚKUJEME

fanouškovskáobec

Soustředění A týmu 25.07.2014

Náš A tým je od úterý na soustředění na horské chatě v Bedřichově, kam každoročně vyrážíme. Během soustředění se připravujeme na novou sezónu v krajském přeboru.

soustředění

POHÁR ČESKÉ POŠTY - 1. kolo 25.07.2014

Minulý týden jsme porazili v prvním předkole Vilémov a postoupili jsme do prvního kola poháru České pošty, kde narazíme na druholigový Varnsdorf. Přijďte podpořit naše borce.

pohárčeskápošta

POHÁR ČESKÉ POŠTY: CHRASTAVA - VILÉMOV 4:1 (2:0) 19.07.2014

Zcela jasně postoupil domácí nováček krajského přeboru do dalšího kola Čs. poháru, v němž již v sobotu uvítá na svém hřišti druholigový Varnsdorf. V duelu dvou účastníků krajských přeborů (Liberecký a Ústecký kraj) Chrastava předvedla v úmorném vedru obětavost a také střeleckou koncovku, i když soupeř byl fotbalovější. Trenér Petr Rozmajzl st. s odborným asistentem Josefem Petříkem představili dvěma stovkám diváků nováčky v týmu, kterými jsou gólman Zíka, dále hráči Abrahám a Uzel s Vodičkou.

Domácí se od začátku snažili napadat rozehrávku hostů a byli v této činnosti úspěšní. Po oťukávání přišel v 16. minutě útok Řezky, který z levé strany dobře odcentroval a Petr Rozmajzl vstřelil hlavou první gól. Ten domácím pomohl, a ti měli další příležitosti. Zejména Řezka, jenž samostatný nájezd neproměnil, a Beneš pak hlavičkoval do tyče. Hrálo se tvrdě a důrazně uprostřed hřiště, domácí byli stále velmi pozorní a hosty prakticky k ohrožení Zíky nepustili. Takže ten měl jen minimum práce. V samém závěru poločasu zahrávali domácí rohový kop, po kterém vznikl závar a z něho profitoval Kopecký na uklidňujících 2:0. To byl zřejmě rozhodující moment pro vývoj celého utkání, protože fotbalovější hosté od úvodu II. půle začali domácí dost svírat. Jenže v momentech, kdy měli převahu, dokázali Chrastavští trestat. Potřetí to byl Beneš, který skvěle zakončil brejk na 3:0. Většinou se sice hra odbývala na polovině domácích, ale hosté nedokázali zakončovat přesně. Až v 78. po celkem nevinné akci, prošel míč až k Bílkovi, který snížil na 1:3. Zdaleka neměla Chrastava vyhráno, protože většině hráčům docházel kyslík. Ale přesto dokázali předvést zabijácké brejky, i když bylo vyčerpání evidentní. V 82. po úniku Beneše vyrazil M. Rozmajzlovi střelu Vaňák a dorážku Beneš napálil do ležícího gólmana. Hosté znovu zabrali, ale opět tu byl kontr, na jehož konci byl Řezka, který byl tentokrát absolutně přesný a pohřbil veškeré snahy Vilémova. Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii zde.

CHRASTAVA A: Zíka – Kopecký, Žemlička, Uzel, Bartoš - Rozmajzl P. (62. Jahoda), Rozmajzl M., Vávra, Abrahám (79. Vodička) - Řezka (88. Cušnír), Beneš. Na střídání: Trakal, Kosiewicz, Holinský.

BRANKY: 16. Rozmajzl P., 45. Kopecký, 60. Beneš, 84. Řezka. Rozhodčí: Tryzna, ŽK: 1:2. Diváků: 200.

trapvilémov

Pohár České pošty startuje! 19.07.2014

Liberecký kraj - V předkole dojde dnes k zajímavé konfrontaci mezi Chrastavou a Vilémovem. Nový Bor v Litoměřicích a Pěnčín-Turnov zítra v Náchodě. Tento víkend je termínem, kdy startuje česká fotbalová sezona 2014/2015. Budou se totiž hrát zápasy předkola soutěže, jež se naposledy jmenuje Pohár České pošty. Jak známo, Česká pošta neprodloužila smlouvu s Fotbalovou asociací České republiky, takže od příštího ročníku musí FAČR najít nového sponzora. Každopádně hrát se bude a vítěz soutěže postoupí do předkola Evropské ligy 2015/2016. To se asi nebude týkat klubů, které zasáhnou do PČP dnes a zítra. Jedná se o mužstva z divizí a o týmy, jež vyhrály krajské poháry.

V předkole dojde hned dnes k zajímavé konfrontaci. V Chrastavě se střetne domácí Spartak, vítěz libereckého krajského poháru, vítěz I.A třídy a nováček krajského přeboru, s vítězem ústeckého krajského poháru Vilémovem u Šluknova. Hraje se od 17 hodin a postoupivší tým si to to za týden v 1. kole PČP (26. 7.) rozdá s druholigovým Varnsdorfem! V předkole dnes ještě z Libereckého kraje nastoupí Nový Bor v Litoměřicích a zítra Pěnčín-Turnov v Náchodě.

První kolo PČP se hraje již za týden, tedy v sobotu 26. července, a nastoupí v něm tyto dvojice: vítěz utkání Chrastava/Vilémov doma proti Varnsdorfu, vítěz utkání Litoměřice/Nový Bor proti Ústí nad Labem a vítěz utkání Náchod/FKP Turnov proti Pardubicím. Tedy vesměs outsideři versus druholigové týmy. Kromě toho se v 1. kole odehraje duel Jablonec nad Jizerou Zápy. Druhé kolo následuje ve středu 13. srpna a do něj už vstoupí i prvoligová mužstva s výjimkou těch, která hrají evropské poháry (Sparta, Plzeň, Mladá Boleslav, Liberec). Různých variant dvojic 2. kola PČP je mnoho. Z nich vyjímáme některé. Například Jablonec nad Jizerou, který je farmou Baumitu Jablonec nad Nisou, by se mohl střetnout s druholigovou Vlašimí, mužstvem trenéra Petržely. Pěnčín/Turnov, farma Slovanu Liberec, by v případě vyřazení Pardubic měl poměrně příznivý los. Čekal by ho Český Brod nebo Převýšov. Pokud by se Nový Bor probojoval přes Ústí nad Labem, narazil by na Cheb či Čáslav.

A Chrastava? Jestliže překoná Vilémov i Varnsdorf, nastoupí v 2. kole proti střížkovské Bohemce (to je ta, co spadla z druhé do třetí ligy). Kdyby ji vyřadila, můžou se v Chrastavě těšit v 3. kole na Teplice.

českápoštastartuje

Generální partner a sponzor BOHEMIA Production s.r.o. 16.07.2014

Generální partner a sponzor BOHEMIA Production s.r.o. darujeme hráčům A týmu sponzorský dar ve výši 20 000 Kč na letní soustředění v Bedřichově.

sponzorák

Nové posily Chrastavy - druhé odhalení 15.07.2014

Mezi nové posily Chrastavy patří obránce Libor Uzel a záložník Ondra Vodička z divizního VTJ Rapid Liberec.

uzel
voda

Partner a fanoušek Chrastavského týmu Petr Válek 14.07.2014

Náš věrný fanoušek, nám jako sponzorský dar daroval a nainstaloval nový okap u bufetu. Děkujeme!

okapválek

POHÁR ČESKÉ POŠTY - 1. předkolo 14.07.2014

Po vítězství v Krajském poháru jsme byli automaticky nasazeni do prvního předkola poháru České pošty. Přivítáme na našem hřišti tým z Ústeckého Kraje SK Vilémov. Proto přijďte fandit a podpořit naše borce.

pohárčeskápošta

Nové posily Chrastavy - první odhalení 12.07.2014

Mezi nové posily Chrastavy pro novou sezónu se řadí brankářská jednička divizního VTJ Rapid Liberec a odchovanec Chrastavy Ludvík Zika, který přišel na přestup. Druhou posilou je Radek Abrahám, který přichází na hostování z Nové Vsi.

zika abrc

Složení realizačního týmu A TEAMU pro sezónu 2014/2015 12.07.2014

Náš realizační tým pro novou sezónu zůstal skoro stejný, jen s malou změnou. Když do A TEAMU přišel jako odborný poradce trenéra pan Josef Petřík. Na postu trenéra A TEAMU zůstal Petr Rozmajzl st., vedoucím týmu Petr Matuškovič a zdravotníkem týmu Jan Herr.

rozmajzl petřík pišta herr

PŘ: CHRASTAVA - BÍLÝ KOSTEL 2:2 (1:1) 12.07.2014

První přátelské utkání proti odvěkému rivalovi z Bílého Kostela.

Na trávníku v Chotyni se utkali nováčci krajského přeboru z Chrastavy a I. A třídy z Bílého Kostela, aby poměřili fotbalové síly. Zápas skončil nerozhodně 2:2, po poločase 1:1. Oběma trenérům chyběla celá řada hráčů a bílokosteleckému Liboru Janáčkovi snad ještě více než Petru Rozmajzlovi. Chrastava byla o něco fotbalovější, ale jinak bylo utkání vyrovnané. Bílý Kostel již s hrádeckým Horvátem hrozil z rohových kopů, Chrastava zase střelbou z dálky. Do vedení se dostali Chrastavští zásluhou povedené koncovky Vávry. Vedení jim nevydrželo dlouho, protože srovnal stav Tomáš Janáček. V dobrém a kvalitním střetnutí se Bílý Kostel dokonce dostal do vedení trefou sedmnáctiletého Rybáře. O výhru však Kostel nakonec přišel v 91. minutě, kdy se po faulu kopala penalta, kterou proměnil Michal Rozmajzl. „Na první zápas v přípravě jsme podali dobrý výkon. V týmu navíc hráli mladíci, sedmnáctiletý Rybář a dvojčata Dominik a Dan Ďurišové, kterým je patnáct a budou z nich rozhodně kvalitní fotbalisti," řekl hrající trenér Libor Janáček. „Z nových posil jsme vyzkoušeli jen gólmana Zíku, ostatní jsou na dovolených, ale v pondělí budou, takže se můžeme naplno připravit na pohárový zápas s Vilémovem," poznamenal chrastavský Rozmajzl.

CHRASTAVA A: Zika (45. Lichtner) - Kopecký, Žemlička, Trakal (61. Szpyt), Bartoš - Rozmajzl P., Rozmajzl M., Vávra, Kušnír - Jahoda (46. Sochor A.), Řezka (70. Stránský).

BRANKY: Branky: 25. Vávra, 89. Rozmajzl M. (z pen.)

Henzl má s Chrastavou double a pokusí se prosadit v juniorce 08.07.2014

Liberec - Téměř celou sezonu hostoval Filip Henzl (20 let) z juniorky Slovanu Liberec ve fotbalové Chrastavě, s níž nakonec slavil vítězství v I. A třídě a také výhru v krajském poháru. „Byl jsem ve čtvrťáku na Obchodní akademii a čekala mě maturita. V juniorce se trénuje každý den a navíc je každé pondělí k tomu zápas. To bych moc ve škole nebyl, a tak jsem ji upřednostnil. To byl hlavní důvod, proč jsme šel do Chrastavy," přiznal Filip. Přesto ve finále u maturity s češtinou neuspěl. Od září loňského roku hrál a trénoval v Chrastavě, která má kvalitní tým, v němž např. hrají kanonýr Beneš, bratři Rozmajzlové, Kopecký, kteří prošli i třetiligovým béčkem Slovanu resp. Jablonce. Chrastava trénovala 3x v týdnu od půl šesté a mladý záložník odehrál v I. A třídě každý zápas. „Rozdíl mezi juniorkou a dospělým fotbalem na krajské úrovni byl v tom, že v I. A třídě je to zejména o důrazu a nějaké té vyspělosti. V juniorce je všechno rychlejší, přímočařejší a také kvalitnější. S Chrastavou jsme nakonec slavili double a já si navíc přidával tréninky s béčkem, které nakonec v baráži postoupilo do okresního přeboru," řekl Henzl, který tak byl jako hráč u třech úspěchů Chrastavy. Nyní však je zpět v liberecké juniorce, která minulý týden zahájila s trenéry Davidem Vavruškou a Džimisem Bekakisem přípravu na další ročník. „Začátky v přípravě byly hodně těžké, ale rozhodně chci v juniorce pokračovat. Kdyby to šlo, rád bych se prosadil do základního kádru," přál si po první přípravě s Jabloncem (2:2). V derby odehrál na postu levého obránce celý zápas. „V Chrastavě jsem hrával v záloze, takže jsem s tím trochu bojoval a od 70. minuty jsem se trápil. Trochu jsem si mákl, ale snad to bylo dobré," uzavřel Filip Henzl.

henzl

#CHRASTAVAHRAJESRDCEM 08.07.2014

SEZÓNA 2014/2015 07.07.2014

novásezóna


© TJ Spartak Chrastava 2024 | Ing. Petr Rozmajzl