5.PŘ. UTKÁNÍ: LIBEREC U18 - CHRASTAVA 5:2 (2:1) 02.03.2020

SOUSTŘEDĚNÍ BEDŘICHOV 02.03.2020

Náš tým se zúčastnil zimního soustředění v Bedřichově od středy 19.02.2020 do neděle 23.02.2020.

Slovo trenéra: Dosavadní hodnocení přípravy: Zatím se nám výsledkově ani herně nedaří. Snaha hráčů, tréninková docházka i morálka je velmi dobrá. Postupně půjdeme nahoru a začneme se zlepšovat, týmu věřím. Čekal jsem, že se vypořádáme dříve a lépe s odchodem hráčů. To mě až ale tolik netrápí, spíše mě trápí zranění dvou obránců (Žemličky a Melichara). Makáme dál, čas ukáže.

4.PŘ. UTKÁNÍ: JABLONEC U18 - CHRASTAVA 4:2 (3:0) 28.02.2020

Velmi špatný první poločas, kdy jsme hráli nesoubojový , bohorovný fotbal. Druhý poločas nejlepší výkon v přípravě, kdy jsme mimo dvou branek nevyužili další 4 vyložené šance. Výrazné zlepšení ve všech činnostech.

CHRASTAVA: Frank (45. Zoul) - Šupol, Rozmaljzl P., Šorsák, Jelínek - Wolf, Rozmajzl M., Hořák, Jaček - Patrman, Beneš. Na střídání: Kyncl, Průša.

BRANKY: 57. Patrman, 86. Rozmajzl M.

3.PŘ. UTKÁNÍ: DOBROMĚŘICE - CHRASTAVA 3:2 (1:1) 20.02.2020

Z naší strany nepovedené utkání, velmi slabý pohyb bez míče, rezervy v osobních soubojích a festival nepřesností.

CHRASTAVA: Zíka (45. Frank) - Tauchman, Šorsák, Rozmajzl P., Bednář - Hořák, Rozmajzl M., Wolf, Patrman - Jelínek, Beneš. Na střídání: Průša, Novák, Jaček.

BRANKY: 4. Beneš , 57. Patrman

2.PŘ. UTKÁNÍ: VILÉMOV - CHRASTAVA 6:4 (3:3) 13.02.2020

Velmi dobré utkání, s aktivním soupeře. Výsledek napovídá, oba týmy aktivnější do ofenzívy. My do ofenzívy dobré náběhy, přímočaré akce, ve velkém počtu, dobrá součinost. Do defenzívy velké individ.chyby , druhý poločas jsme nebyli již tak nebezpeční. rezervy ve hře na míči, přesnost.

CHRASTAVA: Frank - Mareček (46. Stránský), Melichar (20.Kyncl), Šorsák, Tauchman (46. Rozmajzl P.) - Hořic (75. Průša), Rozmajzl M., Jelínek, Jaček - Patrman, Beneš.

BRANKY: 6.vlastní, 21. Jelínek, 24. Beneš, 53. Jaček

UEFA LICENCE C 31.01.2020

Naši trenéři mládeže se zúčastnili školení na získání trenérské licence. Slávek Sehnoutka , Daniel Suchan a René Ďuriš prošli úspěšně kurzem a všichni tři získali UEFA trenérskou licenci C. Blahopřejeme.

dresy2016/2017 dresy2016/2017 dresy2016/2017

1.PŘ. UTKÁNÍ: HEJNICE - CHRASTAVA 5:10 (0:4) 29.01.2020

Utkání po týdnu přípravy, kdy v prvním poločase bylo z naší strany kvalitní jak do útoku tak do obrany. Druhý poločas jsme soupeři darovali branky hrubými chybami. Do útoku jsme byli aktivní celý zápas.

CHRASTAVA: Zíka (45. Frank) - Tauchman, Melichar, Žemlička, Bednář, Kyncl, Jelínek, Šupol, Rozmajzl M., Hořák, Beneš, Průša, Wolf.

BRANKY: Beneš 3, Hořák 2, Jelínek 2, Rozmajzl M., Wolf, Šupol.

ZPRÁVY Z KLUBU - SEZÓNA JARO 2020 29.01.2020

Hráčský kádr opustili kluci z Nového Města pod Smrkem: Lukáš Suk a Kristyán Suk oba přestoupili do Hejnic. Děkujeme za vaše služby v Chrastavě a přejeme hodně dalších fotbalových úspěchů.

NOVÝ NIKE KATALOG 2020/2021 29.01.2020

Na novou sezónu zde máme ve spolupráci s naším dodavatelem fotbalových potřeb NETFOTBAL.CZ nový NIKE TEAM katalog, který je ke stažení zde.

NIKE

STATISTIKA PODZIMNÍ ČÁST 2019 08.11.2019

Kdo kolik odehrál?

statistika

B TEAM == STRÁŽ N.N. B - CHRASTAVA B 4:3 (1:0) 08.11.2019

Prohra v poslední minutě.

SESTAVA Zoul - Tauchman (78. Tajbr), Vávra, Mareček, Šupol - Urban,Roubíček, Jahoda, Kyncl - Bednář, Podroužek.

BRANKY: 71. Urban, 74. Jahoda, 80. Jahoda.

13.KOLO: SEDMIHORKY - CHRASTAVA 0:4 (0:2) 08.11.2019

Venku za tři body.

SESTAVA Zíka - Rozmajzl P., Melichar, Žemlička, Jelínek (87. Bednář) - Hořák, Rozmajzl M., Wolf (67. Podroužek), Jaček (57. Patrman) - Štajner, Beneš.

BRANKY: 7. Jelínek, 26. Rozmajzl M., 72. Patrman, 85. Podroužek.

KARTY:

sedmihorky

POZVÁNKA 13.KOLO 30.10.2019

pozvanka_13_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - NOVÉ MĚSTO P.S. 1:1 (0:0) 30.10.2019

Remíza zachráněná Vávrou v posledních minutách.

SESTAVA Zoul - Šupol, Řezka (42. Havlíček), Vávra, Tauchman - Roubíček, Bednář, Kyncl, Suk K. - Voplakal, Urban (80. Škarýd).

BRANKY: 87. Vávra.

12.KOLO: CHRASTAVA - DOKSY 1:1 (0:1) 30.10.2019

Doma za bod.

SESTAVA Zíka - Rozmajzl P., Melichar, Žemlička, Jelínek - Hořák (60. Jaček), Rozmajzl M., Wolf (77. Řezka), Patrman - Štajner, Beneš.

BRANKY: 78. Beneš.

KARTY: Jelínek.

POZVÁNKA 12.KOLO 22.10.2019

pozvanka_12_kolo

B TEAM == CHOTYNĚ - CHRASTAVA B 2:5 (0:1) 22.10.2019

A následuje výhra venku.

SESTAVA Zoul - Šupol, Řezka, Vávra, Tauchman - Jaček, Roubíček, Škarýd (75. Louda), Kyncl - Suk K., Voplakal (75. Salava).

BRANKY: 23. Suk K., 48. Jaček, 52. Řezka, 65. Vávra, 81. Suk K.

11.KOLO: CHRASTAVA - VIŠŇOVÁ 2:1 (1:0) 22.10.2019

Doma za tři body.

SESTAVA Zíka - Rozmajzl P., Melichar, Žemlička (64. Havlíček), Jelínek - Hořák, Rozmajzl M., Wolf, Patrman (83. Bednář) - Štajner, Beneš.

BRANKY: 25. Beneš, 77. Patrman.

KARTY: Jelínek, Patrman.

POZVÁNKA 11.KOLO 16.10.2019

pozvanka_11_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - FRÝDLANT B 1:7 (1:2) 16.10.2019

Prohra doma.

SESTAVA Frank - Rozmajzl P., Kyncl, Bednář (81.Škarýd), Tauchman - Šupol, Urban, Vávra, Roubíček (58. Voplakal) - Řezka (82. Louda), Beneš (68. Žďárský).

BRANKY: 33. Beneš.

10.KOLO: SKALICE - CHRASTAVA 3:1 (2:1) 16.10.2019

Z venku jedeme s prázdnou.

SESTAVA Kosař - Rozmajzl P., Rozmajzl M., Melichar (78. Bednář), Jelínek - Hořák, Štajner, Wolf, Havlíček - Patrman (70. Řezka), Beneš.

BRANKY: 8. Štajner.

KARTY: Rozmajzl P., Štajner.

POZVÁNKA 10.KOLO 07.10.2019

pozvanka_10_kolo

B TEAM == RYNOLTICE B - CHRASTAVA B 4:5 (2:3) 07.10.2019

Cenné vítězství z hřiště soupeře.

SESTAVA Zoul - Šupol, Kynl, Podroužek (46. Roubíček), Řezka - Vávra, Zelenka (81. Louda), Havlíček (74. Škarýd), Tauchman - Bednář, Jaček.

BRANKY: 0. Řezka, 17. Vávra, 30. Vávra, 59. Řezka, 64. Zelenka.

9.KOLO: CHRASTAVA - STRÁŽ P.R. 4:1 (2:1) 07.10.2019

Doma další 3 body.

SESTAVA Zíka - Rozmajzl P. (81. Bednář), Žemlčika, Rozmajzl M., Podroužek - Hořák, Řezka (51. Patrman), Štajner, Jaček (72. Melichar) - Patrman (77. Tauchman), Beneš.

BRANKY: 13. Jaček, 37. Jaček, 61. Beneš, 89. Štajner.

KARTY:

stráž_pod_ralskem

POZVÁNKA 9.KOLO 30.09.2019

pozvanka_9_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - VIŠŇOVÁ B 3:6 (1:4) 30.09.2019

Špatný víkend jako pro A tak pro B.

SESTAVA Bednář - Šupol, Kyncl, Štajner, Podroužek - Voplakal (46. Patrman), Řezka, Vávra, Wolf - Mareček (46. Jahoda), Jelínek.

BRANKY: 42. Řezka, 66. Vávra, 71. Patrman.

8.KOLO: NOVÝ BOR - CHRASTAVA 4:3 (4:2) 30.09.2019

Špatný víkend pro naše mužstvo

SESTAVA Frank - Rozmajzl P., Rozmajzl M., Žemlička, Jelínek - Hořák, Štajner, Wolf, Jaček (75. Řezka) - Patrman, Beneš.

BRANKY: 17. Patrman, 36. Beneš, 69. Beneš.

KARTY: Štajner.

POZVÁNKA 8.KOLO 23.09.2019

pozvanka_8_kolo

B TEAM == BÍLÝ KOSTEL B - CHRASTAVA B 6:0 (2:0) 23.09.2019

Špatný den pro celý tým - propadák v Bílém Kostele

SESTAVA Zoul - Rozmajzl P., Trakal (62. Škarýd), Žďárský, Bednář (56. Zelenka) - Šupol, Urban, Kyncl, Podroužek - Patrman, Jaček.

BRANKY:

7.KOLO: CHRASTAVA - FRÝDLANT 3:2 (1:1) 23.09.2019

SESTAVA Frank - Jelínek, Žemlička, Suk L., Mareček (19. Bednář) - Hořák (89. Suk K.), Rozmajzl M., Wolf, Jaček (69. Patrman) - Beneš, Štajner.

BRANKY: 37. vlastní, 46. Beneš, 62. Štajner.

KARTY: Hořák, Žemlička, Wolf, Bednář.

slovan_frýdlant

ZA ČISTÝ FOTBAL ŠTAFETA 16.09.2019

"Fotbal není FAČRu, fotbal je náš!" Pod tímto heslem bylo zahájeno víkendové utkání I. B třídy Královehradeckého kraje mezi týmy Spartaku Opočno a SK Přepychy. Symbolickým báčkem ve středovém kruhu zaskočili hráči obou mužstev také rozhodčí zápasu. Oba kluby tím vyjádřily svou nespokojenost se stavem české kopané, především pak s personálním obsazením na všech úrovních a vyzvaly k následování další oddíly po celé České republice. Čistý fotbal tuto iniciativu podporuje a věří, že ani další kluby nezůstanou k osudu krásné hry jménem fotbal lhostejné.

POZVÁNKA 7.KOLO 14.09.2019

pozvanka_7_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - HRÁDEK B 4:2 (4:1) 14.09.2019

Naše rezerva na domácí půdě bere 3 body.

SESTAVA Zoul - Zelenka, Šupol, Patrman, Bednář - Jelínek, Kyncl, Jaček (80. Tauchman), Mareček - Průša (28. Roubíček), Trakal.

BRANKY: 15. Jaček, 26. Bednář (z pen.), 41. Jaček, 44. Patrman.

6.KOLO: ROVENSKO - CHRASTAVA 1:1 (0:1) 14.09.2019

Z Rovenska opět bez výhry.

SESTAVA Frank - Rozmajzl P. (82. Jelínek), Žemlička, Suk L., Tauchamn - Hořák Rozmajzl M., Wolf, Jaček (69. Patrman) - Beneš, Suk K.

BRANKY: 21. Beneš.

KARTY:

rovensko_pod_troskami

POZVÁNKA 6.KOLO 09.09.2019

pozvanka_4_kolo

B TEAM == OSEČNÁ - CHRASTAVA B 1:1 (0:1) 09.09.2019

V souběžně hraném utkání vyválčila naše rezerva 1 bod.

SESTAVA Frank - Kyncl, Vávra, Urban, Šupol - Louda, Škarýd, Jahoda (59. Salava), Řezka - Bednář, Roubíček.

BRANKY: 13. Jahoda.

5.KOLO: CHRASTAVA - TURNOV 0:3 (0:2) 09.09.2019

První neúspěch na domácí půdě.

SESTAVA Zoul - Rozmajzl P. (80. Tauchman), Rozmajzl M., Žemlička, Wolf - Hořák (80. Jaček), Havlíček, Suk L., Patrman (46. Suk K.) - Štajner, Beneš.

BRANKY:

KARTY: Rozmajzl M.

železný_brod

POZVÁNKA 5.KOLO 02.09.2019

B TEAM == CHRASTAVA B - DĚTŘICHOV 5:0 (4:0) 02.09.2019

Naše rezerva prodloužila série na dvě výhry v řadě.

SESTAVA Zoul - Voplakal (75. Škarýd), Bednář, Kyncl, Průša (43. Tauchman) - Šupol, Vávra, Urban, Podoružek (46. Zelenka) - Suk K. (58. Louda), Jaček.

BRANKY: 12. Vávra, 16. Suk K., 39. Voplakal, 45. Suk K., 80. Zelenka.

4.KOLO: HRÁDEK - CHRASTAVA 2:4 (2:2) 02.09.2019

Třetí vítězství - vezeme si body z derby.

SESTAVA Kosař - Tauchaman, Rozmajzl M., Žemlička, Mareček - Hořák, Havlíček, Suk L., Wolf - Štajner, Beneš.

BRANKY: 4. Štajner (z pen.), 37. Beneš, 54. Beneš, 62. vlastní.

KARTY: Havlíček

POZVÁNKA 4.KOLO 26.08.2019

pozvanka_3_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - DOLNÍ ŘASNICE 8:3 (4:2) 26.08.2019

Naše rezerva po dlouhé době konečně udělala 3 body. Gratulujeme.

SESTAVA Frank - Trakal (46. Podroužek), Vávra, Mareček, Štajner (64. Louda) - Wolf, Šupol, Urban, Zelenka (46. Bednář) - Kyncl, Jaček (75.Škarýd).

BRANKY: 4. Štajner (z pen.), 17. Šupol, 19. Jaček, 24. Jaček, 53. Jaček, 67. Jaček, 81. Podroužek, 83. Podroužek.

3.KOLO: CHRASTAVA - ŽELEZNÝ BROD 5:2 (3:1) 26.08.2019

Druhý zápas na domácí půdě a druhé vysoké vítězství.

SESTAVA Frank - Rozmajzl P., Žemlička (76. Patrman), Rozmajzl M., Tauchman - Hořák, Suk L., Jelínek (64. Wolf), Havlíček - Beneš (80. Jaček), Štajner.

BRANKY: 3. Hořák, 5. Beneš, 19. Beneš, 55. Beneš, 72. Štajner.

KARTY:

POZVÁNKA 3.KOLO 19.08.2019

pozvanka_2_kolo

B TEAM == MACHNÍN - CHRASTAVA B 2:1 (1:1) 19.08.2019

Naše rezerva v derby rupla 2:1 na hřišti soupeře.

SESTAVA Frank - Tauchman, Rozmajzl P., Trakal, Průša - Voplakal, Vávra, Šupol, Podroužek - Jahoda (33. Škarýd), Zelenka (76. Louda).

BRANKY: 42. Šupol

2.KOLO: MŠENO - CHRASTAVA 3:2 (0:2) 19.08.2019

Csaplárova past sklapla!

"Diváci viděli velmi zajímavé utkání. V prvním poločase jsme kontrolovali hru, myslím že jsme zaslouženě vedli a výsledek odpovídal dní na hřišti. V druhém poločase nás domácí přehrávali, my jsme se nedokázali poradit s jejich dobrým pokrytím Štajnera a Beneše. Nemohli jsme se dostat více na míč a do hry za celých 45 minut. Nakonec jsme v posledních 10ti minutách ještě mohli dotáhnout jednu slibnou akci alespoň k vyrovnání. Vzhledem k rozdílným poločasům by utkání asi více slušela remíza. Pro nás to bylo poučné utkání z mnoha pohledů. Hráči ze sebe vydali maximum, přístup byl v pořádku."

SESTAVA Kosař - Mareček (79. Tauchman), Melichar (40. Jaček - 74. Voplakal), Rozmajzl M., Wolf - Suk K. (66. Jelínek), Suk L., Havlíček, Hořák - Beneš, Štajner.

BRANKY: 6. Suk K., 27. Wolf.

KARTY:

POZVÁNKA 2.KOLO 12.08.2019

B TEAM == CHRASTAVA B - RASPENAVA 0:2 (0:0) 12.08.2019

Naše rezerva na úvod soutěže prohrála na domácí půdě 0:2.

SESTAVA Zoul - Tauchman, Kyncl, Bednář, Stránský - Louda (85. Salava), Podroužek, Šupol, Vávra - Patrman (46. Havlíček), Jahoda.

BRANKY:

1.KOLO: CHRASTAVA - DESNÁ 8:1 (3:0) 11.08.2019

SESTAVA Kosař - Rozmajzl P. (78. Bednář), Rozmajzl M., Žemlička (67. Suk K.), Tauchman (74. Podroužek) - Hořák, Havlíček, Suk L., Patrman - Beneš, Štajner.

BRANKY: 11. Štajner, 29. Beneš, 43. Beneš, 62. Beneš, 63. Hořák, 69. Patrman, 76. Rozmajzl M., 78. Beneš.

KARTY: Žemlička

desná

NAROVNÁME SPOLEČNĚ POMĚR V ČESKÉM FOTBALE? MY SE NEBOJÍME A JAK JSTE NA TOM VY? 08.08.2019

Víte kdo je předseda a místopředseda vašeho OFS a LKFS?

POZVÁNKA 1.KOLO 06.08.2019

pozvanka_1_kolo

B TEAM == CHRASTAVA B - KRÁSNÁ STUDÁNKA 2:1 (2:0) 06.08.2019

Naše rezerva v sobotním utkání sehrála výbornou partii se soupeřem z 1.A třídy.

SESTAVA Zoul - Rozmajzl P, Kyncl, Bednář, Tauchman - Průša, Zelenka, Urban, Podroužek - Jahoda, Kleiner. Na střídání: Novák, Louda, Ježek.

BRANKY: 65. Jahoda.

3.PŘ. UTKÁNÍ: CHRASTAVA - POGON MARKOCICE 4:1 (1:0) 06.08.2019

Skvělé mezinárodní přátelské utkání proti celku 4.polské ligy skončilo třetím vítězstvím v řadě pod trenérem Michalem Kolčavou.

SESTAVA Frank - Mareček, Rozmajzl M., Suk L., Wolf - Patrman, Havlíček, Hořák, Jaček - Štajner, Beneš. Na střídání: Bednář, Kyncl, Podroužek.

BRANKY: 45. Beneš, 65. Patrman, 72. Jaček, 85.Beneš.

pogonmarkocice

B TEAM == CHRASTAVA B - CHOTYNĚ 5:2 (2:1) 06.08.2019

Naše rezerva ve středečním utkání porazila blízkého rivala z Chotyně.

BRANKY: Kleiner, Kleiner, Suk K., Voplakal, Jaček.

2.PŘ. UTKÁNÍ: CHRASTAVA - ČESKÁ LÍPA 3:0 (1:0) 27.07.2019

SESTAVA Kosař - Wolf (80. Bednář), Rozmajzl M., Žemlička, Melichar (46. Podroužek) - Voplakal (27. Jaček), Suk L., Havlíček (60. Tauchman), Hořák - Štajner, Beneš (75. Kleiner).

BRANKY: 32. Beneš, 51. Beneš, 60. Štajner.

českálípa

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ - ROZPIS 25.07.2019

A TEAM - sobota 27.07.2019

Tuto sobotu nás čeká DIVIZNÍ Arsenal Česká Lípa - na domácí půdě v Chrastavě od 10:30

ateam_los

B TEAM - středa 31.07.2019

Ve středu si naše rezerva zahraje s FK Chotyně - na domácí půdě v Chrastavě od 18:00

ateam_los

A TEAM - sobota 03.08.2019

Příští sobotu nás čeká mezinárodní utkání - celek ze 4.polské ligy Pogon Markocice - na domácí půdě v Chrastavě od 11:00

ateam_los

B TEAM - sobota 03.08.2019

Naše rezerva odehraje zápas tentýž den proti Krásné Studánce - na domácí půdě v Chrastavě od 14:00

ateam_los

*LIBERECKÝ DENÍK* 22.07.2019

Exligový reprezentant Jiří Štajner se po štaci v divizním Mšeně vrátil zpět do Chrastavy. Hned v prvním přípravném utkání proti Ruprechticím převzal dirigentskou taktovku.

Populární „Štajny“ odehrál celý zápas a byl prakticky u všeho důležitého. Minimálně pět gólovek neproměnil, ale vstřelil vedoucí branku, gólově přihrál Benešovi a v závěru sice neproměnil penaltu, ale střelu do břevna vrátil do sítě Průša. Devátý celek uplynulé sezóny v krajském přeboru sice Ruprechtice ve většině času válcoval, ale nakonec díky dvěma přesným zásahům v závěru vyhrál 4:2. Chrastava vstoupila do utkání po dvou trénincích s novým trenérem Michalem Kolčavou (dříve mládež FK Jablonec) a v sestavě s novými tvářemi. Těmi byli Jiří Štajner (Mšeno), Dominik Hořák (Sedmihorky) a snajpr Jakub Beneš (německý Crosstwitz). Připomeňme, že Chrastava po pádu z divize přišla o celou řadu borců a v přeboru obsadila až 9. místo se skóre 37:50. Teď se tedy vrací alespoň dvojice z exdivizního týmu, i když prezident Spartaku Petr Rozmajzl st. měl políčeno na další. „Ještě jsme chtěli doplnit o Ráčka, Sochora, Kaisera a Henzla, ale to nedopadlo. Určitě bychom měli být s novým trenérem lepší než loni. Ještě uvidíme, jak dopadne jednání s Jabloncem ohledně Vobejdy,“ podotkl.

kluci

1.PŘ. UTKÁNÍ: CHRASTAVA - RUPRECHTICE 4:2 (1:1) 22.07.2019

Domácí měli velkou převahu, kterou však nedokázali proměnit. Štajner zkoušel střelbu i pověstné padáčky, Rozmajzl nastřelil břevno. Štajner se dočkal ve 29. minutě po chytrém lobu z hranice vápna. Sporadický útok hostujícího Kesnera byl přesný – 1:1. Po přestávce nastoupil na post stopera hostů trenér Zbyněk Rampáček a i ve svých 51 letech podal kvalitní výkon, který podpořil Průcha vedoucí brankou. V posledních deseti minutách domácí dvakrát udeřili. Na 4:2 jistil dorážkou Průša při neproměněné penaltě za faul na Hořáka (ten za Ruprechtice před lety hrával). Chrastava v sobotu 27. července od 10.30 hodin hostí divizní Arsenal Česká Lípa a 3. srpna od 17 Krásnou Studánku.

CHRASTAVA: (1.poločas) Zoul A. - Mareček, Rozmajzl M., Melichar, Podroužek - Voplakal, Havlíček, Wolf, Hořák - Štajner, Beneš.

CHRASTAVA: (2.poločas) Zoul A. - Mareček, Bednář, Žemlička, Tauchman - Průša, Šupol, Suk L., Voplakal - Štajner, Beneš.

BRANKY: 24. Štajner, 54. Beneš, 80. Šupol, 85. Průša.